کد مطلب: 130347
حجت الاسلام قاسمي نژاد مطرح کرد؛
لزوم افزايش تعامل بين دانشگاه و پليس فتا
تاریخ انتشار : 1398/11/28 17:07:38
نمایش : 1368
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
مسئول نهاد رهبري در دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري در جلسه انديشه ورزي پليس فتاي استان چهارمحال و بختياري و هيأت رئيسه دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد که صبح امروز در سالن جلسات دفتر رياست دانشگاه برگزار شد، گفت: ما شاهد يک اتفاق خوبي در حوزه فضاي مجازي در دانشگاه هستيم. استادان با دانش، آموزش، تعامل و تجربه اي که در اين حوزه دارند بخش اعظمي از درگيري هاي ذهني ما در حوزه دانشجويي را مرتفع خواهند کرد.
حجت الاسلام دکتر رضا قاسمي نژاد افزود: به فرموده مقام معظم رهبري، فضاي مجازي اهميتش از انقلاب اسلامي بيشتر است و صحبت حضرت آقا عمق مطلب را بيان مي کند.
وي بيان کرد: همان طوري که در بحث دين هم اشاره و تاکيد شده بحث تغذيه روح از تغذيه جسم بهتر است. مخصوصادر عرصه اي که ما هستيم دشمن از هر طرف تهاجماتش را شروع کرده است.
مسئول نهاد رهبري در دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري تصريح کرد: هدف اصلي هم جوانان هستند. مخصوصا قشر دانشجو که يک قشر نخبه است و وقتي قشر نخبه در جامعه آسيب ببيند، کل جامعه به مراتب آسيب خواهد ديد.
وي اظهار کرد: درخواست بنده اين است که تجربياتي که مسئولين پليس فتا دارند در اختيار دانشگاه قرار دهند و اگر بشود يک کارگروهي از دانشگاه و نيروي انتظامي شکل بگيرد که آسيب ها شناسايي شود و بر اساس آن راهکارها، عملياتي شوند و بتوانيم نتيجه مطلوبي بدست آوريم.
حجت الاسلام دکتر قاسمي نژاد گفت: در بحث فضاي مجازي ما دو نوع برخورد مي توانيم داشته باشيم يک برخورد سهل انگارانه و يک برخورد مدبرانه که از اين مجموعه گزارشي که دوستان دادند، برداشت مي شود که برخورد، برخورد مدبرانه است.
وي در پايان بيان کرد: پيشنهاد مي شود بين دانشگاه و پليس فتا تعامل افزايش يابد و با برگزاري کارگروه ها، آسيب ها شناسايي شوند و بر اساس آن برنامه مدوني که تعيين مي شود بتوانيم بهره برداري مناسب را در اين حوزه داشته باشيم و فضاي مجازي را به يک فرصت براي همه تبديل کنيم. 
رئيس عقيدتي، سياسي فرماندهي نيروي انتظامي استان چهارمحال و بختياري هم در اين نشست گفت: يکي از موضوعاتي که در جامعه اهميت بسيار زيادي دارد، مساله امنيت است. امنيت تمام زيرساخت هاي فرهنگي، سياسي، اجتماعي، اقتصادي را شامل مي شود.
حجت الاسلام عباس دهقان افزود: زماني که امنيت در يک جامعه وجود داشته باشد، ما مي توانيم سرمايه گذاري کنيم. اگر امنيت وجود نداشته باشد، سرمايه گذاري کردن، ساختن بنا بر روي آب است و به سادگي از بين مي رود. براي اين که اين امنيت برقرار شود، نهادهاي مختلف ايجاد شده و هر کدام قسمتي از امنيت را به عهده گرقتند.
وي اظهار کرد: يکي از مجموعه هايي که وظيفه دارد، در حفظ امنيت تلاش کند بويژه بحث امنيت داخلي، نيروي انتظامي در جمهوري اسلامي ايران است. اهميت امنيت در آموزه هاي ديني، به اندازه اي زياد است که به همين لحاظ، خداوند در سوره قريش به آن اشاره کرده است.
رئيس عقيدتي، سياسي فرماندهي نيروي انتظامي استان چهارمحال و بختياري تصريح کرد: يک پليس کارآمد و در تراز جمهوري اسلامي ايران بايد حقوقدان، جامعه شناس، روانشناس، آشنا به مسائل ترافيکي و داراي دانش اکتسابي باشد. همه اينها را در جامعه در عمل نشان مي دهد.
وي اظهار کرد: آموزش به تنهايي کافي نيست بلکه در کنار آموزش تربيت سياسي و ديني هم قرار گرفته است.
رئيس پليس فتاي نيروي انتظامي استان چهارمحال و بختياري هم در اين نشست انديشه ورزي گفت: مقام معظم رهبري به استفاده از فرصت هاي فضاي مجازي، آموزش هاي الکترونيک، تبادل فرهنگي و تبادل اعتقادي تأکيد دارند و اين مهم مي تواند زمينه هاي اعتقادي براي افراد ايجاد کند.
سرهنگ مرتضي عسگري افزود: يکي از مهمترين دلايلي که باعث شده کاربران ما در فضاي مجازي حضور داشته باشند، تنوع طلبي است.
وي بيان داشت: کاربر هر نيازي که داشته باشد چه از لحاظ سني، جنسيتي، اجتماعي و يا فرهنگي مي تواند از فرصت هاي فضاي مجازي استفاده کند.
رئيس پليس فتاي نيروي انتظامي استان چهارمحال و بختياري تصريح کرد: در جامعه کنوني مهمترين تهديد در فضاي مجازي بحث فرهنگي است که الان به شکل گسترده در حال انجام است.
وي گفت: فضاي مجازي و فضاي حقيقي در کنار هم هستند يا به تعبير مقام معظم رهبري اصلا افرادي که يک فضاي مجازي دارند زندگي مي کنند و تنفس مي کنند .
 سرهنگ عسگري خاطرنشان کرد: برخي از روابط و ضوابط در فضاي مجازي، منجر به سوء استفاده هاي اخلاقي و مالي از کاربران مي شود.
وي افزود: هدف پليس فتا در فضاي مجازي اينست که سعي شده با دانشگاه ها خيلي روابط صميمي داشته باشيم و بين پليس و دانشجو اعتماد به وجود بياوريم و دانشجويان به اين نتيجه برسند که پليس، قابل اعتماد است و تربيت تعالي و اسلامي دارد.
اين مقام مسئول اظهار کرد: در محيط هاي دانشگاهي دشمن بنيان اعتقادات ما را هدف قرار داده است و مطالب ضد فرهنگي زيادي در فضاي مجازي قرار مي دهد.
وي گفت: متاسفانه شبکه هاي اجتماعي خارجي در ظاهر خيلي شيک هستند ولي در لايه هاي زيرين که ما در پليس فتا بررسي مي کنيم داراي مشکلات و معضلات فراواني هستند.
سرهنگ عسگري در پايان بيان کرد: پيام رسان خارجي مخاطب خود را با يک سري معيارهاي ضد اعتقادي و ضد فرهنگ ايراني جذب کردند و دانشجويان و خانواده هاي ما را به سمتي مي برند که خودشان درست کردند.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن