کد مطلب: 130334
رحيمي مطرح کرد؛
امکان راه‌اندازي سراهاي نوآوري صنايع در استان چهارمحال و بختياري
تاریخ انتشار : 1398/11/15
نمایش : 465
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
به منظور تعامل بيشتر دانشگاه با صنعت و ايجاد کارآفريني در بين قشر جوان به خصوص دانشجويان، نشست مسئولين پژوهشي دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد با حضور صاحبان صنايع استان در حوزه دامپزشکي، صبح امروز در سالن جلسات ساختمان اداري دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد برگزار شد.
 سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري با اعلام اين خبر گفت: دانشکده دامپزشکي دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد با قدمت 27 ساله علاوه بر قطب مطرح کشوري، يکي از دانشکده هاي بروز و با امکانات و پتانسيل هاي بالاي آموزشي و پژوهشي، در منطقه هم، خوش درخشيده است.
دکتر ابراهيم رحيمي اظهار کرد: براي رفع چالش ها و رشد و توسعه استانمان بايد با برگزاري نشست هايي تخصصي، از تيم متخصص دامپزشکي دانشگاه در بخش صنعت و توليد محصول کمک بگيريم.
وي گفت: براي استقرار هسته هاي فناور، مراکز رشد، شرکت هاي دانش بنيان و سراهاي نوآور درهاي دانشگاه به روي محققين، صنعتگران و فناوران باز است و به همين منظور فضاهايي براي استقرار اين شرکت ها در دانشگاه پيش بيني شده است و تيم هاي تخصصي استادان و دانشجويان به منظور رفع چالش هاي حوزه توليد و صنعت استان، آمادگي همکاري در قالب طرح ها و پايان نامه هاي دانشجويي دارند.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد افزود: دانشگاه مي تواند با ارتباط موثر با صنعت و صاحبان صنايع، گام هاي موثري براي پيشرفت استان بردارد. همچنين مي تواند نگرش و ديدگاه دانشجويان را به صورت عملياتي در حوزه کارآفريني تغيير دهد و زمينه هاي ايجاد شغل را فراهم سازد.
دکتر رحيمي تصريح کرد: دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد در استان چهارمحال و بختياري زمينه اخذ مجوز و طراحي 5 سراي نوآوري در بخش صنايع بخصوص ذوب آهن اصفهان، فلزات سنگين و حوزه دام وشيلات را فراهم کرده است.
وي گفت: دانشگاه آزاد اسلامي در سراسر کشور تلاش کرده تا هسته هاي فناور، پارک علم و فناوري و مرکز رشد را که قبلا به صورت جداگانه فعاليت مي کردند در مجموعه اي به نام سراي نوآوري گرد هم آورده و اين موسسه فعاليت هاي علمي، پژوهشي و تحقيقاتي خود را با بودجه اي مشخص، انجام مي دهد.
دکتر رحيمي افزود: امکانات و ظرفيت‌هاي بسيار بالاي موجود در دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري به خصوص واحد شهرکرد اعم از استادان مجرب و متخصص، آزمايشگاه ها، کارگاه ها و دستگاه هاي پيشرفته مانند GC-MS باعث شده از جاهاي مختلف کشور تقاضاي مشارکت و انعقاد تفاهم نامه هاي همکاري پژوهشي و کارآفريني داشته باشيم.
وي بيان کرد: سازمان مرکزي دانشگاه آزاد اسلامي از کارخانه هاي صنعتي که بتوانند با دانشگاه آزاد اسلامي ارتباط برقرارکنند و درتوليد محصول فعاليت داشته باشند؛ حمايت مي کند و 430 واحد دانشگاهي در سراسر کشور را ملزم مي کند که از محصول توليد شده در دانشگاه خريداري کنند و خريد محصول مشابه را خارج از دانشگاه ممنوع کرده و دانشگاه ها براي خريد ديگر نيازي به برگزاري مناقصه ندارند.
در اين نشست تعدادي از صاحبان صنايع در حوزه شيلات و دامپزشکي، براي مشارکت و انعقاد تفاهم نامه همکاري در بخش هاي مختلف صنعتي، با دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد، اعلام آمادگي کردند.
اضافه مي شود: در اين نشست مديران عامل شرکت هاي بهدان، کيمياگران تغذيه، شهد زاگرس، جهان بين و صنايع غذايي تک خوراک حضور داشتند.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن