کد مطلب: 130190
دکتر ولايتي:
تغيير و اصلاح رويکرد فرهنگي، يکي از علل ايجاد تحول در دانشگاه آزاد اسلامي است
تاریخ انتشار : 1398/05/09 09:52:49
نمایش : 938

رئيس هيأت موسس و هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي گفت: مسئله فرهنگي يکي از مهم‌ترين دغدغه‌هاي مسئولان در دانشگاه آزاد اسلامي است.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دکتر علي‌اکبر ولايتي رئيس هيأت موسس و هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي در «اولين نشست هم‌انديشي و آشنايي با راهبردها، رويکردها، اولويت‌ها و سياست‌هاي دانشگاه آزاد اسلامي» که صبح امروز در سالن فرهيختگان سازمان مرکزي دانشگاه برگزار شد، ضمن تاکيد بر موضوعات فرهنگي، گفت: موضوعات فرهنگي يکي از مهم‌ترين دغدغه‌هاي مسئولان در دانشگاه آزاد اسلامي است و بايد مورد پيگيري جدي قرار گيرد چرا که يکي از علل ايجاد تحول در دانشگاه آزاد اسلامي، تغيير و اصلاح فرهنگ است.

وي ادامه داد: با توجه به اهميت اين موضوع، توقع اوليه از مديران واحدهاي دانشگاهي اين است که تحول فرهنگي اعم از مسائل اعتقادي، انقلابي و ميهني را در دانشگاه ايجاد کنند چرا که دانشگاه آزاد اسلامي مولود انقلاب است و بايد فضاي آن به گونه‌اي باشد که مشخص شود اين دانشگاه در تراز اهداف نظام قرار دارد.

رئيس هيأت موسس و هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي خاطرنشان کرد: اين دانشگاه که لقب «اسلامي» دارد، بايد به موضوعات ديني، اعتقادي و به ويژه علوم قرآني توجه داشته باشد.

وي افزود: در اين رابطه در درجه اول انتظار ما از رؤساي واحدهاست که به موضوعات فرهنگي توجه بيشتري داشته باشند و اگر خداي ناکرده عليه اسلام، انقلاب و ارزش‌هاي ملي مطالبي بيان مي شود به سادگي و بي توجهي برخورد نشود که قابل قبول نيست.

دکتر ولايتي با بيان اينکه اولويت فرهنگي در دانشگاه آزاد اسلامي به معناي کم‌توجهي به حوزه علم و پژوهش نيست، گفت: دانشگاه آزاد اسلامي بايد در کنار توجه به آموزش‌هاي اسلامي و اعتقادي، حرف اول علمي را در جهان داشته باشد و پيشرفت در حوزه آموزش و پژوهش به ويژه در حوزه هاي مرتبط با اقتصاد دانش بنيان را سرلوحه امور قرار دهد و انتظار از دانشگاه کمک به توسعه و پيشرفت کشور است.

وي در ادامه سخنان خود، با اشاره به اهميت توجه به حوزه دانش‌آموزي و مدارس سما در دانشگاه ، افزود: اکنون فردي به عنوان معاون آموزش‌هاي عمومي و مهارتي دانشگاه آزاد اسلامي (سما) انتخاب شده که عمر خود را در وزارت آموزش و پرورش گذرانده و اين دانشگاه 800 مدرسه سما در اختيار دارد که بايد با برنامه ريزي دقيق همه دانش‌آموزان آن در رتبه‌هاي بالاي علمي و معرفتي قرار بگيرند.

دکتر ولايتي افزود: دانشگاه آزاد اسلامي با دارا بودن مقاطع تحصيلي از مهدکودک تا دانشگاه، مي‌تواند يک زنجيره فرهيختگان را تشکيل دهد و نظارت بر دانش‌آموزان و مدارس بسيار مهم است که رؤساي واحدهاي دانشگاهي بايد به اين موضوع نيز توجه جدي داشته باشند.

رئيس هيأت موسس و هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي تصريح کرد: در دوره جديد و با حضور مهندس بطحايي، 100 مدرسه از 800 مدرسه سما در حوزه علوم قراني و با استفاده از الگوهاي موجود، به صورت جامع تر فعاليت خواهند نمود تا بتوان گام هاي ارزشمندي را در اين زمينه برنامه ريزي و عملياتي کرد.

وي با تأکيد بر کاربردي بودن دانش و مهارت‌آموزي در دانشگاه آزاد اسلامي، گفت: دروسي که در واحدهاي اين دانشگاه ارائه مي‌شود، بايد متناسب با شرايط بومي هر منطقه باشد تا بتواند به رونق صنعت، توليد و کشاورزي کمک کند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن