کد مطلب: 130101
رييس کانون وکلاي دادگستري استان چهارمحال و بختياري:
دانش آموختگان رشته حقوق متقاضي وکالت، پروانه کارآموزي مي گيرند.
تاریخ انتشار : 1397/12/13
نمایش : 3506
همزمان با هفته وکيل مدافع و سالروز استقلال کانون وکلا، نشست تخصصي به همت انجمن علمي حقوق دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد، با همکاري کانون وکلاي دادگستري استان چهارمحال و بختياري و باحضور دانشجويان مقاطع مختلف تحصيلي رشته حقوق و مسئولان دانشگاه در تالار شهيد مطهري دانشکده دامپزشکي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
رييس کانون وکلاي دادگستري استان چهارمحال و بختياري گفت: براي دانش آموختگان رشته حقوق متقاضي وکالت، پس از تأييد مدرک دانشگاهي و تأييديه قضايي، از سوي کانون وکلا پروانه کارآموزي وکالت صادر مي شود.
ابراهيم کياني با اشاره به اينکه برگزاري چنين جلساتي بايد جهت اجراي عدالت و تضمين حقوق مردم باشد، افزود: در اين نشست تخصصي، بهبود وضع حقوقي مردم، اجراي عدالت، وظايف کانون وکلا در قبال مردم و وظايف بهبود اجراي عدالت، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.
در ابتداي اين جلسه معاون دادستان عمومي انقلاب شهرکرد هم در جمع استادان و دانشجويان رشته حقوق گفت: مردم در تنظيم قرارداد و روابط حقوقي خود بايد قبل از اينکه مشکلي يا طرح دعوايي بوجود آيد از حضور وکلاي دادگستري استفاده کنند تا به تشکيل پرونده و مشکلات قضايي جدي نرسند.
علي خسروي بيان داشت: توصيه ما به وکلا هم از ديدگاه قضايي اينست که هر مشکلي را تبديل به يک پرونده قضايي نکنند بلکه بايد مشکل مردم قبل از طرح دعوا و خارج از دادگستري با وساطت همان وکيل يا همکار طرف مقابلش که با قوانين آگاه است مشکل را مرتفع سازند.
در اين نشست ولي الله نوري عضو هيأت علمي دانشگاه و مدير گروه حقوق دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد هم با تبريک هفته وکيل مدافع، مطالبي را در خصوص وظايف وکلا در قبال مردم و بالعکس بيان کرد.
اضافه مي شود: هفتم تا چهاردهم اسفند ماه هر سال به عنوان هفته وکيل مدافع و سالروز استقلال کانون وکلا در تقويم رسمي کشور ثبت شده است.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن