کد مطلب: 130133
برگزاري بيست و سومين جلسه شوراي استان چهارمحال و بختياري در دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد
تاریخ انتشار : 1398/02/17 13:51:45
نمایش : 1612
 بيست و سومين جلسه شوراي استان چهارمحال و بختياري با حضور دکتر محمد مهدي طهرانچي رييس دانشگاه آزاد اسلامي کشور، دکتر سعيد آزاديان دستيار ويژه رييس دانشگاه، دکتر بابک نگاهداري رييس پژوهشگاه و شبکه آزمايشگاهي، دکتر محمدرضا اردکاني مدير کل امور پژوهشي و تحصيلات تکميلي، دکتر مظاهر نيکخواه رييس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري و اعضاي شوراي استان در سالن جلسات ساختمان اداري دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد برگزار شد.
 
 به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
رييس دانشگاه آزاد اسلامي پس از بازديد از مجموعه آزمايشگاه‌ها گفت: امکانات موجود در آزمايشگاه ها در کنار ظرفيت رشته‌هاي کشاورزي، گياهان دارويي، صنايع غذايي، دامپزشکي و ساير رشته‌هاي کاربردي و وجود اعضاي هيأت علمي، مي توانند ظرفيت هاي بسيار خوبي براي کسب درآمد غير شهريه‌اي باشند.
دکتر محمد مهدي طهرانچي  بيان داشت: امروزه دانشگاه آموزش محور نيست بلکه تبديل به دانشگاهي پژوهش محور شده است. وظيفه دانشگاه اين است که زمينه هاي سرمايه گذاري و امکان تحول در کشاورزي و منابع طبيعي و ساير حوزه‌ها را شناسايي کند و در گام بعدي براي دست يابي به نتايج صحيح برنامه ريزي کند.
وي افزود: دانشگاه آزاد اسلامي يک دانشگاه مردمي است و با پول مردم ساخته شده است. بنابراين بايد در خدمت مردم باشد و مشکلات جامعه را حل کند. لازم است اتاق فکري تشکيل شده و نيازها و مشکلات شهر و استان خود مانند اشتغال و مشکلات جوانان را شناسايي کرده و بر اساس ظرفيت هاي موجود، برنامه ‌اي براي حل مشکلات و مسائل ارائه دهيد. ما بايد اقتصادي را در دانشگاه طراحي و اجرا کنيم که مقوم آموزش باشد.
در ابتداي جلسه هم دکتر مظاهر نيکخواه رييس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري و واحد شهرکرد، ضمن عرض خير مقدم به رييس دانشگاه آزاد اسلامي و همراهانشان، گزارشي از وضعيت تعداد دانشجويان، تعداد اعضاي هيأت علمي، تعداد کارکنان و طرح‌هاي اقتصادي و سرمايه گذاري و مشکلات پيش رو ارائه داد.
در اين نشست مقرر شد مشکلات موجود در شهر و استان مورد بررسي قرار گرفته و براساس ظرفيت‌هاي موجود، سند طرح تحول دانشگاه تدوين شود. اقدامات لازم درخصوص تبديل دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري به قطب گياهان دارويي کشور با قيد فوريت انجام گيرد. همچنين با توجه به پتانسيل موجود در شهر لردگان، مقرر شد نسبت به خريد زمين براي پرديس لردگان مطابق دستور رياست دانشگاه در صورتجلسه هيأت امنا اقدام لازم صورت گيرد.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن