کد مطلب: 130380
مشهدي‌زاده در گفتگو با آنا عنوان کرد؛
اجراي منظم و روزانه دستورالعمل‌هاي پيشگيري از کرونا در دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري
تاریخ انتشار : 1398/12/21
نمایش : 502
معاون علوم پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري از اقدامات انجام شده براي مبارزه با بيماري COVID-۱۹ و اجراي منظم و روزانه دستورالعمل‌­هاي پيشگيري از کرونا در اين دانشگاه خبر داد.
معاون علوم پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري بااعلام اين خبر گفت: پيرامون اقدامات انجام شده در واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي اين استان و همکاري و تعاملات دانشگاه آزاد اسلامي با دانشگاه­ علوم پزشکي در جهت مبارزه با بيماري COVID-19 گفت: از آن­جا که به دليل همه­گيري بالاي اين ويروس احتمال گسترش در کشور بسيار بالا بود، قبل از مثبت شدن اولين نمونه­ها در ايران با هماهنگي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي اقدامات پيشگيرانه­ اي در اين رابطه برنامه ريزي شده بود که معاونت علوم پزشکي استان چهارمحال و بختياري با هماهنگي با دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد اقدامات پيشگيرانه اوليه را در سطح دانشگاه­ هاي استان آغاز کرد.
دکتر شهرام مشهدي زاده حضور و مشارکت فعال دانشگاه آزاد اسلامي استان در جلسات و کارگروه ­هاي متعدد استانداري و مديريت درمان دانشگاه علوم پزشکي استان و نيز شرکت در ويدئو کنفرانس وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکي در خصوص شيوع ويروس کرونا و اقدامات بهداشتي و درماني لازم در برخورد با موارد مشکوک، بررسي جديدترين دستورالعمل­هاي کشوري پيشگيري و برخورد با موارد احتمالي بيماري و انعکاس موارد مطروحه به واحدهاي دانشگاهي تابعه در استان و پيگيري اجراي موارد فوق و هماهنگي در جهت اقدامات يکپارچه استاني در جهت جلوگيري از شيوع بيماري را از مهمترين اقدامات پيشگيرانه اوليه عنوان کرد.
وي اظهار کرد: در همين راستا با همکاري مرکز بهداشت استان، هلال احمر استان و کانون هلال احمر دانشجويان دانشگاه کارگاه­ هاي آموزشي متعددي در خصوص آموزش آگاه سازي پيشگيري و آخرين وضعيت بيماري کرونا ويروس جديد 2019 براي دانشجويان، اعضاي هيات علمي،کارکنان و پرسنل دانشگاه آزاد اسلامي استان برگزار شد وضمن تشريح ابعاد، راه­ هاي پيشگيري و درمان بيماري، جلسات پرسش و پاسخ نيز برگزار شده است.
معاون علوم پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري افزود: اطلاع رساني هاي لازم با هماهنگي روابط عمومي دانشگاه از طريق شبکه­هاي مجازي با مخاطب دانشجويان، اعضاء هيأت علمي و کارکنان دانشگاه انجام شده و ضمن ارائه اطلاعات و دستورالعمل ­هاي لازم جهت پيشگيري، تمامي تلاش در جهت ايجاد جوي آرام و جلوگيري از ايجاد استرس و تشويش انجام شده است.
دکتر شهرام مشهدي زاده بيان کرد: همچنين رصد وضعيت بيمارستان­هاي علوم پزشکي و تأمين اجتماعي (محل کارآموزي و کارورزي دانشجويان) و بررسي شرايط و ايمني بهداشتي دانشجويان و اعضاي هيأت علمي و مربيان باليني انجام شده است.
وي تصريح کرد: در راستاي بخشنامه ابلاغي دانشگاه آزاد اسلامي، ستاد آگاه­سازي، کنترل و پيشگيري از شيوع ويروس کرونا دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري تشکيل شد.
دکتر مشهدي زاده گفت: دستورالعمل­هاي لازم جهت ضدعفوني دانشکده ­ها، خوابگاه­ ها، سلف سرويس و ساير فضاهاي عمومي دانشگاه که از سوي وزارت بهداشت تهيه شده اند، به قسمت­ هاي مربوطه و همچنين واحدها و پرديس ­هاي استان ابلاغ شده و آموزش نيروهاي خدماتي و پرسنل دانشگاه ­ها و پرديس ­هاي استان جهت انجام صحيح ضدعفوني اماکن انجام شده است.
وي اظهار کرد: نظارت بر حسن اجراي دستورالعمل­ها و رعايت بهداشت و ضدعفوني اماکن انجام شده و به صورت منظم پيگيري مي شود همچنين کليه همايش­ها، سمينارها و اردوهاي دانشجويي، استخر و فعاليت­هاي ورزشي و نيز دروس عملي تا اطلاع ثانوي تعطيل شد.
معاون علوم پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري افزود: به دنبال تعطيلي فعاليت ­هاي آموزشي، تخليه خوابگاه­ ها و مهمانسراها انجام شده و نيز سلف سرويس و کلاس­هاي دانشکده ها در تمامي واحدها تعطيل شده و پس از ضدعفوني کلي بسته شده­اند که البته آمادگي بازگشايي مجدد را دارند.
وي خاطرنشان کرد: با توجه به تعاملات با دانشگاه علوم پزشکي استان، موارد فوق توسط کارشناسان بهداشت محيط دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد مورد بازرسي قرار گرفته و صحت انجام آن تأييد شد. همچنين قسمت هايي از دانشگاه ­ها و واحد هاي استان که داراي ارباب رجوع هستند، ساختمان ­هاي اداري و فرهنگي دانشگاه و واحدهاي استان، ضدعفوني روزانه آن­ها انجام مي شود.
دکتر مشهدي زاده بيان کرد: با همکاري روابط عمومي دانشگاه در محوطه دانشگاه و نيز ساختمان اداري بنرهاي متعددي در خصوص پيشگيري و مقابله با بيماري COVID-19 نصب شده است و پيام­هايي جهت اطلاع رساني در خصوص پيشگيري و مقابله با بيماري COVID-19 به صورت روزانه در سايت دانشگاه و نيز شبکه هاي مجازي دانشگاه قرار مي گيرد.
وي گفت: سرکشي منظم و روزانه قسمت­هاي فعال دانشگاه در جهت رعايت موارد بهداشتي انجام مي شود و اطلاع رساني لازم جهت مشارکت اعضاي هيأت علمي، پرسنل و دانشجويان علوم پزشکي در گروه ­هاي جهادي سلامت و سامانه 4030  انجام شده و اسامي داوطلبان به سازمان مرکزي اعلام شد.
معاون علوم پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري در پاسخ به اين سؤال که همکاري مردم و دانشگاهيان در مبارزه با کرونا را چگونه ارزيابي مي کنيد، گفت: با توجه به درک بالاي مردم  استان از شرايط موجود و سعي آنان در رعايت اصول بهداشتي توصيه شده، اميدواريم در مهار گسترش ويروس کرونا گام­هاي مؤثري برداريم و البته توصيه آخر اين­که در کنار رعايت نکات بهداشتي اطلاع رساني شده، تا حد امکان در خانه بمانيم و از ترددهاي بي مورد خودداري کنيم.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن