کد مطلب: 130221
مدير کل حقوقي دانشگاه آزاد اسلامي:
دانشگاه آزاد اسلامي به سمت‌وسوي منابع خارج از شهريه حرکت کند
تاریخ انتشار : 1398/07/17 15:13:35
نمایش : 1263
مديرکل حقوقي دانشگاه آزاد اسلامي گفت: دانشگاه آزاد اسلامي بايد با ظرفيت‌هاي چهار دهه­ گذشته اتکايي به شهريه دانشجو نداشته باشد و به سمت‌وسوي منابع خارج از شهريه حرکت کند.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
مدير کل حقوقي دانشگاه آزاد اسلامي در نشست شوراي اداري دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد گفت : دانشگاه آزاد اسلامي يک سرمايه بزرگ براي جمهوري اسلامي تلقي مي شود، که به  امانت به ما سپرده شده و لازم است که يک ارزيابي دقيق و واقعي و بي طرفانه از کارکرد آثار و نتايج فعاليت دانشگاه آزاد اسلامي در طول چهار دهه­­ي گذشته داشته باشيم.
دکتر سيد حسين طباطبايي اصل افزود : اگر دانشگاه آزاد اسلامي نبود، ما از جهت آموزش عالي و تحصيلات تکميلي شبيه کشورهاي همسايه خود بوديم و دولت هرگز نمي­توانست از سطح چند کلان­شهر، بالا برود و الان فقط در مراکز استان­ها دانشگاه بود.
وي اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامي با 7 ميليون دانش­آموخته يک ظرفيت بزرگ ايجاد کرده است و اين افتخار با ارزش و بزرگي است.
دکتر طباطبايي اصل تصريح کرد : الحمدالله در مجموعه استان چهارمحال و بختياري و واحد شهرکرد در طول دوران مديريت دکتر مظاهر نيکخواه موفقيت هاي خوبي در زمينه هاي مختلف حاصل شده است.
وي بيان داشت: دانشگاه آزاد اسلامي سهم بزرگي در تمدن­سازي دارد که اين کار  نياز به انسان­هاي تحصيل کرده و متعهد و متخصص دارد و تربيت دانش­آموخته مطابق تراز اسلامي و نسل سازي و تربيت مديريت آينده انقلاب و توجه به منش اخلاقي دانشجويان، وظيفه­ي دانشگاه آزاد اسلامي است.
مدير کل حقوقي دانشگاه آزاد اسلامي افزود: دانشگاه آزاد اسلامي تنها دانشگاهي است که پسوند اسلامي دارد. براي اسلامي بودن اين مجموعه­ي بزرگ آموزشي در کشور بايد به  اعتقادات ملي و مذهبي احترام بگذاريم و به آرمان هاي اسلامي و انتقال اين موارد به نسل آينده اهتمام جدي داشته باشيم و وظيفه تمام مديران است که براي رسيدن به اين هدف فرهنگ سازي کنند.
دکتر طباطبايي اصل خطاب به مسئولين داشگاه آزاد اسلامي شهرکرد خاطرنشان کرد: با وجود استادان مجرب و دانشجويان با انگيزه در اين واحد دانشگاهي، بايد به سمت پيشرفت بيشتر براي فتح قله هاي تکنولوژي گام برداريد و با اين سرمايه عظيم انساني همراه با امکانات عالي براي حل مشکلات اقتصادي ارتباط بيشتري با صنعت داشته باشيد.
وي گفت: دانشگاه آزاد اسلامي يک دانشگاه مسأله محور است و به گفته دکتر طهرانچي، استان چهارمحال و بختياري استاني است که عمده مردم در حوزه کشاورزي فعال هستند و ما مي توانيم در اين حوزه با استفاده از استادان مجرب و امکانات موجود تحول ايجاد کنيم.
مدير کل حقوقي دانشگاه آزاد اسلامي در ادامه تصريح کرد: يکي ديگر از مأموريت هاي دانشگاه دانشگاه اسلامي اين است که با استفاده از منابع موجود بتواند توليد بيشتري داشته باشد و به سوي تعالي بيشتر حرکت کند.
دکتر طباطبايي اصل در پايان افزود: يکي از وظايف علم، توليد ثروت است. دانشگاه آزاد اسلامي بايد با ظرفيت هاي چهار دهه­ي گذشته، اتکايي به شهريه دانشجو نداشته باشد و به سمت و سوي منابع خارج از شهريه حرکت کند. استادان دانشگاه هم بايد وارد حوزه در­آمدزايي در بخش هاي مختلف کشاورزي، دامپزشکي، علوم انساني و علوم پايه شوند.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري و واحد شهرکرد هم در اين نشست تأکيد کرد: براي رسيدن به درآمدزايي خارج از شهريه دانشجو، بايد يک تغيير نگرش اساسي در بين اعضاي هيأت علمي و کارکنان ايجاد کرد و در بين دانشجويان نيز بايد در سرفصل دروس در رشته هاي مختلف تحصيلي تغيير نگرش ايجاد شود.
دکتر مظاهر نيکخواه افزود: با استفاده از ظرفيت‌ها و پتانسيل‌هاي موجود در دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد، تأسيس شرکت هاي دانش بنيان، توليد شير خام مرغوب در مجتمع دامداري دانشگاه، برداشت گندم، جو، يونجه و گلبرگ گل محمدي، اتکا به شهريه دانشجويي کمتر شده است و در اين زمينه بايد با تشکيل کارگروه طرح‌هاي درآمدزاي ديگر نيز ايجاد کنيم.
وي درباره اثرات پژوهش در توسعه و پيشرفت کشور نيز گفت: بدون ترديد، يکي از مهم‌‌ترين شاخص‌‌هاي پيشرفت در هر کشوري، توجه به امر پژوهش به ويژه پژوهش‌‌‌هاي کاربردي بوده که علاوه بر حل مسائل جامعه، منجر به درآمدزايي هم مي‌‌شود.
نيکخواه درباره ثمرات توجه به امر پژوهش‌‌‌هاي کاربردي در کشور تصريح کرد: مهم‌‌‌ترين نتايج حاصل از توجه به پژوهش‌‌‌‌هاي کاربردي، توليد محصول، تبديل دانش به ثروت، برطرف شدن نيازهاي مختلف کشور و عدم وابستگي به بيگانگان خواهد بود.
رييس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري در پايان بيان داشت: امسال تاکنون بيش از 7 تن يونجه خشک و پرس شده از 4 و نيم هکتار، 50 تن جو مرغوب از 10 هکتار و 2 تن گلبرگ گل محمدي از يک هکتار اراضي مزرعه آموزشي و تحقيقاتي دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد برداشت شده است.
ايجاد طرح اردوبام فرهنگي، ورزشي، خريد زمين براي پرديس لردگان و اصلاح آيين نامه هاي اجرايي در خصوص استادان، کارکنان و دانشجويان از جمله مطالبات دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري در اين نشست بود.
اضافه مي شود: قبل از شروع اين نشست، مديرکل حقوقي دانشگاه آزاد اسلامي به همراه هيأت رييسه و جمعي از استادان و کارکنان با حضور بر سر قبور مطهر پنج شهيد گمنام دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد فاتحه خواندند و به مقام والاي شهدا اداي احترام کردند.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن