کد مطلب: 130161
براي نخستين بار در واحد شهرکرد:
برداشت 50 تن جو از 10 هکتار از اراضي مزرعه آموزشي و تحقيقاتي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد
تاریخ انتشار : 1398/04/15 10:38:10
نمایش : 814
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
رييس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري از برداشت 50 تن جو از 10 هکتار از زمين هاي مزرعه آموزشي و تحقيقاتي دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد براي نخستين بار خبر داد.
دکتر مظاهر نيکخواه اظهار داشت: به منظور کسب درآمدهاي خارج از شهريه و تحقق سياست هاي دانشگاه آزاد اسلامي در افزايش درآمدهاي غير شهريه اي، براي نخستين بار10هکتار از زمين هاي زراعي مزرعه آموزشي و تحقيقاتي دانشگاه به زير کشت جو رفت که خوشبختانه موفق شديم بيش از 50 تن جو مرغوب برداشت کنيم.
وي گفت: با توجه به اينکه دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد داراي مزرعه اي به وسعت 55 هکتار و گاوداري 120 رأس گاو شيري است، جو برداشت شده به منظور تأمين خوراک مورد نياز دام هاي موجود در گاوداري دانشگاه و مازاد آن در چارچوب قوانين دانشگاه به فروش مي رسد.
رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد در ادامه خاطر نشان کرد: با کشت جو، گندم و يونجه در مزرعه آموزشي و تحقيقاتي دانشگاه، علاوه بر تأمين خوراک دام هاي موجود، کاهش هزينه ها و صرفه جويي را به دنبال خواهيم داشت.
وي بيان داشت: با استفاده از روش هاي جديد و به صورت ارگانيک، پيش بيني مي شود ميزان برداشت در سال هاي آتي به حول و قوه الهي افزايش چشم گيري داشته باشد.
دکتر نيکخواه افزود: در مزرعه آموزشي و تحقيقاتي دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد سعي شده است با روش هاي سنتي و بدون استفاده از سموم شيميايي نسبت به دفع آفات اقدامات لازم صورت گيرد و محصولات برداشت شده کاملا ارگانيک و طبيعي باشند.
وي در پايان تصريح کرد: امسال تاکنون بيش از 7 تن يونجه خشک و پرس شده از 4 و نيم هکتار، 50 تن جو مرغوب از 10 هکتار و 2 تن گلبرگ گل محمدي از يک هکتار اراضي مزرعه دانشگاه برداشت شده است
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن