کد مطلب: 130094
حضور متفاوت در جشن چهلم؛
قاسمي‌نژاد: انقلاب اسلامي منشأ دستاوردهاي بي‌سابقه بوده است
تاریخ انتشار : 1397/11/23
نمایش : 1569
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:

حجت‌الاسلام والمسلمين رضا قاسمي‌نژاد با اشاره به آغاز پنجمين دهه حيات انقلاب اسلامي در گفتگو با خبرنگار خبرگزاري آنا در شهرکرد اظهار کرد: انقلاب اسلامي حادثه بزرگ قرن بيستم است که علاوه بر تحول بنيادين و فراگير در ايران، بازتاب و دستاوردهاي جهاني فراواني داشت.

وي اضافه کرد: انقلاب اسلامي ايران با احياي تفکر ديني به‌ويژه در صحنه سياست، جامعه و اداره زندگي بشري، بسياري از تئوري‌ها و اصولي که قطعي و خدشه‌ناپذير معرفي شده بودند مانند اصل سکولاريسم، ليبراليسم و مدرنيسم را به چالش کشيد.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري عنوان کرد: اين انقلاب مبدأ تحولات عظيمي در صحنه سياست، فرهنگ و اجتماع شده و سرآغاز الهام‌بخش بسياري از حرکت‌هاي ضداستکباري قرار گرفت و با گذشت چهار دهه همچنان بزرگترين دشمن و مانع قدرت تماميت‌طلب و استعمار است.

قاسمي‌نژاد تصريح کرد: انقلاب اسلامي ايران منشأ برکات و دستاوردهاي بي‌سابقه‌اي در داخل کشور از جمله پيشرفت‌هاي خيره‌کننده‌ در عرصه‌هاي علمي، صنعتي، اقتصادي و فرهنگي نظير رتبه‌هاي برتر منطقه‌اي و بين‌المللي در حوزه‌هاي نانوتکنولوژي، فناوري‌هاي هسته‌اي، اختراعات، توليد علم، هوافضا، کشاورزي، پزشکي، ورزشي، نظامي و امنيت بوده است.

وي تأکيد کرد: اين دستاوردهاي بزرگ به دليل ماهيت و اهداف اين انقلاب و متفاوت بودن آن با انقلاب‌هاي ديگر، استقامت، ايستادگي، نفي وابستگي و دلبستگي به شرق و غرب بوده است.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري افزود: سه رکن اصلي انقلاب اسلامي ايران، اسلام، رهبري و ملت است که دشمن تمام همت و تلاش خود را گذاشته تا با ضربه‌زدن به اين سه رکن نظام و انقلاب را تضعيف کند که تاکنون توطئه‌هاي دشمن با رهبري انديشمندانه و مدبرانه مقام معظم رهبري و حضور آگاهانه و انقلابي مردم نقش بر آب شده است.

قاسمي‌نژاد يادآور شد: با توجه به ورود شکوهمندانه انقلاب اسلامي به دهه پنجم، مسئوليت و رسالت ملت هميشه در صحنه، نيروهاي انقلاب، سنگرنشينان اسلام ناب و حماسه‌آفرينان عرصه‌هاي دفاع مقدس، هوشياري و اعتقاد به تداوم مبارزه، اسقامت و پايداري، بصيرت‌افزايي در حوزه مباني، ماهيت و اهداف انقلاب، شناخت دشمنان و توطئه‌هاي آنان، حفظ روحيه انقلابي، عدالت‌طلبي، نظارت دقيق بر امور فرهنگي و مديريت فضاي مجازي، نهادينه کردن دستورات امام و رهبري و اصل نظارت عمومي (امر به معروف و نهي از منکر) است.

وي ابراز اميدواري کرد با عمل به اين وظايف و مسئوليت‌ها، انقلاب اسلامي به انقلاب حضرت مهدي (عج) متصل شود.

 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن