کد مطلب: 130150
دکتر نيکخواه مطرح کرد: حرکت دانشگاه‌ها به‌سوي پژوهش‌محوري با ارائه طرح‌هاي علمي
تاریخ انتشار : 1398/03/26 10:34:25
نمایش : 1316

 رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد گفت: بايد استادان با ارائه طرح‌هاي علمي زمينه را براي حرکت دانشگاه‌ها به سمت پژوهش‌محوري مهيا کنند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
دبيران و دانشجويان عضو انجمن هاي علمي در نشستي صميمي با هيأت رييسه دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد ديدار و گفتگو کردند.
رييس دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد در اين ديدار گفت: در حقيقت گروه هاي آموزشي دانشگاه با وجود شما دانشجويان انجمن هاي مختلف علمي، پويا هستند.
دکتر مظاهر نيکخواه خطاب به دانشجويان بيان داشت: براي اينکه دانشگاه، فقط دانشگاه آموزش محور نباشد، بايد از استادان دانشگاه بخواهيد با ارائه طرح هاي علمي و برگزاري سمينارهاي علمي به سمت دانشگاهي پژوهش محور گام برداريم.
وي افزود: با پژوهش و برگزاري سمينارهاي علمي خوب در دانشگاه و همکاري متقابل دانشجويان و اعضاي هيأت علمي، مي توانيم از دستأوردهاي علمي جامعه بصورت به روز استفاده کنيم.
مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري هم در اين نشست گفت: اصل وجود ارتباط بين علم و اخلاق، امري انکارناپذير است به‌ طوري‌که هر چه بر معرفت انسان نسبت به صفات پسنديده و اعمال شايسته افزوده شود و از آثار زيان‌بار و پيامدهاي منفي صفات اخلاقي ناپسند بيشتر آگاه گردد، بي‌شک در تربيت اخلاقي او مؤثرتر است و او را به سمت اخلاق پسنديده‌ بيشتر سوق مي‌دهد.
حجت الاسلام رضا قاسمي نژاد تصريح کرد: علم بايد اخلاقي باشد اگر نه به جايي نمي رسد. انجمني که علمي است اما دستورات خداي خود را در انجمن ناديده مي گيرد علم مفيد نيست و آسيب است.
وي بيان داشت: در انجمن هاي علمي نبايد حسادت باشد و اسرار انساني در انجمن ها بايد حفظ شود. انجمن علمي که در دانشگاه تشکيل مي شود يعني ما اندوخته هايي که استادان به ما ياد داده اند را بايد در عمل آزمايش کنيم.
مسئول نهاد رهبري در دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان افزود: براي انجمن هاي علمي مدرک ارزشي ندارد، تخصص و خدمت مهم است جامعه هم انتظار دارد در رشته هاي مختلف، علم را به عمل تبديل کرده باشيد.
دکتر حسين سازگار معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد هم در اين نشست صميمي هدف از تشکيل انجمن هاي علمي را فراهم آوردن زمينه‌هاي مناسب براي ظهور استعدادها، خلاقيت‌ها و شکوفايي علمي دانشجويان، نهادينه ساختن فعاليت‌هاي فوق‌برنامه علمي و مطالعاتي، شناسايي دانشجويان مبتکر و پژوهشگر به منظور حمايت و نيز بهره‌گيري از آنان براي ارتقاي فعاليت‌هاي علمي پژوهشي دانشگاه، پرورش توانايي انجام فعاليت‌هاي گروهي در دانشجويان و کسب تجربه‌هاي اجرايي و مهارت‌هاي کارآفريني عنوان کرد.
در پايان اين نشست تعدادي از دبيران انجمن هاي علمي، مشکلات انجمن هاي خود را مطرح کردند و مسئولين دانشگاه به سوالات پاسخ دادند.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن