کد مطلب: 130366
برگزاري کارگاه آموزشي و آگاه سازي راه‌هاي پيشگيري و آخرين وضعيت بيماري کرونا ويروس جديد 2019 در دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد
تاریخ انتشار : 1398/12/13 10:02:08
نمایش : 626
کارگاه آموزشي و آگاه سازي راه‌هاي پيشگيري و آخرين وضعيت بيماري کرونا ويروس جديد 2019 ويژه کارکنان دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد در مسجد النبي (ص) اين واحد دانشگاهي برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
کارشناس اداره بهداشت شهرستان شهرکرد گفت: براي آگاهي از راه‌هاي پيشگيري و آخرين وضعيت بيماري کرونا ويروس جديد 2019، فقط به اطلاعيه‌هاو پيام‌هاي وزارت بهداشت کشورتوجه کنيد و به اطلاعاتي که توسط منابع غيرموثق در خصوص گسترش بيماري کرونا ويروس جديد 2019 از طريق فضاي مجازي منتشر مي شود اعتماد نکنيد.
خانم خسروي افزود: در کشور چين کروناويروس جديد 2019 از طريق حيوان به انسان و سپس از انسان به انسان منتقل شده است و ميزان کشندگي بيماري کرونا ويروس جديد چين بسيارکم است.
وي اظهار کرد: سالمندان و افراد داراي نقص سيستم ايمني، گروه‌هاي پرخطر بيماري کرونا ويروس جديد 2019هستند و سردرد، تب و مشکلات تنفسي نظير سرفه، آبريزش از بيني و تنگي نفس از علايم اين بيماري هستند.
 کارشناس اداره بهداشت شهرستان شهرکرد در ادامه تصريح کرد: از دست دادن و روبوسي کردن با افراد داراي علايم تنفسي (سرفه، عطسه و...)خودداري کنيد. دهان و بيني خود را هنگام سرفه و عطسه با دستمال (ترجيحا) و يا قسمت بالاي آستين بپوشانيد و به طور مداوم و در هر زمان ممکن اقدام به شست و شوي کامل دست‌ها با آب و صابون کنيد. و مدت شست‌و‌شوي دست‌ها حداقل به اندازه 20 ثانيه باشد و تمامي قسمت‌هاي دست (انگشتان خصوصا انگشت شست, کف دست و مچ دست) شسته شود.
حانم خسروي گفت: در صورت عدم دسترسي به آب، از ژل هاي ضدعفوني کننده با پايه الکل که نياز به شستشو با آب ندارند، براي شستن دست استفاده کنيد وحريم افراد، شعاع يک متر اطراف هر فرد (چه سالم و چه بيمار) است و هميشه اين حريم را رعايت کنيم
اضافه مي شود: در پايان اين کلاس آگاه سازي به سوالات مطرح شده از سوي کارکنان از طريق کارشناس اداره بهداشت پاسخ داده شد.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن