کد مطلب: 130137
از سوي دکتر طهرانچي ابلاغ شد؛
دستورالعمل معافيت شهريه براي دانشجويان بازمانده از تحصيل
تاریخ انتشار : 1398/02/29 14:07:45
نمایش : 1462

به گزارش خبرنگار حوزه آموزشي و پژوهشي گروه دانشگاه خبرگزاري آنا از روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دکتر محمدمهدي طهرانچي بخشنامه معافيت شهريه نيمسال / نيمسال‌هاي وقفه تحصيلي را به معاونان، رؤساي مراکز، مديران کل سازمان مرکزي، رؤساي استان‌ها، واحدها و مراکز آموزشي ابلاغ کرد.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي در اين بخشنامه آورده است: با توجه به مصوبه هيأت رئيسه دانشگاه آزاد اسلامي و متناسب با احکام بودجه‌اي دوره مالي جاري، در راستاي فراهم کردن تسهيلات لازم و جلوگيري از تحميل هرگونه هزينه مازاد به دانشجويان تمامي مقاطع تحصيلي در رشته‌هاي علوم پزشکي و غير پزشکي ورودي‌هاي 1397 و قبل از آن که به دلايلي ازجمله مشکلات مالي امکان مراجعه براي ثبت‌نام به دانشگاه محل تحصيل در موعد مقرر نداشته‌اند و در چند نيمسال تحصيلي وقفه داشته‌اند، اين دستورالعمل ابلاغ مي شود.

براساس اين بخشنامه، دانشجوياني که ترک تحصيل کرده‌اند (موارد مربوطه به وقفه تحصيلي، عدم مراجعه و انصراف از تحصيل) و هنوز واحدهاي درسي (به استثناء پايان‌نامه و رساله) باقيمانده داشته و قصد بازگشت به تحصيل دارند، ضمن در نظر داشتن ساير ضوابط دانشگاه، از پرداخت شهريه نيمسال‌هاي وقفه معاف مي‌شوند تا بتوانند با پرداخت شهريه نيمسال‌هاي باقيمانده ادامه تحصيل دهند.

دانشجويان تحصيلات تکميلي که در مرحله اخذ يا تمديد پايان‌نامه و رساله به دلايل مختلف ازجمله مشکلات مالي داراي وقفه تحصيلي بوده و قصد بازگشت به تحصيل دارند، از پرداخت شهريه نيمسال‌هاي وقفه معاف مي‌شوند تا بتوانند با پرداخت شهريه نيمسال مراجعه بعد از وقفه، تحصيل کنند. اين بند از بخشنامه از تاريخ ابلاغ تا تاريخ 98/6/31 قابليت اجرا دارد و پس از آن مطابق دستورالعمل مورخ 97/6/31 رئيس کميته شهريه دانشگاه محاسبات لازم صورت مي گيرد.

گفتني است محاسبه شهريه نيمسال‌هاي باقيمانده دانشجويان از تاريخ مراجعه به بعد از وقفه تحصيلي به دانشگاه، پس از اتمام سنوات مجاز تحصيلي در هر مقطع (بدون در نظر گرفتن نيمسال‌هاي وقفه) مطابق ضوابط دانشگاه، به نرخ روز انجام شود. به همين منظور واحدهاي دانشگاهي موظفند نسبت به به‌روزرساني شهريه اين قبيل از دانشجويان در زمان مربوطه اقدام کرده و جهت جلوگيري از هرگونه مشکلات بعدي، به ايشان اطلاع‌رساني کنند.

موارد مطرح شده در اين بخشنامه به منظور مديريت منسجم و يکپارچه منابع دانشگاه و در راستاي تفويض اختيار به واحدهاي دانشگاهي جهت کاهش مراجعات غيرضروري دانشجويان و جلوگيري از تحميل هزينه هاي اضافي در راستاي حل مشکلات ايشان در واحد دانشگاهي است.

مسئوليت اجراي اين بخشنامه برعهده رؤساي واحدهاي دانشگاهي و نظارت بر حسن انجام آن برعهده رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان مربوطه از طريق ارزيابي مستمر است.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن