کد مطلب: 130303
دکتر رحيمي:
حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس، بخش مهمي از هويت ملي است
تاریخ انتشار : 1398/10/16
نمایش : 937
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري و واحد شهرکرد صبح امروز در ديدار با معاون ادبيات و تاريخ اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس استان  چهارمحال و بختياري گفت: حفظ آثار جنگ و توجه به فرهنگ ايثار و شهادت و انتقال آن به نسل هاي آينده از ضروريات است زيرا حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس، بخش مهمي از هويت ملي است.
دکتر ابراهيم رحيمي اظهار داشت: همزمان با آغاز جنگ تحميلي، بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران، دفاع از کشور و انقلاب را بر همگان فرض دانست و دستور تشکيل بسيج مستضعفين را صادر کرد. به همين منظور در مراکز آموزش عالي و دانشگاه ها، دانشجويان، استادان و کارکنان به نداي رهبر لبيک گفتند.
 وي افزود: دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد هم در سال 1362 فعاليت آموزشي خود را آغاز کرد و از همان ابتدا با فعاليت هاي متنوع در زمينه دفاع مقدس، نقش بي بديلي به يادگار گذاشت.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد خاطرنشان کرد: اين دانشگاه بر اساس اسناد و مدارک موجود در بايگاني با تقديم 6 دانشجوي شهيد و تعدادي رزمنده در دوران هشت سال دفاع مقدس ، به قدر توان و ظرفيت خود نقش داشته است.
وي با اشاره به کمک هاي مادي، معنوي و حمايت از رزمندگان در جبهه و پشت جبهه از طرف دانشگاه بيان داشت: تدفين 5 شهيد گرانقدر گمنام در جوار مسجد النبي (ص) دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد، برگزاري يادواره هر ساله در جوار قبور مطهرشان و نيز مراسم تحويل سال و قرائت زيارت عاشورا هر دوشنبه در جوار قبور مطهر اين عزيزان و انتشار کتاب توسط استادان و دانشجويان ادبيات فارسي و نيز برگزاري برنامه هاي مختلف در راستاي ترويج فرهنگ ايثار وشهادت، تقدير از جانبازان هشت سال دفاع مقدس، تحصيل بيش از 700 دانشجوي شاهد و ايثارگر در دانشگاه از جمله فعاليت ها و افتخارات اين واحد دانشگاهي در زمان جنگ و پس از جنگ است که اميدواريم مورد رضايت خداوند متعال قرار گيرد.
سرهنگ پاسدار حسين گودرزي معاون ادبيات و تاريخ اداره کل حفظ آثار و ارزش هاي دفاع مقدس استان چهارمحال و بختياري هم در اين ديدار ضمن تبريک انتصاب شايسته دکتر رحيمي به عنوان رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري گفت: با توجه به ظرفيت هاي بسيار خوبي که در اين دانشگاه در حوزه ادبيات و تاريخ وجود دارد، اداره کل حفظ آثار و ارزش هاي دفاع مقدس استان چهارمحال و بختياري در ترويج فرهنگ شهادت و ايثار و انتقال آن به نسل جوان بخصوص دانشجويان آمادگي هر نوع همکاري را با مجموعه دانشگاه در سطح استان دارد.
در اين ديدار، الزامي شدن درس آشنايي با دفاع مقدس براي دانشجويان دانشگاه از ترم آينده، اجرايي شدن درس دفاع مقدس براي کارکنان به صورت الکترونيکي، انعقاد تفاهم نامه بنياد با دانشگاه در خصوص مقالات و پژوهش هاي ادبي در حوزه دفاع مقدس و اجراي برنامه هاي مشترک در حوزه ادبيات و تاريخ از جمله مصوبات اين نشست يک ساعته بود. 
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن