کد مطلب: 130197
برگزاري مراسم اختتاميه دومين جشنواره زيبايي ملي اسبان دره شوري در مزرعه آموزشي، تحقيقاتي دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد
تاریخ انتشار : 1398/05/26 11:12:14
نمایش : 1240
دومين جشنواره زيبايي ملي اسبان دره شوري جام دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد با معرفي برترين ها به کار خود پايان داد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
رييس هيات سوارکاري استان چهارمحال و بختياري هدف از برگزاري دومين جشنواره زيبايي ملي اسبان دره شوري را معرفي خاستگاه اين اسب در اين منطقه عنوان کرد و اظهار داشت: سعي داريم با برگزاري چنين جشنواره هايي به ملت ايران و حتي جهانيان اين اسب منحصر به فرد را معرفي کنيم.
سيد جلال حسيني گفت: دومين جشنواره ملي زيبايي اسب دره شوري با شرکت 130 اسب اصيل دره شوري از استان‌هاي چهارمحال و بختياري، اصفهان، فارس، کرمان، کهکيلويه و بويراحمد، يزد و بوشهر در دو بخش نريان و ماديان در رده هاي سني آيندگان (کره زير يک سال)، يکساله، دوساله، سه ساله، 4تا6 ساله و 7 سال به بالا24 و 25 مرداد ماه از ساعت 9 صبح تا 9 شب در باشگاه سوارکاري دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد رقابت کردند.
وي تصريح کرد: داوران اين جشنواره که از استان هاي کرمان، فارس و اصفهان کار قضاوت اسبان دره شوري را عهده دار بودند؛ در پايان هر رده سني، 3 اسب برتر را معرفي که با لوح و تنديس تجليل شدند.
 سيد جلال حسيني در ادامه بيان داشت: ويژگي هاي خاص اسب دره شوري در سال هاي گذشته  توجه بسياري از خانواده ها را به خود جلب کرده است و سعي داريم پرورش و نگهداري اسب دره شوري را به ياري نهادهايي مثل دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد که در اين خصوص مشارکت و همکاري صميمانه اي در برگزاري اين جشنواره داشته و وظيفه و‌مسئوليتي را بر عهده خود مي دانند؛ انجام دهيم.
رييس کميته زيبايي اسب در هيات سوارکاري چهارمحال و بختياري نيز در حاشيه برگزاري اين جشنواره گفت: سر و گردن، بدن، دست و پا، حرکت، تابلاين و تيپ از جمله آيتم هاي داوري در دومين جشنواره زيبايي ملي اسبان دره شوري جام دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد بود.
سيدمحمد طاهريان اظهار داشت: لزوم توجه به بومي سازي به اسب دره شوري از اقدامات حياتي براي پرورش و شناساندن اصالت اين اسب است.
وي افزود: اجراي حرکات نمايشي سوارکاران و دور افتخار اسب‌هاي سيلمي از برنامه‌هاي جانبي اين جشنواره بود که با استقبال پرشور عموم مردم مواجه شد.
اضافه مي شود: در پايان اين جشنواره پس از دو روز رقابت به صاحبان اسب‌هاي برتر هم از طرف فدراسيون سوارکاري کشور و با حضور حسين جعفري کاکلکي معاون توسعه و موسي مولوي معاون فرهنگي دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد تنديس و لوح تقدير اعطا شد.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن