کد مطلب: 130288
همزمان با 27 آذرماه روز وحدت حوزه و دانشگاه؛
شرکت استادان دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد در ديدار اساتيد حوزه هاي علميه و دانشگاه هاي استان با نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه شهرکرد
تاریخ انتشار : 1398/09/28
نمایش : 1479
ديدار اساتيد حوزه‌هاي علميه و مراکز آموزش عالي چهارمحال‌وبختياري با نماينده ولي‌فقيه به مناسبت ۲۷ آذرماه روز وحدت حوزه و دانشگاه و سالروز شهادت آيت‌الله مفتح، با حضور مسئولان و مديران استاني و اساتيد حوزه و دانشگاه‌هاي استان در حوزه علميه اماميه شهرکرد برگزار شد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمين محمدعلي نکونام‌، نماينده ولي‌فقيه در چهارمحال‌وبختياري و امام‌جمعه شهرکرد با اشاره به نظرات و ديدگاه‌هاي مطرح شده از سوي برخي از اساتيد حوزه و دانشگاه، اظهار کرد: اين ديدار اگر هيچ خروجي نداشته باشد، که قطعاً خروجي‌هايش فراوان است، همين شنيدن و بيان و آگاهي حوزويان و دانشگاهيان از دغدغه‌ها و مسائل يکديگر ارزشمند است چرا که در ادامه کار، آثار بلندي را در جهت مواجهه با مسائل مختلف خواهد داشت.
وي در تشريح معناي وحدت حوزه و دانشگاه، گفت: مبناي اين وحدت در يک جمله، تمرکز اين دو نهاد براي تقويت نظام اسلامي است و نظام نه به معني حکومت بلکه تمام آن چيزي است که از اسلام عزيز استخراج کرده و به عرصه آورده‌ايم.
حجت‌الاسلام نکونام تصريح کرد: نظام اسلامي به اين معنا نيست که چه کساني گرداننده هستند که متأسفانه نبايدهايي هم رخ مي‌دهد اما برکات و دستاوردهاي زيادي را در سايه نظام اسلامي شاهد هستيم.
در ادامه اين ديدار، حجت‌الاسلام‌والمسلمين سيدابولحسن فاطمي، مدير حوزه علميه اماميه شهرکرد با بيان تاريخچه‌اي از اين حوزه و با تأکيد بر وحدت حوزه و دانشگاه، اظهار کرد: اين وحدت يک آرزوي ارزشمند است اضافه مي شود: در ابتداي اين ديدار تعداي از اساتيد حوزه و دانشگاه استان چهارمحال و بختياري به بيان دغدغه‌ها، مشکلات، ديدگاه‌ها و پيشنهادات خود پرداختند.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن