کد مطلب: 130369
از سوي دکتر طهرانچي
بخشنامه تشکيل ستاد آموزش غيرحضوري در استان ها و واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي ابلاغ شد/ شروع کلاس ها از 17 اسفند
تاریخ انتشار : 1398/12/14 10:01:16
نمایش : 617

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در پي شيوع ويروس کرونا، بخشنامه تشکيل ستاد آموزش غيرحضوري در استان ها و واحدهاي دانشگاهي را ابلاغ کرد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دکتر محمدمهدي طهرانچي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي بخشنامه تشکيل ستاد آموزش غيرحضوري در استان ها و واحدهاي دانشگاهي را به روساي استان ها، واحدها و مراکز آموزشي، معاونت آموزش هاي عمومي و مهارتي دانشگاه آزاد اسلامي ابلاغ کرد.

دکتر طهرانچي در اين بخشنامه تاکيد کرد: با توجه به شرايط خاص ايجاد شده ناشي از شيوع ويروس کرونا در کشور و نبود امکان برگزاري فعاليت هاي دانشگاه به صورت حضوري و لزوم استفاده از راهکارهاي جايگزين آموزشي در کنار شيوه هاي متدوال و جاري براي جبران زمان از دست رفته جهت ارائه آموزش هاي دانشگاهي در دروس نظري در همه مقاطع، اين بخشنامه ابلاغ مي شود.

بر اساس اين بخشنامه، اجراي کلاس هاي آموزشي در تمام سطوح دانشگاه آزاد اسلامي جهت ارائه مطلوب آموزش به صورت غيرحضوري برخط خواهد بود.

براساس بندهاي اين بخشنامه در هر استان و در واحدهاي ويژه و سطح يک، ستادي به عنوان ستاد آموزش غيرحضوري تشکيل تا مديريت آموزش هاي غيرحضوري را مديريت و نظارت کند. اعضاي ستاد در استان ها شامل روساي استاني به عنوان رئيس ستاد، رئيس شوراي آموزش استان به عنوان نائب رئيس، مدير مرکز فناوري اطلاعات استان به عنوان دبير و دو نفر از اساتيد هيات علمي آشنا به آموزش مجازي به انتخاب رئيس استان است.

همچنين اعضاي ستاد در واحدها شامل رئيس واحد به عنوان رئيس ستاد، معاون آموزشي واحد به عنوان نائب رئيس، مسئول فناوري اطلاعات به عنوان دبير و دو نفر از اساتيد آشنا به آموزش غيرحضوري به انتخاب رئيس واحد است.

در اين بخشنامه تاکيده شده است: در هر واحد يکي از اعضاي هيات علمي به عنوان مدير آموزش غيرحضوري از سوي رئيس واحد منصوب مي شود.

همچنين کميته پشتيباني تحت نظر مدير آموزش غيرحضوري تشکيل و هدايت و کمک به اعضاي هيات علمي و دانشجويان را در ارائه مطلوب دروس عهده دار است.

بر اساس بندهاي اين بخشنامه واحد آموزش الکترونيک دانشگاه وظيفه پشتيباني نرم افزاري واحدهاي دانشگاه و پشتيباني فني کميته هاي پشتيباني را عهده دار است.

دروس معارف اسلامي مطابق بخش ارسالي از سوي دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه ها از سوي نهاد ارائه مي شود و دانشجويان ملزم به رجوع به سايت نهاد هستند.

در اين بخشنامه آمده است: مديريت ارائه دروس در واحدهاي سطح دو و سه در هر استان با ستاد استاني است. در خصوص آن دسته از دروسي که امکان ارائه درس به صورت غيرحضوري بر خط وجود ندارد مهيماني دانشجو به واحد آموزش الکترونيکي و در اولويت دوم ارائه و سپس توسط واحدهاي ديگر استاني توصيه مي شود.

همچنين آموزش هاي مکمل جهت اساتيد و کميته هاي پشتيباني از سوي ستاد مرکزي ارائه خواهد شد.

مرکز فناوري اطلاعات و شبکه علمي دانشگاه پشتيباني سخت افزاري را عهده دار هستند. رئيس مرکز فناوري اطلاعات و شبکه علمي به عنوان دبير ستاد مرکز آموزشي غيرحضوري مسئوليت هماهنگي و نظارت را برعهده دارد.

براساس اين بخشنامه شروع ارائه کلاس ها به صورت غيرحضوري برخط از روز شنبه 17 اسفند ماه خواهد بود و لازم است معاونان آموزشي واحدها جدول زماني ارائه دروس را به دانشجويان اعلام کنند.

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن