کد مطلب: 130352
در دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد صورت گرفت؛
تجليل از سه ايدۀ برتر در نخستين دوره مسابقات ملي ايده شو
تاریخ انتشار : 1398/12/03 11:05:37
نمایش : 1269
نخستين دوره مسابقه ملي ايده شو دامپزشکي با عنوان دام تاپ با معرفي برترين ها در دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد به کار خود پايان داد
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
مسابقه ملي دامپزشکي دام تاپ به همت باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد و پارک علم و فناوري چهارمحال و بختياري با حضور دکتر انصاري فرد قائم مقام سازمان نظام دامپزشکي کشور، رئيس پارک علم و فناوري چهارمحال و بختياري، رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد و دکتر حسينعلي سلطاني مديرکل دامپزشکي استان و حضور چشمگير ايده‌پردازان، اعضاي هيأت علمي، دانشجويان و جمعي ازحاميان مالي اين مسابقه، در تالار امام خميني (ره) دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد برگزار‌شد.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري و واحد شهرکرد در اين مراسم گفت: افرادي که داراي ايدۀ نو در حوزۀ دامپزشکي بودند، 3 دقيقه فرصت داشتند تا ايدۀ خود را براي هيئت داوران و حاضرين ارائه دهند و هيئت داوري هم در فرصت زمان 2 دقيقه‌اي نسبت به طرح ارائه شده، نظرات خود را بازگو کردند که در نهايت هيئت داوري، پس از اتمام ارائۀ طرح‌ها، سه طرح را به ترتيب به عنوان بهترين طرح‌ها انتخاب کردند.
دکتر ابراهيم رحيمي افزود: ساخت کيت‌هاي ايمنوکروماتوگرافي بيماري در سگ و گربه ايده نو حسين عبدالله‌زاده، تهيۀ نانوژل حاوي آنتي‌بيوتيک به روش الکتروريسي ايده بهار پوربختيار و ايده قلادۀ ردياب حيوانات از اسماعيل قنبري موفق شدند به ترتيب مقام هاي اول تا سوم اين دوره از مسابقات را به خود اختصاص دهند.
رئيس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد و دبير اجرايي مسابقه ايده شو هم در حاشيه اين مراسم گفت: در زمان برگزاري نخستين دوره مسابقات ملي ايده شو با موضوع دام تاپ، يک گارگاه آموزشي با موضوع کارآفريني برگزار شد که براي افراد دامپزشک 5 امتياز بازآموزي داشت.
دکتر احمد حقاني بيان کرد: ايده­هايي که براي اين مسابقه از سراسر کشور به دبيرخانه مسابقه ارسال شده بودند بالغ بر 40 ايده بودند که در داوري اوليه 10 ايده برتر از بين اين ايده­ها انتخاب شدند که اين ايده­ها در مسابقه شرکت داده شدند.
وي افزود: ايده پردازان حسين عبداله زاده باايده ساخت کيتهاي ايمن وکروماتوگرافي بيماري درسگ وگربه، کيميا اسدي با ايده اپليکشن وربات دارينپت، محمدرضا رحيم نژاد با ايده ساخت اورتزوپروتز براي دام، بهار پوربختيار با ايده تهيه نانوژل حاوي آنتي بيوتيک به روش الکتروريسي، مهدي بني‌طالبي دهکردي با ايده دستگاه تشخيص سن وبيماري‌هاي جنين گوسفند، مهديه کيان نژاد با ايده کرم خاکي درتغذيه دام، رضا شهبازي با ايده سنسورشناسايي، ميلاد جمشيدي با ايده دستگاه توليد سرم زالو، اسماعيل قنبري با ايده قلاده ردياب حيوانات و پوريا قاسمي دهکردي با ايده اصلاح نژادگوسفند برپايه نژاد داخلي افشاربرلا به عنوان 10 ايده­ي برتر از 40 ايده ارسالي به دبيرخانه، به نخستين دوره مسابقه دام تاپ راه يافتند.
رييس پارک علم و فناوري هم در اين مراسم گفت: هدف از برگزاري اين رويداد، آموزش، فرهنگ‌سازي و ايجاد طوفان فکري جهت خلق ايده‌هاي فناورانه در حوزه دامپزشکي است.
دکتراسماعيل پيرعلي افزود: روندهاي کارآفريني و ايجاد شغل در دنيا تغييرات فراواني داشته‌است به نحوي که با بررسي بازارهاي روز دنيا متوجه مي‌شويم بسياري از شغل‌ها در معرض تغييرات و از بين رفتن قرار‌ گرفته‌اند که اين نشات گرفته از ورود فناوري اطلاعات به عرصه‌هاي مختلف زندگي بشر است. از اين رو پارک علم و فناوري با برگزاري کارگاه‌ها و رويدادهاي آموزشي از قبيل ايده‌شو بر‌آن است کسب‌و‌کارهاي مبتني بر فناوري اطلاعات را گسترش داده و از توسعه اين کسب‌و‌کارها حمايت ويژه به عمل آورد.
در پايان اين مسابقه با حضور مسئولين استاني و کشوري از سه ايده برتر با اهداي تنديس و لوح سپاس تجليل شد.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن