کد مطلب: 130445
با ابلاغ دستورالعملي
جزئيات برگزاري دوره تابستان رشته‌هاي غيرپزشکي دانشگاه آزاد اسلامي اعلام شد
تاریخ انتشار : 1399/04/17 08:13:35
نمایش : 324

دستورالعمل دوره تابستان سال تحصيلي 99-98 براي رشته‌هاي غيرپزشکي دانشگاه آزاد اسلامي از سوي معاون علوم مهندسي و کشاورزي و معاون علوم انساني و هنر دانشگاه ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دکتر جواد علمايي معاون علوم مهندسي و کشاورزي دانشگاه و حجت‌الاسلام والمسلمين دکتر عبدالحسين خسروپناه معاون علوم انساني و هنر دانشگاه، دستورالعمل «دوره تابستان سال تحصيلي 99-98 براي رشته‌هاي غيرپزشکي» دانشگاه آزاد اسلامي را به رؤساي استان‌ها، واحدها، مراکز آموزشي و معاونت آموزش‌‌هاي عمومي و مهارتي دانشگاه آزاد اسلامي ابلاغ کردند.

در اين دستورالعمل تأکيد شده است: در راستاي استفاده بهينه از توان و قابليت‌هاي منابع انساني، صرفه‌جويي در زمان و نيز استفاده از تمام ظرفيت‌ها و پتانسيل هاي موجود دانشگاه آزاداسلامي درخصوص برگزاري دوره آموزشي تابستان در مقاطع مختلف تحصيلي، اين دستورالعمل ابلاغ مي شود.

براساس اين دستورالعمل؛ ثبت‌نام دوره تابستان در واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامي از تاريخ 99/4/28 تا 99/5/2 ادامه دارد و شروع کلاس‌هاي درسي از تاريخ 99/5/4 تا 99/5/30 بدون احتساب زمان ثبت‌نام و امتحانات، ادامه مي‌يابد و زمان برگزاري امتحانات از تاريخ 99/6/1 تا 99/6/6 است.

در اين دستورالعمل آمده است: تعداد کل ساعات تدريس دروس نظري و عملي دوره تابستان مشابه نيمسال‌هاي اول و دوم بوده و طي 4 هفته آموزشي و براي دروس نظري به صورت مجازي (غيرحضوري) براي دروس عملي به صورت حضوري اجرا مي‌شود. واحدهاي دانشگاهي موظفند درخصوص واحدهاي درسي ارائه شده در دوره تابستان، اطلاع‌رساني لازم را انجام دهند.

براساس اين دستورالعمل؛ حداکثر تعداد واحدهاي درسي قابل اخذ در دوره تابستان براي مقاطع مختلف تحصيلي به شرح زير است:

 

مقطع

کارداني پيوسته و ناپيوسته

کارشناسي پيوسته و ناپيوسته

کارشناسي ارشد

دکتري تخصصي

حداکثر تعداد واحد انتخابي

8

8

-

ـ

 

براي دانشجويان دوره کارداني و کارشناسي که با حداکثر 10 واحد درسي فارغ‌التحصيل مي شوند، اخذ 10 واحد در دوره تابستان بلامانع است. بديهي است اخذ دروس انديشه ها و وصاياي امام خميني (ره) و روخواني قرآن کريم علاوه بر 10 واحد امکانپذير نيست و اخذ دروس انديشه ها و وصاياي امام خميني (ره) و روخواني قرآن کريم علاوه بر حداکثر تعداد واحد انتخابي ذکرشده در جدول فوق بلامانع است.

براساس بندهاي اين دستورالعمل، ارائه دروس در دوره تابستان اختياري بوده و ترجيحاً در واحد دانشگاهي مرکز استان برگزار مي‌شود. تمامي دانشجويان در مقاطع کارداني، کارشناسي و کارشناسي ارشد مي‌توانند در واحد محل تحصيل يا يکي از واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي در سراسر کشور (فقط در يک واحد دانشگاهي) ثبت‌نام کنند. اخذ درس/دروس در واحد مقصد منوط به ارائه معرفي‌نامه از واحد مبدأ (به همراه ليست دروس) است و بدون معرفي‌نامه واحد مبدأ اعتباري ندارد و قابل قبول نخواهد بود. در اين خصوص رعايت پيش نيازي و هم‌نيازي دروس در انتخاب واحد دانشجويان الزامي بوده و در صورت عدم رعايت پيش نيازي دروس، موضوع قابليت پذيرش و ثبت را نداشته و واحدهاي دانشگاهي از هرگونه مکاتبه در اين خصوص خودداري کنند. اخذ دروس براي دانشجويان رشته هاي آموزشي (طرح آموزش معلمان) برابر مفاد دفترچه آزمون الزامي است.

همچنين دانشجويان دوره کارشناسي واحدها يا مراکز بين‌الملل در دوره تابستان با ارائه معرفي‌نامه از واحد مبدأ (به همراه ليست دروس) فقط در ديگر واحدها يا مراکز بين‌الملل مي توانند انتخاب واحد کنند.

در اين دستورالعمل تأکيد شده که اخذ يا تمديد پايان‌نامه براي مقطع کارشناسي ارشد در دوره تابستان امکان‌پذير نيست و دانشجويان دوره کارشناسي ارشد که در نيمسال دوم سال تحصيلي 99-98 واحد پايان‌نامه را اخذ و يا تمديد کرده‌اند، نيازي به ثبت‌نام در دوره تابستان نداشته و تا پايان شهريورماه مي توانند از پايان‌نامه خود دفاع کنند. ارائه درس يا دروس ثبت‌نام ارزيابي جامع و اخذ يا تمديد رساله در دکتري تخصصي نيز در دوره تابستان امکان‌پذير نيست و چنين اقدامي تخلف آموزشي محسوب مي‌شود. دانشجويان مقطع دکتري تخصصي که در نيمسال دوم سال تحصيلي 99-98 نسبت به ثبت‌نام ارزيابي جامع اقدام کرده‌اند و واجد شرايط شرکت در ارزيابي جامع هستند (مطابق بخشنامه‌هاي مربوطه)، نيازي به ثبت‌نام در دوره تابستان ندارند.

دانشجويان ساير دانشگاه ها (اعم از دولتي و غيردولتي) با ارائه معرفي‌نامه از دانشگاه محل تحصيل مي توانند در هر يک از واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي که مجري دوره تابستان است، ثبت‌نام و انتخاب واحد کنند.

در اين دستورالعمل آمده است؛ کارکنان در واحد دانشگاهي محل اشتغال خود نمي‌توانند در دوره تابستان درس انتخاب کنند.

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن