کد مطلب: 130181
برگزاري مراسم اختتاميه دوره آموزشي تخصصي «نقش امر به معروف و نهي از منکر در جامعه‌سازي»
تاریخ انتشار : 1398/05/05 13:44:10
نمایش : 1276
دوره آموزشي نقش امر به معروف و نهي از منکر در جامعه‌سازي،  با حضور رئيس ستاد امر به معروف و نهي از منکر کشور، انديشمندان مطرح ديني و جمعي از استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد در سالن بلاغ سازمان تبليغات اسلامي استان به کار خود پايان داد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه به نقل از خبرگزاري ايکنا از چهارمحال و بختياري، دوره آموزشي تخصصي «نقش امر به معروف و نهي از منکر در جامعه‌سازي» که هر روز همزمان با طرح تقويت مباني اعتقادي و شبهه‌‌زدايي ديني با حضور استادان و انديشمندان مطرح ديني در شهرکرد برگزار شد، پايان يافت.
آيت‌الله کاظم صديقي، امام جمعه موقت تهران، در اختتاميه نشست‌هاي تخصصي ويژه طلايه‌داران امر به معروف و نهي از منکر استان گفت: هدف مشترک و الهي از ويژگي‌هاي آمران به معروف و ناهيان از منکر در آيات قرآن کريم است.
رئيس ستاد امر به معروف و نهي از منکر کشور با بيان اينکه طلايه‌داران امر به معروف و نهي از منکر بايد خيرخواهي خود را به آحاد جامعه اثبات کنند، افزود: اگر مردم بفهمند که امر به معروف و نهي از منکر زندگي خيري براي آنان رقم مي‌زند قطعاً به آن گرايش مي‌يابند.
مؤسس حوزه علميه امام خميني(ره) تهران معروف را کمک به خلق خدا تعريف کرد و ادامه داد: آمران به معروف بايد حامي اصلي مردم در جامعه باشند و مردم اين حمايت را درک کنند.
آيت‌الله صديقي با تاکيد بر اينکه معروفات در باطن وجودي همه انسان‌ها وجود دارد و مردم تشنه آن هستند، اظهار کرد: عاقبت بخيري نيز در گرو شناخت درست منکرات و دوري از آن‌هاست که رستگاري جامعه را در پي دارد.
امام جمعه موقت تهران با بيان اينکه همه آحاد مردم موظف به حضور فعال در اهداف مشترک اجتماعي هستند، تصريح کرد: خداوند آمران به معروف و ناهيان از منکر را سفيران خود در زمين خطاب مي کند که گرفتاران فکري، عملي و عقلي را نجات مي‌دهند.
رئيس ستاد امر به معروف و نهي از منکر کشور با اشاره به اينکه اگر کسي نسبت به گناه بي‌تفاوت باشد فاقد انسانيت و غيرت ديني است، خاطرنشان کرد: گسترش بي‌تفاوتي نسبت به گناهان در جامعه مانند سرطان همه اجزاي جامعه را بيمار مي کند.

آيت‌الله صديقي بر بکارگيري فعاليت هاي ريشه‌اي در ترويج امر به معروف و نهي از منکر تاکيد کرد و گفت: يکي از اين فعاليت هاي ريشه‌اي، بومي‌سازي فضاي مجازي است که مسئولين در اين حوزه کوتاهي کرده‌اند.
امام جمعه موقت تهران آموزش را تنها راهکار نهادينه‌سازي امر به معروف و نهي از منکر ندانست و تصريح کرد: گسترش امر به معروف و نهي از منکر نيازمند مهارت مخاطب شناسي است تا با توجه به شرايط فردي و اجتماعي اين فريضه را اجرايي کنيم.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن