کد مطلب: 130266
مهندس حيدري در دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد:
پژوهش‌ها و تحقيقات دانشگاهي ناظر بر رفع نيازهاي کشور باشد/ دانشگاه آزاد اسلامي از ايده جوانان براي توليد محصول حمايت مي‌کند
تاریخ انتشار : 1398/09/12
نمایش : 2387
مراسم معارفه و تکريم سرپرست دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري و واحد شهرکرد با حضور مهندس احمد حيدري معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي به نقل از واحد شهرکرد، مهندس احمد حيدري معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي در اين مراسم گفت: دانشگاه آزاد اسلامي دانشگاهي است که با توان و دستان مبارک امام خميني (ره)، تلاش مديران و زحمت خود مردم تأسيس شد و يک ظرفيت بزرگ در کشور است.
وي افزود: دانشگاه آزاد اسلامي 38 درصد آموزش عالي را در خود جاي داده و بيش از 6 ميليون فارغ التحصيل، 40 درصد ظرفيت پرستاري و پزشکي کل کشور، بيش از 20 ميليون متر مربع فضاي آموزشي، يک ميليون و 200 هزار دانشجو، 24 هزار عضو هيات علمي، 112 آموزشکده و ساخت 700 مدرسه را در کارنامه 37 ساله خود به ثبت رسانده است.
معاون امور مجلس دانشگاه آزاد اسلامي تصريح کرد: وظيفه دانشگاهيان در تحقق بيانيه گام دوم ابلاغي از سوي مقام معظم رهبري بسيار سنگين است و در اين زمينه تحقيقات و پژوهش‌هاي دانشگاهي از اهميت بالايي برخوردار است.
وي ادامه داد: امروز دانشگاه تراز انقلاب بايد داراي ويژگي‌هاي انقلابي بودن و اسلامي بودن داشته باشد و در دانشگاه تراز انقلاب اسلامي، بايد پژوهش‌ها و تحقيقات دانشگاهي ناظر بر رفع نيازهاي کشور باشد.
وي اظهار داشت: هدف دانشگاه آزاد اسلامي رفتن به سمت دانشگاه‌هاي مهارت آفرين است و دانشگاه نسل سوم و چهارم در خدمت توليد علم به ثروت است و اين دانشگاه از ايده جوانان براي توليد محصول حمايت مي‌کند.
مهندس حيدري گفت: دانشگاه آزاد اسلامي مصمم است که هم بتواند سند اسلامي شدن و هم سند سياست هاي مقام معظم رهبري را به درستي به عنوان يک سرباز واقعي نظام اجرا کند و هم با دستان پر تواني که توانسته اين همه ظرفيت عظيم را در کشور به وجود آورد، اين امکانات و پتانسيل هاي موجود در دانشگاه را به مرحله اجرا در آورد.
وي در ادامه از تشکيل فراصندوق سرمايه‌گذاري با اعتبار 650 ميليارد تومان خبر داد و گفت: هدف از ايجاد اين صندوق، حمايت از طرح‌ها و ايده‌ها و اختراعات علمي دانشجويان و دانشگاهيان است.
به گفته وي، اين صندوق متشکل از معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، مخابرات، دانشگاه آزاد اسلامي، بنياد مستضعفان، آستان قدس رضوي و کميته امداد حضرت امام خميني (ره) است.
حيدري افزود: فراصندوق با هدف شتابدهي سرمايه‌گذاري خطر پذير کسب و کارهاي نو راه اندازي شد و يک حرکت مطلوب در حوزه حمايت از شرکت‌هاي دانش‌بنيان و مخترعان است و اگر در اين فراصندوق، مخترعان و پژوهشگران سود کردند، سود براي آنها باشد و اگر در راه ثبت و اجرايي شدن اختراع خود ضرر کردند، فراصندوق اين ضرر را برعهده مي گيرد.
حاکميت در دانشگاه تراز انقلاب، بايد اسلام باشد
مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري نيز در اين مراسم گفت: امروز عضوي از اين خانواده بعد از سه دهه خدمت و تلاش، سنگر علم را به ديگر اعضاي اين خانواده سپرد و از همين خانواده فرد ديگري اين علم را به دست گرفت.
حجت الاسلام والمسلمين دکتر رضا قاسمي نژاد افزود: دکتر نيکخواه در طي سه دهه خدمت خالصانه چه در کسوت استادي و چه در کسوت مديرتي توانسته خدمات زيادي را به دانشگاه آزاد اسلامي استان و شهرکرد داشته باشد.
وي اظهار داشت: ما در مکتب اسلام هستيم تکريم واقعي به وسيله پروردگار انجام مي شود ولي ما وظيفه داريم در حد وسعمان از اين برادر ارجمند تشکر کنيم. ان شااله کارشان باعث روشنايي در دنيا و سعادتشان در آخرت شود.
مسئول نهاد رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري تصريح کرد: بخش ديگر اين نشست معارفه دکتر ابراهيم رحيمي استاد تمام دانشگاه، فردي اخلاقي، علمي، توانمند، با نشاط و محبوب در دانشگاه است که فرزند همين دانشگاه است و با تلاش و همت، درجات علمي را طي کرده و امروز فرماندهي اين سنگر عظيم را به عهده گرفته است.
وي بيان داشت: خدمت در نظام جمهوري اسلامي يک توفيق عظماست که نصيب هر کس نمي شود چون خدمت به رسول الله، خدمت به امام زمان (عج) ، خدمت به امير المومنين (ع) و خدمت به خداوند باري تعالي است.
حجت الاسلام قاسمي نژاد گفت: در دانشگاه تراز انقلاب، اولين شاخصه، تصميم سازي و تصميم گيري است که بايد به وسيله نيروهاي انقلابي و از درون دانشگاه باشد و نيروي انقلابي نيرويي است که پايبند به ارزش ها و آرمان ها و اسقلال کشور است و تعريفش از انقلاب تعريف عرفي نيست. انقلاب در واقع آرمانش به وجود آورنده تمدن اسلامي است.
به گفته وي، حاکميت در دانشگاه تراز انقلاب، بايد اسلام باشد و دانشگاه تراز انقلاب، هم توانمندي هاي خودش را مي داند و هم از توانمندي هاي استان استفاده مي کند.
سرپرست جديد دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري و واحد شهرکرد نيز در اين مراسم گفت: بي شک دانشگاه آزاد اسلامي يکي از دستاوردهاي بزرگ نظام مقدس جمهوري اسلامي است و برکات زيادي را در حوزه هاي اجتماعي، فرهنگي، آموزشي و پژوهشي به همراه داشته است.
دکتر ابراهيم رحيمي افزود: خداي منان را سپاسگزارم که توفيق خدمت به نظام مقدس جمهوري را در اين استان و دانشگاه به بنده عنايت فرموده و از اعتماد دکتر طهرانچي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي سپاسگزارم.
وي بيان داشت: با سه دهه فعاليت در استان، شناخت از اقليم استان، روحيات و اخلاق مردم ولايت مدار آن، اميدوارم به لطف خداوند، همکاري و همدلي استادان، کارکنان و دانشجويان عزيز بتوان اين کشتي را به سر منزل مقصود رساند.
سرپرست جديد دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد خاطرنشان کرد: با بکارگيري تمام ظرفيت ها و پتانسيل هاي استان، افراد توانمند، کارامد و با اخلاق، سياست‌هاي دانشگاه، که با مديريت جديد دانشگاه رويکردي تحول گرايانه دارد در همه حوزه هاي فرهنگي و اجتماعي اجرايي شود.
در ادامه اين مراسم، دکتر مظاهر نيکخواه رييس سابق دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري و واحد شهرکرد، گزارشي از عملکرد 21 ماه مديريت خود در حوزه هاي مختلف فرهنگي، اجتماعي، رفاهي، عمراني و اقتصادي در دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري و شهرکرد ارائه داد.
در اين مراسم دکتر ابراهيم رحيمي به‌ عنوان سرپرست جديد اين دانشگاه معرفي و از تلاش‌هاي دکتر مظاهر نيکخواه قدرداني شد.
 
اداي احترام به شهداي گمنام/بازديد از مجتمع بزرگ آزمايشگاهي، مزرعه آموزشي و تحقيقاتي دانشگاه
اداي احترام به پنج شهيد گمنام دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد و بازديد از مجتمع بزرگ آزمايشگاهي، مزرعه آموزشي و تحقيقاتي دانشگاه، کارگاه توليد و فراوري گياهان دارويي، مجموعه ورزشي آموزشکده فني و حرفه اي سما شهرکرد، ديدار با نماينده ولي فقيه در استان چهارمحال و بختياري و امام جمعه شهرکرد و تجليل از سه کارمند بازنشسته دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد از ديگر برنامه هاي سفر معاون پارلماني دانشگاه آزاد اسلامي به واحد شهرکرد بود.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن