کد مطلب: 130099
معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري چهارمحال و بختياري:
مجازات سوء استفاده از تلفن هاي مفقودي به مالکان تلفن مي رسد.
تاریخ انتشار : 1397/12/06 14:36:44
نمایش : 1613
نشست تخصصي با موضوع مزاحمت تلفني، علل و عوامل و راهکارهاي پيشگيري از آن به همت انجمن حقوق دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد و معاونت اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري استان چهارمحال و بختياري و با حضور استادان و دانشجويان بويژه دانشجويان رشته حقوق در سالن اجتماعات شهيد مطهري دانشکده دامپزشکي دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
 معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري چهارمحال و بختياري هدف از برگزاري اين دوره تخصصي را آشنايي دانشجويان و استادان با بزه مزاحمت تلفني، انواع آن، ضمانت اجرا و راهکارهاي پيشگيري از آن ها عنوان کرد.
سيد محمد موسوي گفت: جرم مزاحمت تلفني جزو بيست جرم اول استان چهارمحال و بختياري است و متأسفانه طي چند سال گذشته رشد زيادي داشته است.
وي اظهار داشت: باتوجه به شرايط فعلي لازم بود اين دوره تخصصي به صورت نمادين در يکي از مراکز علمي استان برگزار شود تا بتوانيم ان شاءالله در مراکز ديگر هم چنين دوره هايي را براي آشنايي بيشتر اقشار جامعه برگزار کنيم و راهکارهاي پيشگيري از جرم مزاحمت تلفني را ارائه دهيم.
معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري چهارمحال و بختياري يادآور شد: يکي از مواردي که در مزاحمت هاي تلفني با آن مواجه هستيم تلفن هايي است که فاقد هويت هستند و اين تلفن ها متأسفانه براي سوء استفاده هاي فراوان در کلاهبرداري و مزاحمت هاي تلفني به صورت ابزاري مهم محسوب مي شوند.
موسوي خاطرنشان کرد: توصيه معاونت اجتماعي و پيشگيري از جرم دادگستري به افراد توصيه مي کند تا جاييکه امکان دارد به تماس هاي ناشناس پاسخ ندهند و پيامک هاي ناشناس را باز نکنند.
وي در ادامه افزود: مالک تلفن مفقودي در اسرع وقت بايد مفقود شدن تلفن خود را به اطلاع مخابرات برساند در غير اين صورت مجازات سوء استفاده از تلفن هاي مفقودي به مالکان تلفن مي رسد.
در پايان اين نشست تخصصي با طرح چند سوال حقوقي در قالب يک مسابقه در نهايت از سه دانشجو تجليل شد.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن