کد مطلب: 130158
دکتر نيکخواه در شوراي استان:
تأکيد بر ايجاد رشته هاي کاربردي و مهارت محور در جهت حل مشکلات اقتصادي کشور و اشتغال جوانان
تاریخ انتشار : 1398/04/10 12:27:53
نمایش : 984
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
 جلسه شوراي دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري با حضور رييس و معاونين واحدها و مراکز دانشگاهي در دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد برگزار شد.
رييس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري در اين نشست گفت: دانشگاه آزاد اسلامي يکي از دستاوردهاي انقلاب اسلامي است و در راستاي اهداف نظام و حل مشکلات جامعه گام برمي‌دارد.
دکتر مظاهر نيکخواه اظهار داشت: ايجاد رشته هاي کاربردي و مهارت محور در جهت حل مشکلات اقتصادي کشور و ايجاد اشتغال بين جوانان بويژه دانشجويان مي تواند نقش بسيار مهمي داشته باشد.
وي افزود: اقتصاد دانشگاه ها بر چهار محور اقتصاد مولد، اقتصاد کارآفرين، اقتصاد دانش بنيان و اقتصاد آموزش عالي استوار است.
رييس دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد بيان داشت: فعاليت‌هاي اقتصادي در دانشگاه از جمله دامپزشکي و کشاورزي، بايد بر پايه يافته‌هاي علمي اداره شود. به گونه‌اي که محصول دانشگاه با محصول يک کشاورز تفاوت داشته باشد.                                          
وي تصريح کرد: درآمدهاي خارج از شهريه‌ بايد با ارائه طرح‌هاي اقتصادي، طرح‌هاي درون دانشگاهي و برون دانشگاهي افزايش يابد.
دکتر نيکخواه در ادامه گفت: بر اساس آمار ارائه شده هم اکنون دانشگاه‌هاي آزاد استان چهارمحال و بختياري 41 درصد از کرسي‌هاي کنکور را به خود اختصاص داده است و بايد با برنامه ريزي و افزايش تبليغات، اين آمار به 50 درصد برسد.
 توسعه مدارس سما در شهرهاي استان، اتخاذ تدابير لازم و کافي نسبت به جداسازي جنسيتي در آموزشکده هاي سما، برنامه ريزي لازم جهت افزايش دانشجويان در مقاطع کارداني و کارشناسي، جذب اعضاي هيأت علمي جوان، متخصص و انقلابي، هم انديشي معاونين آموزشي و پژوهشي جهت همکاري دانشگاه آزاد اسلامي با نيروهاي مسلح و سپاه پاسداران انقلاب اسلامي،  تشکيل هيأت انديشه ورز و ارتقا رشته‌هاي گروه علوم انساني و به روز نمودن منابع و سرفصل‌ها و ايجاد رشته‌هاي کاربردي، بررسي مشکلات و نيازهاي استان و سوق دادن پايان نامه ها و طرح هاي پژوهشي به سمت حل مشکلات، اجراي دستورالعمل آراستگي و شئون فرهنگي براي استادان، کارکنان و دنشجويان و برگزاري جلسات مشاوره و کارگاه‌هاي آموزشي با موضوع عفاف و حجاب، از جمله مصوبات جلسه شوراي دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري بود.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن