کد مطلب: 130148
حجت‌الاسلام دکتر قاسمي‌نژاد:
مهم‌ترين دستاورد نهضت امام خميني(ره) عزت و سربلندي بود
تاریخ انتشار : 1398/03/13
نمایش : 1475
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
همزمان با فرارسيدن سي امين سالگرد ارتحال حضرت امام خميني (ره) و قيام 15 خرداد مراسمي با حضور استادان، کارکنان و دانشجويان در مسجد النبي (ص) دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد برگزار شد.
مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري ضمن تسليت سالگرد ارتحال حضرت امام خميني (ره) و گراميداشت قيام خونين 15 خرداد گفت: سنت الهي بر اين تعلق گرفته که انسان به عنوان اشرف مخلوقات و جانشين خداوند در روي زمين باشد.
حجت الاسلام دکتر رضا قاسمي نژاد افزود: يکي از مصداق هاي بارز و روشن خليفه الله در زمين در قرن معاصر حضرت امام خميني (ره) بودند شخصيتي که در سيره عملي شان چهار اصل و محور مهم براي همگان مشهود و الگو است.
وي اظهار داشت: اولين اصل، اصل خدامحوري و دين مداري بود به همين خاطر چهارچوب زندگي شان بر اساس قوانين الهي بود و هدف تمام اعمال و رفتار و کارهايشان را خدا مي دانستند نه رسيدن به دنيا و ظواهر دنيوي.
مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري بيان داشت: شهيد مطهري مي گويد من در ملاقات با امام در پاريس چهار آمن در امام ديدم آمن بهدفه، آمن بسبيله، آمن بملته و آمن بربه . در اين باره جيمي کارتر رييس جمهور آمريکا در زمان انقلاب و پايان رياستش هم درباره امام مي گويد: من اعتقادي به خدا ندارم ولي اگر خدايي باشد در وجود خميني تجلي پيدا کرده است.
حجت الاسلام قاسمي نژاد گفت: اصل دوم تعقل و انديشه پذيري امام بود يعني تمامي برنامه هاي امام بر اساس تعقل و انديشه و آينده نگري بود نه تحت تاثي احساسات و عواطف لذا مي فرمودند ما مامور به تکليف هستيم نه مامور به نتيجه. اصل سوم اصل قانون مداري حضرت امام بود که زندگي امام بر اساس رعايت قوانيني بود که از طريق دين اعلام شده بود و مي فرمود چون قوانين الهي در قالب جمهوري اسلامي بر جامعه حاکم شده است بر همگان تکليف شرعي است که به آن ها ملتزم باشند. اصل چهارم اصل اجتهاد و توجه به عنصر زمان و مکان که مي توان گفت آنچه امام را از ديگر فقها ممتاز کرد توجه ايشان به عنصر زمان و مکان در بحث اجتهاد بود جرا که معنقد بود اسلام دين جاودانه است و قران کتاب هدايت براي همه عصرها و مکان هاست. 
وي خاطر نشان کرد: يکي از مهمترين دستاوردهاي نهضت حضرت امام ره ارمغان عزت و سربلندي بود عزتي که امام صادق ع مي فرمايند: خداوند همه امور را به مومن تفويض کرده است جز يک مورد و آن هم اينست که نبايد زير بار ذلت برود چرا که خداوند در قرآن مي فرمايد: عزت براي خدا رسول خدا و مومنين است پس سزاوار است مومنين عزيز و عزتمند باشند.
مسئول نهاد رهبري در دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان در پايان افزود: شهدا هم براي همين عزت مهمترين سرمايه خود يعني جانشان را فدا کردند ما هم وظيفه داريم که با تمام وجود از اين ارمغان ارزشمند يعني عزت و سربلندي که توسط امام و شهدا به يادگار مانده است با تبعيت از ولايت فقيه محافظت و پاسداري کنيم.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن