کد مطلب: 130449
دکتر رحيمي مطرح کرد؛
اجراي کشت گل محمدي با سيستم‌هاي نوين آبياري در دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد
تاریخ انتشار : 1399/04/28 11:54:31
نمایش : 219

به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
دکتر ابراهيم رحيمي در حاشيه بازديد از کلکسيون گياهان دارويي مزرعه آموزشي و تحقيقاتي دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد گفت: با توجه به نامگذاري سال توسط مقام معظم رهبري به جهش توليد، دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد بين تمام هسته‌هاي فناور و شرکت‌ها، گام‌هاي بلندي در راستاي کارآفريني و ايجاد اشتغال برداشته است.

وي افزود: با همکاري جهاد کشاورزي و مرکز تحقيقات استان چهارمحال و بختياري چهار هکتار از مزرعه آموزشي و تحقيقاتي ۵۳ هکتاري دانشگاه به کشت گياهان دارويي اختصاص يافت.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري اضافه کرد: با همکاري متقابل سازمان جهاد کشاورزي و دانشگاه آزاد اسلامي کشت گل محمدي به صورت پايلوت با سيستم‌هاي نوين آبياري و افزايش سطح زيرکشت محصولات استراتژيک اجرا مي‌شود.

دکتر رحيمي يادآور شد: دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد داراي آزمايشگاه مدرن و مجهز در بخش‌هاي بيوتکنولوژي و کشاورزي است که جهاد کشاورزي مي‌تواند از اين ظرفيت‌هاي موجود در راستاي افزايش توليد محصولات کشاورزي بهره‌مند شود.

وي تأکيد کرد: تجهيزات آزمايشگاه دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد حتي در آزمايشگاه‌هاي دانشگاه‌هاي آزاد اسلامي استان‌هاي اصفهان و خوزستان يافت نمي‌شود و استان‌هاي همجوار براي انجام آزمايش از تجهيزات آزمايشگاه دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد استفاده مي‌کنند.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري ادامه داد: افزايش سطح کشت گلخانه و استفاده بهينه از مزرعه تحقيقاتي با همکاري هيئت علمي و دانشجويان مي‌تواند موجب رشد کمّي و کيفي کشت‌هاي متراکم در استان چهارمحال و بختياري شود.

دکتر رحيمي بيان کرد: از ديگر امکانات دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد، استخري با حوضچه‌هاي پرورش ماهي‌هاي سردابي و گلخانه‌اي به مساحت سه هکتار است که مي‌توان با چنين امکاناتي در چهارمحال و بختياري کارآفريني و رونق ايجاد کرد.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن