کد مطلب: 130202
همزمان با آغاز دهه اول محرم؛
مسجد النبي (ص) دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد ميزبان محبان اباعبدالله الحسين (ع) سرور و سالار شهيدان
تاریخ انتشار : 1398/06/13 16:13:38
نمایش : 1240
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
همزمان با فرارسيدن دهه اول محرم و شهادت مظلومانه حضرت امام حسين (ع)، استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد به سوگ نشستند.
رييس دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد ضمن تسليت فرارسيدن شهادت حضرت امام حسين (ع)، درجمع سوگواران حسيني گفت: اميدوارم قدم هايي که براي يادمان و برپايي عزاي بزرگ مرد تاريخ برمي داريد مقبول درگاه حضرت حق باشد و اين قدم ها هيچگاه بر سر لغزشگاه هاي مادي و دنيايي نلغزد و همگي عزادار واقعي حضرت باشيم.
دکتر مظاهر نيکخواه بيان داشت: قيام حضرت اباعبدالله الحسين (ع) داراي فلسفه اي بوده است که اين قيام از سر هوا و هوس نبوده بلکه احياي دين جدش حضرت رسول (ص) و احياي سنن از بين رفته آن حضرت و امر به معروف و نهي از منکر بوده است.
وي افزود: حمايت از حق و مبارزه با باطل، تشکيل حکومت اسلامي، مبارزه با جهل و نجات مردم از اين جهالت و افشاي چهره منافقين از ديگر علل فلسفه قيام امام حسين (ع) بود.
رييس دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به شروع سال تحصيلي جديد و جذب دانشجو بدون آزمون گفت: براي رفاه حال داوطلبان ورود به دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري، شش مرکز مشاوره رايگان تحصيلي در نقاط پر تردد شهرهاي شهرکرد، اصفهان، بروجن، فارسان و لردگان راه اندازي شده است که در اين مراکز استادان مجرب رشته هاي مختلف تحصلي با مشاوره تحصيلي رايگان به داوطلبان، به انتخاب رشته آنها کمک مي کنند.
دکتر نيکخواه با قدرداني از زحمات روساي پيشين دانشگاه براي جذب دانشجو از کارکنان خواست با معرفي ظرفيت هاي دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري و رشته هاي فعال در مقاطع کارداني و کارشناسي، به صورت تبليغات فاميلي، در جذب حداکثري دانشجو، دانشگاه را ياري کنند.
وي اظهار داشت: با تلاش مجموعه دانشگاه و حمايت سازمان مرکزي براي مهرماه امسال 12 رشته پرمتقاضي و کاربردي در مقطع کارشناسي پيوسته به تصويب رسيد و داوطلبان مي توانند براي اطلاع از اين رشته ها به سايت azmoon.org و يا سايت اطلاع رساني دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد به نشاني iaushk.ac.ir  مراجعه کنند.
قرائت زيارت عاشورا، سخنراني، مداحي و سينه زني در سوگ شهادت امام حسين (ع)  توسط مداحان اهل بيت (ع) با حضور پرشور مشتاقان آن امام همام، پايان بخش اين نشست صميمي بود.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن