کد مطلب: 130070
تقدير شوراي عالي انقلاب فرهنگي از رئيس دانشگاه آزاد اسلامي
تاریخ انتشار : 1397/09/28 11:31:30
نمایش : 2277

کميسيون هنر و معماري شوراي عالي انقلاب فرهنگي در نامه‌اي خطاب به رئيس دانشگاه آزاد اسلامي، از حمايت و همراهي وي در راه‌اندازي دانشگاه استاد فرشچيان تقدير کرد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي به نقل از خبرگزاري آنا، پس از افتتاح دانشگاه هنرهاي اسلامي ايراني استاد محمود فرشچيان، مسئولان اين دانشگاه در حال آماده‌سازي اولين دانشگاه هنرهاي سنتي براي ميزباني از اساتيد و هنرجويان هستند. روندي که در دو حوزه سخت‌افزاري و نرم‌افزاري (تدوين آيين‌نامه‌هاي آموزشي) به موازات هم در حال انجام است. به گفته سرپرست دانشگاه استاد فرشچيان، از مهرماه سال ۱۳۹۸ پذيرش اولين گروه هنرجويان در اين دانشگاه رقم خواهد خورد.

در همين ارتباط، سرپرست دانشگاه هنرهاي اسلامي ايراني استاد محمود فرشچيان، از ارسال نامه تقدير و تشکر کميسيون هنر و معماري شوراي عالي انقلاب فرهنگي خطاب به رئيس دانشگاه آزاد اسلامي خبر داد.

بهمن نامور مطلق با اعلام اين خبر اظهار کرد: در جريان جلسه کميسيون هنر و معماري شوراي عالي انقلاب فرهنگي که در محل دانشگاه استاد فرشچيان برگزار شد، اعضاي شورا از روند فعاليت‌هاي دانشگاه فرشچيان راضي بودند و اين رضايت را در قالب ارسال نامه تقدير به رياست دانشگاه آزاد اسلامي اعلام کردند.

در اين نامه که به امضاي رئيس و اعضاي کميسيون هنر و معماري شوراي عالي انقلاب فرهنگي رسيده است، اعضاي اين کميسيون با اشاره به گزارش ارائه شده از سوي نامور مطلق سرپرست دانشگاه هنرهاي اسلامي ايراني، مراتب سپاس خود را از توجه، همراهي و پشتيباني‌هايي که دکتر محمدمهدي طهرانچي پيرامون شکل‌گيري و راه‌اندازي دانشگاه استاد فرشچيان از خود نشان داده است، اعلام کردند.

در بخشي از اين نامه آمده است: گزارشي که سرپرست محترم دانشگاه استاد فرشچيان ارائه فرمودند، مشحون از خبر‌ها و اثرهاي اميدوارکننده بود. دانشگاه استاد فرشچيان از آرزوهاي ديرپاي هنر و هنرمندان سرزمين ماست. اين نهال نوپا مي‌تواند در آينده، مفخر نظام و صيرورت کلام براي خاص و عام باشد.

در انتهاي نامه اعضاي کميسيون هنر و معماري شوراي عالي انقلاب فرهنگي، خطاب به رئيس دانشگاه آزاد اسلامي آمده است: حمايت‌هاي جامع‌الاطراف حضرت‌عالي در ساحت هنر، اين نهال را به سروي باسق و فرايندي واثق مبدل خواهد کرد. اميد است هر جلسه در سنجه با جلسه پيشين، تغيير ملموس و محسوس حاصل و گزارش گردد.

لازم به ذکر است، تأسيس دانشگاه هنرهاي اسلامي ايراني استاد محمود فرشچيان که از آرزوهاي ديرين اين استاد پيشکسوت نگارگري بود، سي‌ام مهرماه امسال به همت دانشگاه آزاد اسلامي محقق شد. در مراسم افتتاح اين دانشگاه، دکتر علي‌اکبر ولايتي رئيس هيأت مؤسس و هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي، دکتر محمدمهدي طهرانچي رئيس دانشگاه آزاد اسلامي، وزراي فرهنگ و ارشاد اسلامي و علوم و تحقيقات و فناوري و استاد محمود فرشچيان به همراه جمعي از اساتيد و هنرجويان و علاقه‌مندان به هنرهاي اسلامي ايراني حضور داشتند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن