کد مطلب: 130081
دانشگاه آزاد اسلامي از اساس ميوه انقلاب است
تاریخ انتشار : 1397/10/18 17:22:39
نمایش : 1751
حجت‌الاسلام‌ کلانتري:
دانشگاه آزاد اسلامي از اساس ميوه انقلاب است

معاون فرهنگي دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي گفت: اين دانشگاه از اساس ميوه انقلاب اسلامي ايران بوده و يکي از دستاوردهاي بزرگ آن محسوب مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
پانزدهمين جلسه هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري با حضور معاون فرهنگي، دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي کشور، رييس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري و دبير هيأت امنا، نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه شهرکرد، نماينده مردم شهرستان هاي شهرکرد، بن و سامان در مجلس شوراي اسلامي و ديگر اعضاي هيأت امناي استاني، ظهر امروز در سالن جلسات مهمانسراي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد برگزار شد.
معاون فرهنگي، دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي کشور ضمن تسليت رحلت عالم رباني آيت الله شاهرودي و تعدادي از دانشجويان واحد علوم و تحقيقات در سانحه تصادف اتوبوس، گفت: دانشگاه آزاد اسلامي از اساس ميوه انقلاب اسلامي است و امسال که چهلمين سالروز پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي است، دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان بزرگترين دانشگاه حضوري جهان يکي از دستاوردهاي بزرگ انقلاب اسلامي ايران محسوب مي شود.
حجت الاسلام و المسلمين دکتر ابراهيم کلانتري افزود: دانشگاه آزاد اسلامي به برکت انقلاب اسلامي و تلاش مسئولين شجره طيبه اي است که به بار نشسته و نقش بزرگي از آموزش کشور را عهده دار است.
وي اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامي با توجه به تعداد حدود يک ميليون و 400 هزار دانشجو، نزديک به  هزار 30 هزار عضو هيأت علمي و 40 هزار کارمند به لحاظ اقتصادي يکي از پايگاه هاي بزرگ اقتصادي کشور و به لحاظ فرهنگي يکي از مراکز بزرگ فرهنگي کشور به شمار مي رود.
نماينده رياست عاليه دانشگاه در پانزدهمين جلسه هيأت امناي استان چهارمحال و بختياري در ادامه بيان داشت: دانشگاه اسلامي هم در حوزه علم بايد پيشتاز باشد و در مرزهاي دانش حرکت کند و هم در حوزه آموزش بايد واجد همه استانداردهاي لازم و مورد نظر انقلاب اسلامي باشد و هم به لحاظ فرهنگي و تربيتي بايد بتواند دانشگاه تأثير گذار و فرهنگ ساز باشد.
حجت الاسلام والمسلمين دکتر کلانتري تصريح کرد: حضرت امام خميني (ره) فرمودند تمام سعادت و شقاوت جامعه به دانشگاه بر مي گردد اگر دانشگاه درستي داشته باشيم جامعه مان درست مي شود اگر دانشگاه خداي ناخواسته در شأن ملت نباشد جامعه به فساد و تباهي کشيده مي شود.
وي گفت: رهبر معظم انقلاب هم مي فرمايند اهميت دانشگاه مساوي است با اهميت آينده کشور اگر مي خواهيد کشوري آباد و پايدار داشته باشيد و در دنيا بدرخشد بايد دانشگاه به معناي واقعي کلمه به يک دانشگاه اسلامي تبديل شود.
معاون فرهنگي، دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي و نماينده رياست عاليه دانشگاه در پانزدهمين جلسه هيأت امناي استان چهارمحال و بختياري در پايان افزود: دانشگاه آزاد اسلامي نقش بزرگي در حوزه آموزش عالي کشور دارد که اميدواريم در اين دوره جديد با همتي که توسط آقاي دکتر ولايتي، رييس هيأت موسس و هيأت امنا و دکتر طهرانچي،  رييس دانشگاه آزاد اسلامي و روساي استان ها، ان شاء الله بتوانيم در اين مسير به درستي گام برداريم.
دبير هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري هم در پانزدهمين نشست اعضاي هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان با عرض تسليت درگذشت آيت الله شاهرودي و جان باختن تعدادي از دانشجويان واحد علوم و تحقيقات تهران و قرائت فاتحه گفت: ارتقاء سطح آموزش، نظم بخشي به حوزه‌هاي مختلف و جذب رشته‌هاي کارآمد از اهداف حوزه آموزشي و صرفه جويي، اجراي عدالت، بهره گيري از منابع و ظرفيت‌ها و وجود شفافيت مالي از اهداف حوزه مالي و ارتقاء سطح پژوهش، جهت بخشي فعاليت‌هاي پژوهشي در جهت رفع نيازهاي ملي و منطقه‌اي، بهره گيري از توان اعضاي هيأت علمي و دانشجويان و ايجاد ارتباط بين دانشگاه و صنعت از اهداف حوزه پژوهشي در يک سال گذشته دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري است.
دکتر مظاهر نيکخواه افزود: توسعه و تعميق ارزش‌هاي ديني و ملي، فعال نمودن دانشجويان، صيانت ار ارزش‌هاي اسلامي، رفاه دانشجويان و ايجاد فرصت براي حضور دانشجويان در دفاع از حقوق صنفي خود از اهداف فرهنگي تکميل پروژه‌هاي ناتمام، حفظ و نگهداري از ساختمان‌ها و امکانات موجود، تبديل به احسن نمودن املاک و دارايي‌ها و اخذ سند مالکيت املاک دانشگاه از اهداف عمراني و در نهايت توسعه مدارس سما در استان، کيفيت بخشي به آموزشکده سما شهرکرد و بهره‌گيري از ظرفيت آن‌ها در جهت ارتباط با صنعت و جامعه از اهداف معاونت سما در دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري است.
وي اظهار داشت: در راستاي ضرورت تدوين برنامه جامع کوتاه مدت، ميان مدت و بلند مدت در خصوص درآمدهاي غير شهريه‌اي، پيشنهاد تبديل دانشگاه آزاد اسلامي استان به قطب پژوهشي، تحقيقاتي و اجرايي گياهان داروئي و همچنين محصولات نمدي مطرح و پس از بحث و بررسي مقرر شد تا دانشگاه آزاد اسلامي استان به منظور دست‌يابي به قطب کشوري گياهان دارويي با رعايت مقررات سازماني و قوانين مربوطه، نسبت به انجام اين امر با جديّت اقدام کند. همچنين مقرر شد واحد شهرکرد در خصوص محصولات نمدي در قالب شرکت دانش بنيان فعاليت‌هاي لازم را در چهارچوب مقررات صورت دهد و در مراحل بعدي با ملاحظه نيازهاي منطقه‌اي و کشوري، نسبت به ايجاد قطب کشوري در دانشگاه آزاد اسلامي اقدام کند.
رييس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري تصريح کرد: واگذاري بخشي از زمين مزرعه آموزشي و تحقيقاتي واحد شهرکرد به مرکز رشد، خريد زمين براي بناي ساختمان آموزشي پرديس لردگان و مشخص شدن اعضاي شوراي اقتصاد دانش بنيان و سرمايه گذاري از ديگر مصوبات پانزدهمين جلسه هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري بود.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن