کد مطلب: 130203
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري در مراسم نمازجمعه شهرکرد:
مهمترين پيام عاشورا و هدف قيام امام حسين (ع) زنده نگهداشتن دين اسلام و شعائر ديني است.
تاریخ انتشار : 1398/06/16 12:51:29
نمایش : 1511
 به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
همزمان با آغاز سال تحصيلي جديد و ثبت نام داوطلبان ورود به دانشگاه آزاد اسلامي، هيأت رييسه و جمعي از استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد به منظور پاسخگويي و مشاوره تحصيلي داوطلبان و خانواده‌ها در مراسم عبادي، سياسي نماز جمعه در مصلاي بزرگ حضرت امام خميني (ره) شهرکرد شرکت کردند.
رييس دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد ضمن تسليت فرارسيدن شهادت سرور و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين (ع)، در جمع نمازگزاران جمعه در مصلاي بزرگ حضرت امام خميني (ره) گفت: مهمترين پيام عاشورا و هدف قيام امام حسين (ع)، زنده نگهداشتن دين اسلام و شعائر ديني است به هر قيمتي حتي فدا کردن جان خود و تمام عزيزان، به عنوان ارزشمندترين گوهر وجودي انسان که در جمله معروف « ان کان دين محمد لم يستقم الا بقتلي و...» بيان شده است.
دکتر مظاهر نيکخواه افزود: در دين مبين اسلام، اجراي فريضه امر به معروف و نهي از منکر به خاطر جلوگيري از آفت هاي اجتماعي درجامعه سفارش شده است. توصيه خود و ديگران به خوبيها چه در مسائل فردي و چه در مسائل اجتماعي و همينطور نهي از بديها و زشتي ها به ساخته شدن جامعه و تعالي آن کمک مي کند و کوچک شمردن اين فريضه باعث مي شود اشرار جامعه بر اجتماع مسلط شوند.
وي در بخش ديگري از سخنان خود ضمن ارائه گزارش جامعي از ظرفيت ها و فعاليت هاي دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد، اظهار داشت: دانشگاهها معمولا سه رسالت آموزشي، پژوهشي  و فرهنگي و اجتماعي دارند. رسالت فرهنگي دانشگاهها يکي از شاخه هايش کارکردن در زمينه تربيت و آشنا نمودن دانشجويان با فرهنگ اصيل اسلامي و ايراني است که در اين راستا يقينا تعميق احکام و مباني ديني و ترويج و حفظ شعائر اسلامي در راس همه کارهاست. به همين خاطر دانشگاه و به ويژه دانشگاه آزاد اسلامي خود را همواره در اين مسير پيش قدم دانسته است.
دکتر نيکخواه با اشاره به اينکه دانشگاه آزاد اسلامي دانشگاهي مردمي است بيان داشت: امکانات آموزشي، پژوهشي و فرهنگي بسيار خوبي طي اين سال ها در دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد فراهم شده است و از مردم تقاضا مي شود با ديدن اين امکانات دست ياري به سوي دانشگاه دراز کنند.
وي در پايان خاطرنشان کرد: براي کمک دانشجويان و تامين شهريه آنان، امکان استفاده از وام کوتاه مدت شهريه، وام کمک هزينه تحصيلي بلند مدت، وام وزارت علوم و اخيرا تفاهم نامه وام هاي قرض الحسنه مهر ايران ورسالت وجود دارد. علاوه بر اينها وام ازدواج و وام مسکن براي دانشجويان در طول تحصيل پيش بيني شده است که دنشجويان با داشتن شرايط آن مي توانند استفاده کنند.
اضافه مي شود: پس از اقامه نماز جمعه و نماز عصر که به امامت حجت الاسلام والمسلمين محمدعلي نکونام نماينده ولي فقيه در استان چهارمحال و بختياري و امام جمعه شهرکرد اقامه شد، مسئولين دانشگاه به سوالات داوطلبان ورود به دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد و خانواده آن ها پاسخ دادند و جهت آشنايي خانواده ها و داوطلبان ورود به دانشگاه، کتابچه هاي معرفي رشته هاي فعال توزيع شد.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن