کد مطلب: 130257
دکتر طهرانچي در نشست صميمي با پيشکسوتان دانشگاه:
رونق درآمد سرانه خانواده ها از اولويت هاي اساسي دانشگاه آزاد اسلامي است/تغيير رويکرد در دانشگاه آزاد موجب افزايش پذيرش دانشجو در سال جاري شد
تاریخ انتشار : 1398/09/06 08:56:25
نمایش : 2368

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي گفت: اين دانشگاه در گام دوم خود رويکرد جديدي تحت عنوان دانشگاه کارآفرين و  کارآمد که دغدغه اشتغال جوانان اين مرز و بوم را دارد، اتخاذ کرده است.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، نشست صميمي دکتر محمدمهدي طهرانچي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي با مديران، مسئولان و رؤساي پيشکسوت دانشگاه آزاد اسلامي امروز در سازمان مرکزي برگزار شد.

دکتر طهرانچي با بيان اينکه اين نشست به منظور بهره مندي از تجربيات ارزشمند پيشکسوتان دانشگاه آزاد اسلامي برگزار شده، گفت: تلاش و همت مردان بزرگ در ساخت، توسعه و پيشرفت دانشگاه آزاد اسلامي در تک تک واحدها و مراکز آموزشي اين دانشگاه در سطح کشور مشهود است و مي‌خواهيم از تجربه گذشته براي ساخت آينده استفاده کنيم.

وي با اشاره به اينکه دانشگاه آزاد اسلامي از سال 92 دچار کاهش جمعيت دانشجويي شده بود، اظهار داشت: با کار و تلاش مداوم و مستمر و همچنين تغيير رويکرد در دانشگاه آزاد اسلامي شاهد افزايش 12 تا 58 درصدي دانشجو در مقاطع کارداني و کارشناسي اين دانشگاه در سال جاري هستيم که بيانگر اعتبار دانشگاه آزاد اسلامي در بين مردم است.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي، افزايش سطح دانش عمومي جامعه را دغدغه دانشگاه آزاد اسلامي در گام نخست عنوان کرد و افزود: اين دانشگاه در گام دوم خود رويکرد جديدي تحت عنوان دانشگاه کارآفرين و کارآمد که دغدغه اشتغال جوانان اين مرز و بوم را دارد، اتخاذ کرده است.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي خاطرنشان کرد: به همين منظور ساختار اين دانشگاه دچار تغييراتي شد و معاونت هاي موضوعي تحقيقات، فناوري و نوآوري، علوم انساني و هنر، علوم، مهندسي و کشاورزي به ساختار جديد اضافه شد.

دکتر طهرانچي تأکيد کرد: واقعيت اين است که اگر دانشگاه آزاد اسلامي به اقتصاد شهر وصل نشود و سرانه درآمدي مردم جامعه را با آموزش هاي مهارتي، کسب و کار و ... افزايش ندهد، محکوم به شکست است. بنابراين رونق درآمد سرانه خانواده ها از اولويت هاي اساسي دانشگاه آزاد اسلامي است.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي از با قدرداني از دکتر رنجبر قائم مقام رئيس دانشگاه آزاد اسلامي گفت: ايشان نقش قابل توجهي در کاهش مشکلات دانشگاه آزاد اسلامي دارند.

در ادامه اين نشست دکتر احمد شاهوراني، دکتر بهمن يزدي صمدي، دکتر جواد عزيزيان و دکتر عليمحمد رنجبر از رؤساي پيشکسوت دانشگاه آزاد اسلامي به ارائه پيشنهاداتي درباره راهکارهاي رشد و پيشرفت اين دانشگاه پرداختند.

دکتر شاهوراني با تأکيد بر توسعه شرکت هاي دانش بنيان در دانشگاه آزاد اسلامي، گفت: امروز بيش از هر زمان ديگري اين دانشگاه به توسعه شرکت هاي دانش بنيان نيازمند است تا علم را در عمل پياده کند.

وي علوم پايه را اساس تکنولوژي دانست و اظهار داشت: بايد به آموزش رياضي اهتمام و توجه ويژه اي داشته باشيم، چرا که زمينه ساز رشد، توسعه و پيشرفت کشور است.

دکتر يزدي صمدي با بيان اينکه دکتر طهرانچي در مديريت دانشگاه آزاد اسلامي موفق عمل کرده است، گفت: جايگاه دانشگاه ها رابطه تنگاتنگي با وضعيت علمي اساتيد خود دارد، بنابراين ضروري است جلسات هيأت مميزه به صورت منظم و با دقت برگزار شود تا اعضاي هيأت علمي ارتقا يابند.

دکتر عزيزيان نيز بر ارتباط، آشتي و پيوند بين دانشگاه و صنعت و کارخانه ها تأکيد کرد و افزود: دانشجويان و اساتيد بايد مشکلات صنعت را حل کنند.

دکتر رنجبر نيز در سخناني با تأکيد بر توسعه رشته هاي پيراپزشکي در دانشگاه آزاد اسلامي، گفت: دانشجويان رشته هاي تحصيلي و دانشگاهي را براساس بازار کار انتخاب مي کنند. به همين جهت بايد رشته هاي پرمتقاضي و کاربردي در واحدهاي دانشگاهي ايجاد شود.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن