کد مطلب: 130237
از سوي دکتر طهرانچي ابلاغ شد؛
چگونگي تشکيل کميته‌هاي تخصصي تحول/ دانشگاه آزاد در مسير بين‌المللي‌سازي
تاریخ انتشار : 1398/08/21 11:05:21
نمایش : 99

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاري آنا از روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دکتر محمدمهدي طهرانچي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي شيوه‌نامه تشکيل کميته‌هاي تخصصي تحول را به جواد علمائي معاون علوم، مهندسي و کشاورزي ابلاغ کرد.

طهرانچي خطاب به علمائي تأکيد کرده نظر به سياست‌هاي کلان دانشگاه مبني بر ايجاد تحول براي ارتقاي سطح کيفي به منظور ايجاد توسعه پايدار علمي و اقتصادي با بهره‌گيري از تمام منابع موجود در داخل و خارج از دانشگاه، شيوه‌نامه تشکيل کميته‌هاي تخصصي تحول به معاونت علوم، مهندسي و کشاورزي دانشگاه ابلاغ مي‌شود.

وي همچنين تأکيد کرده مقتضي است واحدها و مراکز دانشگاهي با مشارکت حداکثري در تشکيل اين کميته‌ها زمينه ايجاد تحول در رشته‌هاي علوم، مهندسي و کشاورزي را به وجود آورند.

در شيوه‌نامه تشکيل کميته‌هاي تخصصي تحول آمده دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان يکي از بال‌هاي آموزش عالي کشور در سطح کلان و ملي از متوليان مؤثر در پيشبرد اهداف آموزش عالي است. توجه به استانداردها و تدوين قوانين و مقررات آموزشي و پژوهشي يکي از راهکارهاي اساسي در زمينه رشد و کارايي و تحول آموزش عالي است. در اين همين راستا به منظور دستيابي به مرزهاي دانش و ايجاد هماهنگي در رشته‌هاي علوم، مهندسي و کشاورزي و استفاده از توان بخش‌هاي مختلف در تدوين آئين‌نامه‌هاي مورد نياز، کميته‌‌هاي تخصصي متشکل از مديران، کارشناسان و استادان در معاونت علوم، مهندسي و کشاورزي تشکيل مي‌شود.

براساس بندهاي اين شيوه‌نامه چشم‌انداز، ايجاد دانشگاهي در سطح تراز اول کشور و دانشگاه تراز مطرح در سطح بين‌المللي است.

همچنين در اين شيوه‌نامه به اهدافي از جمله ارتقاء جايگاه علمي دانشگاه در حوزه معاونت علوم، مهندسي و کشاورزي، بهبود مستمر کيفيت و توسعه فعاليت‌هاي آموزشي و پژوهشي، برنامه‌ريزي بلند مدت جهت حل مسائل دانشگاه بر پايه شناخت نقاط ضعف، قوت، فرصت‌ها و تهديدها و ... اشاره شده است.

شيوه‌نامه تشکيل کميته‌هاي تخصصي تحول آمده دانشگاه آزاد اسلامي شامل مواردي از جمله چشم‌انداز، اهداف، ارکان و وظايف شوراي تحول و ارکان و وظايف کميته‌هاي تخصصي، نحوه انتخاب و صدور احکام اعضا، نحوه تشکيل جلسات، رسميت داشتن جلسات، صورت‌جلسات و ... است.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن