کد مطلب: 130087
دکترنيکخواه مطرح کرد:
دانشگاه آزاد اسلامي، دانشگاهي با فرهنگ انقلاب و انقلابي گري
تاریخ انتشار : 1397/11/07 15:12:23
نمایش : 946
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري گفت: دانشگاه آزاد اسلامي به‌عنوان يکي از دستاوردهاي انقلاب، پس از حدود چهار دهه به درخت تنومند علمي تبديل شده است.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
 رييس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري با تبريک فرارسيدن دهه مبارک فجر و چهلمين سالروز پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي گفت: دانشگاه آزاد اسلامي دستاورد بزرگ انقلاب اسلامي و نهالي است که در اوايل انقلاب کاشته شد و امروز به عنوان بزرگترين دانشگاه حضوري جهان، به يک درخت تناور علمي تبديل شده است.
دکتر مظاهر نيکخواه افزود: دانشگاه در داخل و خارج از کشور منشاء برکات فراواني شده است که ۵ ميليون فارغ التحصيل مؤيد اين مطلب است.
وي دانشگاه آزاد اسلامي را يکي از ثمرات ارزشمند انقلاب اسلامي برشمرد و گفت: اين دانشگاه موجب توجه به علم و رشد و شکوفايي در حوزه آموزش عالي و زمينه تحصيل ميليون ها جوان جوياي علم را در اقصي نقاط کشور فراهم کرده است.
رييس دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد بيان داشت: دشمنان با تبليغات متعدد رسانه اي سعي دارند اينگونه جلوه دهند که مردم از نظام و انقلاب خسته شده اند، اما حضور حماسي و يکپارچه ملت ايران در راهپيمايي با مناسبت هاي متعدد بويژه راهپيمايي هاي ۲۲ بهمن، تمامي نقشه ها و توطئه هاي استکبار جهاني و عوامل آنها را نقش برآب کرد و اين حضور مردمي به دنيا ثابت کرد که پرشورتر از گذشته پشت سر ولايت و رهبري در صحنه هاي انقلاب حضور دارند و اين توطئه ها خللي در عزم ملت ايران در پاسداري از اهداف و آرمانهاي انقلاب اسلامي نداشته است.
دکتر نيکخواه گفت: امروز همه ما مديون ايثارگري هاي شهدا هستيم و بايد با ادامه دادن راه شهدا، اين فرهنگ را به نسل جوان انتقال دهيم.
رييس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري افزود: امروزه در عرصه هاي مختلف اجتماعي، سياسي، علمي، پژوهشي، ورزشي و اقتصادي نخبگان ماهيت انقلاب را به اثبات رساندند.
دکتر نيکخواه در ادامه گفت: در سايه دستاوردهاي انقلاب اسلامي و رحمت الهي بود که در صحنه دفاع مقدس جمهوري اسلامي ايران نيز ما شاهد ازخودگذشتگاني بودهايم كه از تمام زندگي مادي خود چشمپوشي كرده، قدم در راهي گذاشتند كه جز سختي و مرارت و محروميت چيز ديگري را به همراه نداشت. همين افراد عليرغم تمام اين مشقات، هنگامي كه نعمت‌هاي بسيار عظيم خداوند را مشاهده ميكنند كه خداوند متعال به سبب چنين مقاومتي به ملت سرافراز ايران ارزاني داشته است، آرزو ميكنند كه اي كاش تمام عمر آن‌ها در جبههها گذشته بود. اينان با پيروي از انبياي الهي سعادت معنوي و اخروي را دنبال ميكنند و از بهرههاي مادي و رفاه اين جهاني ميگذرند و در اين راه نه تنها اهميتي به زندگي مادي نميدهند؛ بلكه عاشقانه زندگي دنيوي خود را به عنوان هديه كوچكي به پيشگاه محبوب خويش تقديم ميدارند.
وي اظهار داشت: اين امر ناشي از اثر تربيتيِ حركت انبيا در ميان آنان است كه اين‌چنين مست شهادت گرديدهاند و لذت‌هاي دنيا براي آن‌ها ارزشي ندارد. به سبب همين تفكرات و انديشهها بود كه آنان ره صدساله را در يك شب پيمودند و خود را به درجهاي رساندند كه اولياي الهي پس از سال‌ها رياضت به‌آن دست مي‌يابند.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن