کد مطلب: 130318
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري مطرح کرد؛
ايجاد راه کارهاي کسب درآمدهاي غير شهريه اي در دانشگاه آزاد اسلامي واحد بروجن
تاریخ انتشار : 1398/10/29 11:27:03
نمایش : 945
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري گفت: باهمت مسئولان شهرستاني، راه کارهاي کسب درآمدهاي خارج از شهريه در دانشگاه آزاد اسلامي واحد بروجن فراهم مي شود.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
دکتر ابراهيم رحيمي در ديدار با فرماندار شهرستان بروجن که صبح امروز در فرمانداري بروجن برگزار شد، اظهار داشت: باتوجه به وجود آزمايشگاه ها و ساختمان هاي استاندارد و پژوهشکده در دانشگاه آزاد اسلامي واحد بروجن، با بالابردن کيفيت به دنبال ايجاد راه کارهاي کسب درآمدهاي خارج از شهريه و بهره وري خوب در اين واحد دانشگاهي هستيم.
وي گفت: باتغيير رويکردها و سياست ها در مجموعه کلان دانشگاه آزاد اسلامي در چند سال اخير، مسائل فرهنگي، آموزشي و پژوهشي رشد قابل ملاحظه اي در واحدهاي دانشگاهي سراسر کشور داشته است.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد افزود: در مسائل فرهنگي، عفاف و حجاب، در مسائل آموزشي ايجاد رشته هاي مهارت محور و در امور پژوهشي مسأله محور بودن مورد تأکيد قرار گرفته است.
دکتر رحيمي در بخش ديگري از اين ديدار پيشنهاد راه اندازي مدارس سما در دانشگاه آزاد اسلامي واحد بروجن را مطرح کرد و بيان داشت: باوجود ساختمان 5 طبقه نوساز، استاندارد و بلا استفاده در واحد بروجن، ظرفيت تجهيز و تبديل شدن اين مجموعه به مدارس سما از سوي دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري امکان پذير است.
وي گفت: ان شاءالله با همکاري فرمانداري شهرستان بروجن و مساعدت ويژه آموزش و پرورش استان، از مهرماه سال 1399 شاهد راه اندازي اين مجموعه فرهنگي، آموزشي در دانشگاه آزاد اسلامي واحد بروجن باشيم.
فرماندار شهرستان بروجن هم در اين ديدار گفت: شهرستان بروجن داراي مراجع و موسسات آموزشي در سطح آموزش عالي است که بزرگترين آن ها دانشگاه آزاد اسلامي است.
مسعود ملکي افزود: اين شهرستان همچنين در حوزه هاي صنعت و کشاورزي ظرفيت هاي بالايي دارد که انتظار مي رود با ايجاد رشته هاي جديد و کاربردي، مقدمات رشد و توسعه اين واحد دانشگاهي در شهرستان بروجن فراهم شود
وي اظهار داشت: 40 درصد صنعت استان چهارمحال و بختياري در شهرستان بروجن است که حدود 2000 نيروي انساني در  5 شهرک، ناحيه، شرکت هاي صنعتي و فولاد مشغول کار هستند.
فرماندار شهرستان بروجن بيان داشت: دانشگاه آزاد اسلامي مي تواند با ايجاد رشته هاي جديد و پرمتقاضي منطقه، در مقاطع تحصيلات تکميلي و جذب حداکثري دانشجو، رشد و توسعه پيدا کند.
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي واحد بروجن هم در اين ديدار اظهار داشت: با جمعيت يک هزار نفري دانشجويي، هيأت علمي و کارمندي در مجموعه واحد بروجن، با مشکل آب شرب مواجه هستيم.
دکتر نوربخش رضايي گفت: کم بودن فشار آب باعث شده که ما از قطب صنعتي آب بگيريم ولي قطب صنعتي و آب منطقه اي هزينه آب را بالا برده است و اين امر موجب ايجاد مشکلاتي در اين واحد دانشگاهي شده است.
وي در پايان از مسئولين خواست براي ايجاد رفاه بيشتر براي دانشجويان، تدابيري انديشيده شود که مشکل آب شرب در اين واحد دانشگاهي کاهش يابد.
در اين ديدار يک ساعته حجت الاسلام دکتر رضا قاسمي نژاد مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌هاي آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري و دکتر نادر پور ارشد رئيس دبيرخانه هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان هم مطالب و پيشنهاد هايي را در جهت پيشرفت اين واحد دانشگاهي در سطح شهرستان عنوان کردند.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن