کد مطلب: 130237
از سوي دکتر طهرانچي ابلاغ شد؛
چگونگي تشکيل کميته‌هاي تخصصي تحول/ دانشگاه آزاد در مسير بين‌المللي‌سازي
تاریخ انتشار : 1398/08/21 11:05:21
نمایش : 2083

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاري آنا از روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دکتر محمدمهدي طهرانچي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي شيوه‌نامه تشکيل کميته‌هاي تخصصي تحول را به جواد علمائي معاون علوم، مهندسي و کشاورزي ابلاغ کرد.

طهرانچي خطاب به علمائي تأکيد کرده نظر به سياست‌هاي کلان دانشگاه مبني بر ايجاد تحول براي ارتقاي سطح کيفي به منظور ايجاد توسعه پايدار علمي و اقتصادي با بهره‌گيري از تمام منابع موجود در داخل و خارج از دانشگاه، شيوه‌نامه تشکيل کميته‌هاي تخصصي تحول به معاونت علوم، مهندسي و کشاورزي دانشگاه ابلاغ مي‌شود.

وي همچنين تأکيد کرده مقتضي است واحدها و مراکز دانشگاهي با مشارکت حداکثري در تشکيل اين کميته‌ها زمينه ايجاد تحول در رشته‌هاي علوم، مهندسي و کشاورزي را به وجود آورند.

در شيوه‌نامه تشکيل کميته‌هاي تخصصي تحول آمده دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان يکي از بال‌هاي آموزش عالي کشور در سطح کلان و ملي از متوليان مؤثر در پيشبرد اهداف آموزش عالي است. توجه به استانداردها و تدوين قوانين و مقررات آموزشي و پژوهشي يکي از راهکارهاي اساسي در زمينه رشد و کارايي و تحول آموزش عالي است. در اين همين راستا به منظور دستيابي به مرزهاي دانش و ايجاد هماهنگي در رشته‌هاي علوم، مهندسي و کشاورزي و استفاده از توان بخش‌هاي مختلف در تدوين آئين‌نامه‌هاي مورد نياز، کميته‌‌هاي تخصصي متشکل از مديران، کارشناسان و استادان در معاونت علوم، مهندسي و کشاورزي تشکيل مي‌شود.

براساس بندهاي اين شيوه‌نامه چشم‌انداز، ايجاد دانشگاهي در سطح تراز اول کشور و دانشگاه تراز مطرح در سطح بين‌المللي است.

همچنين در اين شيوه‌نامه به اهدافي از جمله ارتقاء جايگاه علمي دانشگاه در حوزه معاونت علوم، مهندسي و کشاورزي، بهبود مستمر کيفيت و توسعه فعاليت‌هاي آموزشي و پژوهشي، برنامه‌ريزي بلند مدت جهت حل مسائل دانشگاه بر پايه شناخت نقاط ضعف، قوت، فرصت‌ها و تهديدها و ... اشاره شده است.

شيوه‌نامه تشکيل کميته‌هاي تخصصي تحول آمده دانشگاه آزاد اسلامي شامل مواردي از جمله چشم‌انداز، اهداف، ارکان و وظايف شوراي تحول و ارکان و وظايف کميته‌هاي تخصصي، نحوه انتخاب و صدور احکام اعضا، نحوه تشکيل جلسات، رسميت داشتن جلسات، صورت‌جلسات و ... است.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن