کد مطلب: 130129
دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد سي و شش ساله شد.
تاریخ انتشار : 1398/02/11
نمایش : 2249
همزمان با سالروز شهادت آيت الله شهيد مرتضي مطهري و روز معلم و فرارسيدن سي و ششمين سالروز تأسيس دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد از 19 استاد پيشکسوت و برتر علمي تجليل شد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
رييس دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد در اين همايش ضمن خير مقدم به روسا و معاونين حاضر در جلسه و تبريک روز معلم به اعضاي هيأت علمي دانشگاه گفت: استادان بايد در کنار درس دادن و آموزش به دانشجويان، مسائل معرفتي و ديني را مطرح کنند.
دکتر مظاهر نيکخواه بيان داشت: از آنجاييکه قدرداني از بزرگان وظيفه هر انساني است، در اين همايش از روسا و معاونين پيشين که در بنيان و تأسيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد قدمي برداشته اند تجليل شد.
وي آموزش و علم اموزي به دانشجويان به خصوص در علم معرفتي و ديني از سوي استادان را مهم ارزيابي کرد و افزود: از آنجاييکه دانشگاه آزاد اسلامي پسوند اسلامي دارد بنابراين اساس دانشگاه آزاد اسلامي مسائل ديني و تربيتي است.
رييس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري و واحد شهرکرد در بخش ديگري از سخنان خود اظهار داشت: اگر رسالت معلمي را به درستي انجام دهيم بي گمان جامعه رو به هدايت خواهد رفت. بدون شک معلمي که فلسفه آفرينش انسان را بداند به طرف تربيت جامعه اي بهتر و موفق تر خواهد رفت.
حجت الاسلام دکتر اميرقلي جعفري يکي از استادان حوزه و دانشگاه هم در اين مراسم با تفسير دو آيه يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ إِنَّا أَرْسَلْنَاكَ شَاهِدًا وَمُبَشِّرًا وَنَذِيرًا ﴿٤٥﴾ وَدَاعِيًا إِلَى اللَّـهِ بِإِذْنِهِ وَسِرَاجًا مُّنِيرًا ﴿٤٦﴾ از سوره احزاب، به نقش اساسي معلمان در جامعه پرداخت.
مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري هم با گرامي داشت ياد و خاطره دانشمند فيلسوف علامه شهيد مطهري و بزرگداشت مقام شامخ معلم گفت: شهيد مطهري شخصيتي بود که از دل حوزه برخواست و در دانشگاه درخشيد و با تبيين بخش عمده اي از مباحث پر چالش در دانشگاه قبل و بعد از انقلاب چهره اي از يک استاد و انديشمند ديني و علمي به نمايش گذاشت.
حجت الاسلام رضا قاسمي نژاد اظهار داشت: شهيد مطهري داراي ويژگي هاي مهمي از جمله علم فراوان وارزشمند اخلاص و بصيرت و مقاوم و ثابت قدم در برابر جريانات فکري منحرف بود که با نثار درود به روح بلندشان و تبريک اين روز به همه استادان گرامي اميدواريم از اين الگوي معاصر تأثير گذار در عمل و نظر بهره مند شويم.
پخش کليپ معرفي روسا و معاونين دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد از سال 1362 تاکنون، پخش کليپ "چند فريم خاطره" با موضوع مقايسه دانشگاه از زمان تأسيس تاکنون، تجليل از روسا و معاونين پيشين دانشگاه، دکتر عبدالله قاسمي پيربلوطي، صفرعلي رستم پور و سيد محمود علوي ساماني به عنوان رييس و معاونان آموزشي و اداري، مالي پيشين، تجليل از اعضاي هيأت علمي، دکتر نادر پورارشد، دکتر محمدرضا افشارزاده، دکتر احمد حقاني، دکتر مهرداد عطايي، دکتر اعظم علوي و دکتر فاطمه ملک پور به عنوان استادان برتر علمي، پژوهشي، آموزشي و فرهنگي و تجليل از دکتر فرهنگ تيرگير عضو هيأت علمي گروه شيمي به جهت ثبت اثر ملي در زمينه موسيقي محلي از برنامه هاي اين همايش بود.
دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد يکم ارديبهشت ماه سال 1362 تأسيس و در سال تحصيلي 1364 با جذب بيش از 500 دانشجو در سه رشته کارداني و کارشناسي فعاليت آموزشي خود را شروع کرد. اين دانشگاه هم اکنون با درجه جامع و با بيشاز 8 هزار دانشجو، 250 عضو هيأت علمي تمام وقت و بيش از 100 رشته در مقاطع کارداني، کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکتري تخصصي مشغول فعاليت آموزشي و تربيت جوانان جوياي علم است. چهارمين جلسه شوراي آموزشي و اداري دانشگاه آزاد اسلامي پرديس لردگان با حضور حجت الاسلام والمسلمين رضا قاسمي نژاد مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري به مناسبت روز استاد برگزار شد. همچنين به مناسبت روز استاد نشستي با حضور فرماندار، امام جمعه، رييس شوراي شهر و فرمانده سپاه شهرستان لردگان در دانشگاه آزاد اسلامي پرديس کوهرنگ برگزار شد.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن