کد مطلب: 130377
دانشگاه برخط؛ آموزش الکترونيک ـ دکتر رحيمي خبر داد؛
آموزش مجازي دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري با ايجاد زيرساخت‌هاي پدافندي
تاریخ انتشار : 1398/12/20 14:00:10
نمایش : 454
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري گفت: استفاده از آموزش مجازي و فراهم کردن زيرساخت آن در کشور از ملزومات پدافندي به حساب مي‌آيد.
 
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
 
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري درباره آموزش غيرحضوري دانشجويان گفت: استفاده از آموزش مجازي و فراهم کردن زيرساخت آن در کشور از ملزومات پدافندي به حساب مي‌آيد که در شرايطي که نتوان به محيط فيزيکي آموزشي دسترسي پيدا کرد، از اين بستر به منظور انتقال دانش به دانشجويان استفاده کرد.
دکتر ابراهيم رحيمي افزود: در اين راستا، با توجه به شرايط ايجاد شده در کشور به دليل پيشگيري و کنترل بيماري کرونا، دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري از اوايل شيوع اين بيماري اقدامات جامعي در جهت کاهش نگراني دانشجويان انجام داده است. اين اقدامات نه تنها شامل ضدعفوني کردن مستمر محيط آموزشي و کاري بوده، بلکه در جهت فراهم سازي زيرساخت آموزش مجازي و توجيهي براي دانشجويان تلاش‌هاي شبانه‌ روزي انجام شده است.
وي بيان کرد: اعضاي ستاد آموزش غير حضوري در استان به منظور برنامه‌ريزي روزانه و تصميم‌گيري و هماهنگي با سازمان مرکزي دانشگاه آزاد اسلامي انتخاب و احکام جداگانه اي براي اعضا صادر شد.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد تصريح کرد: به منظور راه‌اندازي اوليه زيرساخت آموزش غير حضوري و تبيين نقشه راه از سمت سازمان مرکزي دانشگاه، همکاري و هماهنگي ستاد آموزش غير حضوري و کارشناسان فناوري اطلاعات دانشگاه آزاد اسلامي در استان چهارمحال و بختياري با تيم فني سازمان مرکزي انجام شده است.
دکتر رحيمي گفت: به منظور تعيين اعضاي پشتيبان آموزش غير حضوري و تصميم‌گيري در جهت آموزش و توجيه اساتيد و دانشجويان، با حضور اعضاي ستاد آموزش غير حضوري و رياست دانشکده‌ ها جلساتي در واحد شهرکرد تشکيل شده است.
وي اظهار کرد: در اين جلسات اعضاي کميته پشتيبان متشکل از شانزده نفر از افراد متعهد و آشنا به امور رايانه‌اي به منظور پشتياني دانشجويان و همکاري با آنها در جهت آشنا شدن با سيستم آموزش غير حضوري مشخص و معرفي شدند.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري افزود: براي استاداني که دسترسي شخصي به وسايل آموزشي از قبيل رايانه شخصي، ميکروفن، دوربين و تخته سفيد ندارند؛ کلاس‌هايي به منظور آموزش غير حضوري، مجهز و ضدعفوني شده در اختيار استادان قرار داده شده است.
دکتر رحيمي گفت: اطلاع رساني نام کاربري و گذرواژه به دانشجويان از طريق پيامک شخصي و پرتابل شخصي افراد، اطلاع رساني نام کاربري و گذرواژه اساتيد از طريق رؤساي دانشکده و مديران گروه، آموزش تيم پشتيبان فني با سيستم آموزش غير حضوري و همچنين توجيه آنها به منظور انتقال اين آموزش به استادان و دانشجويان، تهيه کتابچه راهنماي کارکرد با سيستم آموزش غير حضوري به صورت فايل pdf و ارسال آن به دانشجويان و اعضاي هيأت علمي، ارسال مشخصات و شماره تلفن افراد پشتيبان در قالب يک فايل متني به دانشجويان و استادان از طريق وب‌سايت دانشگاه و شبکه‌هاي اجتماعي رسمي دانشگاه و هماهنگي و راه‌اندازي آزمايشي سيستم آموزش غير حضوري با ساير واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري (بروجن، فارسان، پرديس لردگان و اردل)  به منظور توجيه و آموزش اين واحدها، از ديگر اقدامات انجام شده در دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد است.
وي در پايان اظهار اميدواري کرد: با تلاش شبانه‌روزي تمام همکاران دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري، اين اميد وجود دارد که شرايط خاص ايجاد شده در کشور به فرصتي براي دانشگاه آزاد اسلامي تبديل شود.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن