کد مطلب: 130321
مسئول نهاد رهبري در چهارمحال و بختياري:
دانشگاه آزاد اسلامي بايد فرهنگ ساز معارف قرآن و اهل بيت (ع) باشد
تاریخ انتشار : 1398/10/30
نمایش : 763
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
مسئول نهاد نمايندگي رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري در ديدار با امام جمعه بروجن که روز گذشته در دفتر امام جمعه بروجن برگزار شد، گفت: در رويکرد جديد، تلاش بر اين است که دانشگاه آزاد اسلامي در هر شهر و استاني که داير است فرهنگ ساز معارف قرآن و اهل بيت (ع) باشد و اهداف نظام و انقلاب را پيش ببرد.
حجت الاسلام دکتر رضا قاسمي نژاد اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامي از برکات انقلاب اسلامي است و رويکردهاي جديد اين دانشگاه، اهدافي است که حضرت امام خميني (ره) و مقام معظم رهبري عنوان کردند.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري هم در ديدار با امام جمعه بروجن گفت: دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري، بيش از ده هزار دانشجو و نزديک به هزار عضو هيأت علمي و کارمند دارد و از بزرگترين دانشگاه هاي استان محسوب مي شود.
دکتر ابراهيم رحيمي در ادامه افزود: دانشگاه آزاد اسلامي واحد بروجن پتانسيل هاي خيلي خوبي دارد. نزديک به 53 هکتار زمين، 15 هزار متر زير بنا، چندين ساختمان آموزشي، پژوهشي، سالن غذاخوري، سالن اجتماعات و کارگاه هاي بسيار خوب که بسياري از دانشگاه هاي تراز اول استان هم اين امکانات را ندارند.
امام جمعه شهرستان بروجن هم در اين ديدار ضمن قدرداني از حضور مسئولين دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري گفت: اطاعت از اهل بيت (ع) موجب نظم پذيري در امور است و در شرايط فعلي ولايت فقيه به عنوان يک محور است و پيروي از دستورات ايشان باعث نظم در جامعه مي شود.
 
حجت الاسلام عليرضا هراتي مطلق اظهار داشت: دانشگاه و حوزه نبض فرهنگي شهر هستند و بايد حضور آن ها در زمينه هاي مختلف علمي - پژوهشي، آموزشي و فرهنگي محسوس باشد.

وي اظهار داشت: اگر در دانشگاه‌ها گرايش به علم و پژوهش نباشد، آن دانشگاه به هلاکت مي رود. بايد دانشگاه ها از حالت مدرک گرايي بيرون بيايند و کرسي هاي علمي برگزار شود.

امام جمعه بروجن افزود: براي ايجاد نشاط و شادابي در بين دانشجويان بايد مناظرات دانشجويي برگزار شود تا دانشگاه از حالت رکود خارج شود.
حجت الاسلام هراتي در پايان تصريح کرد: نمازخانه دانشگاه بايد براي دانشجو جذابيت و به عنوان يک مرکز فرهنگي در دانشگاه باشد تا دانشجويان با رغبت بيشتري در نماز جماعت شرکت کنند.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن