کد مطلب: 130116
دکتر نيکخواه در ديدار نوروزي با دانشگاهيان مطرح کرد:
اختصاص بخشي از حقوق اعضاي هيأت علمي و کارکنان بصورت داوطلبانه براي کمک به آسيب ديدگان از سيل
تاریخ انتشار : 1398/01/18 10:44:00
نمایش : 1564
بخشي از حقوق اعضاي هيأت علمي و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد بصورت داوطلبانه براي کمک به آسيب ديدگان از سيل اختصاص يافت
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد در نشست صميمي و ديدار نوروزي با استادان و کارمندان دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد، از اختصاص بخشي از حقوق دانشگاهيان براي کمک به خانواده هاي آسيب ديده از سيل در استان هاي خوزستان، لرستان و گلستان خبر داد.
دکتر مظاهر نيکخواه با تبريک سال نو به اعضاي هيأت علمي و کارکنان حاضر در جلسه و با اشاره به حديثي گهربار از حضرت علي (ع) که مي فرمايند: "اگر پرده ها کنار زده شود به يقين من هيچ چيز اضافه نخواهد شد" گفت: اگر يقين ما بر اين باشد که خداوند متعال در همه احوال ناظر بر اعمال ماست؛ به يقين شيوه اي مناسب و بهتر را براي خدمت به خلق در نظر خواهيم گرفت.
وي اظهار داشت: با توجه به نامگذاري امسال از سوي مقام معظم رهبري به عنوان سال رونق توليد و مصوبه هيأت رييسه دانشگاه، کمک هاي جمع آوري شده کارکنان و استادان براي سيل زدگان استان هاي خوزستان، لرستان، گلستان و حتي چهارمحال و بختياري صرف خريد محصولات کارخانه هاي توليدي در استان چهارمحال و بختياري مي شود.
رييس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري با بيان اينکه دانشگاه آزاد اسلامي دانشگاهي مردمي است، افزود: با توجه به تأکيد هيأت موسس و رييس دانشگاه آزاد اسلامي کشور مبني بر کمک همه جانبه به سيل زدگان، اين دانشگاه با هماهنگي هاي به عمل آمده با استانداري و ستاد بحران استان، آمادگي خود را براي در اختيار گذاشتن تمامي امکانات و ظرفيت هاي موجود در اختيار کمک به هم نوعان مناطق سيل زده کشور اعلام کرده است.
دکتر نيکخواه خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد همچنين در ايام نوروز با هماهنگي با بيمارستان کاشاني شهرکرد، آمادگي خود را براي اسکان همراهان هموطنان بيمار در خوابگاه هاي دانشجويي و سالن هاي ورزشي اعلام کرده بود.
وي در پايان با قرائت اين بيت شعر که "شکرانه بازوي توانا    بگرفتن دست ناتوان است" تصريح کرد: کمک شما دانشگاهيان در حقيقت همان قرض الحسنه اي است که خداوند متعال وعده آن را در کلام خود داده است و به عنوان يک دلجويي به هم نوعان خود مي کنيد و مطمين باشيد که پاداش اين کار خير هم در اين دنيا و هم در آخرت نصيبتان مي شود.
مسئول نهاد رهبري در دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري هم در اين ديدار نوروزي ضمن تبريک اعياد مبارکه مذهبي و ملي و همچنين سال نو به تمامي کارکنان و استادان گفت: رشد و توسعه دانشگاه يک تکليف بزرگ است که مسئولين دانشگاه بايد براي کمک به جامعه اين فرصت را در اختيار استادان و کارکنان قرار دهند.
حجت الاسلام و المسلمين رضا قاسمي نژاد افزود: با توجه به اينکه دانشگاه آزاد اسلامي در بين مراکز آموزشي استان چهارمحال و بختياري از نظر جمعيتي يک خانواده بزرگ است و رتبه اول را داراست، انتظار مي رود در بحث کمک رساني به هم نوعان خود در مناطق سيل زده کشور، رتبه اول را هم به خود اختصاص دهيم.
وي با اشاره به نامگذاري امسال از سوي مقام معظم رهبري به عنوان "سال رونق توليد" بيان داشت: در سال جديد بايد تمام تلاش ما در راستاي تجاري سازي علم و توليد محصول باشد و بتوانيم با بکارگيري امکانات و ظرفيت هاي دانشگاه در بحث رونق توليد حرفي براي گفتن داشته باشيم.
مسئول نهاد رهبري در دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري تصريح کرد: در سال جديد سعي کنيم حس همکاري، حس برادري و حس با هم بودن را بيشتر تمرين کنيم و در نظر داشته باشيم اين اتفاقاتي که در ابتداي سال افتاد گوشزدي بود که باهم و درکنار هم باشيد و به ديگر کمک کنيد که البته مردم تا الان حس نوع دوستي و کمک به هم نوع را نشان دادند.
حجت الاسلام والمسلمين قاسمي نژاد در پايان اظهار اميدواري کرد: در سالي که به ولادت انوار مقدسه اهل بيت عصمت و طهارت مزين شده است بتوانيم سيره اهل بيت را در زندگي فردي، اجتماعي و علمي و حتي سياسي و اقتصادي خود جاري سازيم و با درس گرفتن از سيره اهل بيت (ع) بتوانيم در اين دنيا جز اهل نجات باشيم.
اضافه مي شود: در ابتداي اين نشست در فضايي صميمي، اعضاي هيأت رييسه دانشگاه با استادان و کارکنان ديدار کردند و سال جديد را به يکديگر تبريک و شاد باش گفتند. همچنين معاونين قسمت هاي مختلف دانشگاه با ايراد سخناني سال نو را به همکاران تبريک گفتند.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن