کد مطلب: 130135
دکتر طهرانچي در گفتگو با آنا:
سمت و سوي حرکت علمي دانشجويان دکتري را بايد تغيير دهيم
تاریخ انتشار : 1398/02/18
نمایش : 964
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي تأکيد کرد: سمت و سوي حرکت علمي دانشجويان دکتري را بايد تغيير دهيم و نگاهمان اين نباشد که تعداد دانشجوي دکتري براي آموزش عالي زياد است.
رييس دانشگاه آزاد اسلامي در حاشيه سفر به شهرکرد و بازديد از مجموعه آزمايشگاه هاي دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد به خبرنگار آنا گفت: هرکدام از واحدهاي فناور و شرکت هاي دانش بنيان فعال در دانشگاه هاي آزاد اسلامي در سراسر کشور، مي توانند به رشد اقتصادي منطقه خود کمک کنند و بهره وري را بالا ببرند.
دکتر محمدمهدي طهرانچي اظهار داشت: شرکتهاي دانش بنيان با توجه به ظرفيتهاي خود و انتقال دانش و پژوهش به کسب وکار، توليد و تبديل علم به ثروت، باعث رشد و توسعه در جامعه مي شوند.
وي افزود: در صورتيکه کار دانشجوي دکتري در دانشگاه، تحقيق و پژوهش باشد، مي تواند در خودکفايي اقتصاد کشور نقش مهمي داشته باشد.
رييس دانشگاه آزاد اسلامي گفت: ما هنوز نسبت 700 محقق بر ميليون را داريم در صورتيکه دنيا با 4000 محقق بر ميليون پيش مي رود و حتي بعضي از کشورها به 7000 رسيدند، بنابراين بايد سمت و سوي تربيت دانشجويان دکتري را عوض کنيم و نگاهمان اين نباشد که اين تعداد دانشجوي دکتري براي آموزش عالي زياد است.
دکتر طهرانچي خاطرنشان کرد: پايه توسعه تحصيلات تکميلي در دانشگاه ها، آزمايشگاه ها هستند. ظرفيت ها، توانمندي ها و مجموعه آزمايشگاه هاي موجود در دانشگاه ها مي توانند در گسترش رشته هاي تحصيلات تکميلي نقش مهمي داشته باشند.
وي بيان داشت: دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد از لحاظ زيرساخت هاي پژوهشي و مجموعه آزمايشگاهي کارآمد است و مي تواند خدمات خوبي به استان ارائه دهد.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن