کد مطلب: 130287
همزمان با روز جهاني بيوتکنولوژي؛
سمينار تخصصي زيست فناوري ميکروبي و تجليل از برترين هاي پژوهشي و کارآفريني در دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد
تاریخ انتشار : 1398/09/27 16:24:18
نمایش : 2154
همزمان با گراميداشت هفته پژوهش و روز جهاني بيوتکنولوژي امروز صبح با حضور اعضاي هيأت علمي و دانشجويان ارشد و دکتري زيست فناوري ميکروبي، از برترين هاي پژوهشي، ايده پرداز و کارآفرين، در تالار ابن سيناي دانشکده فني و مهندسي دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد تجليل شد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
عضو هيات علمي گروه زيست شناسي و دبير علمي سمينار در حاشيه اين مراسم گفت: دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد، تنها واحد دانشگاهي در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامي است که رشته دکتري زيست فناوري ميکروبي يا بيوتکنولوژي ميکروبي را آموزش مي دهد.
دکتر حسن ممتاز  هدف از اين نشست را که با همکاري دانشجويان دکتري زيست فناوري ورودي 97 برگزار شد، معرفي رشته زيست فناوري، اهداف اين رشته، آينده ي کاري آن و چشم انداز آينده ي اين رشته عنوان کرد.
وي افزود: تعدادي از دانشجويان دکتري زيست فناوري در جلسه امروز به ارائه معرفي رشته، کاربرد رشته ي بيوتکنولوژي، انواع رشته هاي دانش بنيان که در زمينه زيست شناسي فعاليت مي کنند، کاربرد اين رشته در زمينه پزشکي و غير پزشکي و کشاورزي به ارائه مقالاتي پرداختند.
دکتر ممتاز در ادامه بيان داشت: در اين سمينار به همت دانشجويان دکتري، فرم هايي در قالب ايده پردازي بين دانشجويان حاضر در جلسه داده شد که دانشجويان ايده هايشان را در فرم هايي ثبت کردند و  بعد از داوري، بهترين ايده که هم عملياتي بود و هم آينده داشت، انتخاب و ايده برتر تجليل شد.
استاد تمام دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد در ادامه خاطرنشان کرد: ايده ي انتخاب شده، توليد يک محصول پرو بيوتيک جهت اصلاح خلق و خوي انسان بود که اميدواريم اين محصول در آينده نزديک توليد شود و براي درمان مواردي مثل افسردگي و کاهش عصبانيت و استرس افراد استفاده شود.
وي اظهار داشت: اين ايده توسط سپيده کريمي دانشجوي فارغ التحصيل کارشناسي ارشد ميکروبيولوژي و مائده شيرازي دانشجوي کارشناسي ميکروبيولوژي واحد شهرکرد ارائه شده است.
در اين نشست صميمي، دکتر مهدي جهانگيري مدير مرکز رشد واحدهاي فناور دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد هم پس از معرفي واحدهاي فناور و شرکت دانش بنيان، به جمع بندي مطالب ارائه شده در اين سمينار پرداخت.
در پايان با حضور مسئولين دانشگاه از سخنرانان، هيات برگزار کننده جلسه و ايده پرداز برتر با اهداي لوح سپاس تجليل شد.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن