کد مطلب: 130220
توليد شيرخام مرغوب در مجتمع گاوداري دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد
تاریخ انتشار : 1398/07/16
نمایش : 1373
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
رييس دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد بااعلام اين خبر گفت: به منظور گسترش دامداري دانشگاه و بالا بردن سطح کيفي و کمي، اقداماتي صورت گرفته که باعث افزايش 5 برابري توليدات در اين مجموعه شده است.
دکتر مظاهر نيکخواه افزود: گسترش دامداري و ساخت 3 بهار بند بزرگ با استفاده از ضايعات موجود در دانشگاه، مديريت تغذيه، بالا بردن آمار آبستن و همزمان­سازي در گاوداري که باعث توليد موفق حدود 90 درصدي گوساله­هاي نر و ماده شده است؛ از جمله اقدامات صورت گرفته در مجتمع گاوداري دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد است.
وي اظهار داشت: به علت کمبود فضاي کافي در مجموعه گاوداري پلي کلينيک تخصصي شهرکيان، با استفاده از ضايعات و در ايام تعطيلات نوروز، فاز دوم گاوداري در مزرعه آموزشي، تحقيقاتي دانشگاه به وسعت 500 متر مربع به بهره برداري رسيد.
اضافه مي شود: تمامي اين اقدامات با حمايت ويژه دکتر مظاهر نيکخواه رييس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري و واحد شهرکرد انجام شده و تلاش وي در اين زمينه باعث شده که مجموعه گاوداري دانشگاه از ضرردهي خارج و به مجموعه موفق و سود ده تبديل شود که درحال حاضر توانسته رتبه دوم از نظر توليد شير در استان چهارمحال و بختياري را به خود اختصاص دهد.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن