کد مطلب: 130069
مسئول نهاد رهبري در دانشگاه هاي آزاد استان چهارمحال و بختياري:
خجسته ترين پيامد انقلاب اسلامي ايران، وحدت حوزه و دانشگاه است
تاریخ انتشار : 1397/09/28 10:34:24
نمایش : 1566
همزمان با سالروز شهادت آيت الله دکتر محمد مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه، نشست هم انديشي استادان دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري و مديران و استادان حوزه هاي علميه استان شب گذشته در سالن جلسات ساختمان اداري دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
 مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري در اين نشست گفت: گرامي مي داريم ياد و خاطره مجاهد خستگي ناپذير عالم رباني دانشمند متعهد شهيد آيت الله دکتر مفتح شخصيتي که تلاش هاي فراواني براي وحدت حوزه و دانشگاه انجام داد و به عنوان عنصر فعال سياسي و اجتماعي با حضور فعال در اين عرصه و فعاليت نزديک با حوزه و دانشگاه به اهميت اين امر پي برد.
حجت الاسلام و المسلمين دکتر رضا قاسمي نژاد هدف از برگزاري اين نشست را شناسايي راهکارهاي افزايش وحدت حوزه و دانشگاه عنوان کرد و افزود: شهيد مفتح اقدامات زيادي از جمله انتشار مقاله وحدت مسجد و حوزه در سال 1340 در نشريه مکتب اسلام انجام داد و با شهادتشان و نامگذاري اين روز به نام وحدت حوزه و دانشگاه توسط حضرت امام خميني (ره) راهبرد اساسي در تحقق اسلام ناب محمدي صورت پذيرفت.
وي اظهار داشت: خجسته ترين پيامد انقلاب اسلامي ايران وحدت حوزه و دانشگاه است که اين طرح از آثار انقلاب فرهنگي است که توسط پيام نوروزي حضرت امام (ره) در سال 1359 با هدف گسترش پژوهش هاي علمي و معارف بلند و عميق اسلام در جامعه انجام گرفت.
مسئول نهاد رهبري در دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري در ادامه تصريح کرد: با وحدت حوزه و دانشگاه تمامي تلاش ها و نقشه هاي شوم دشمنان و استعمارگران غربي و نظام هاي وابسته گذشته براي منزوي کردن روحانيت و غربي کردن کشور و نهادهاي فرهنگي و آموزشي بويژه دانشگاه نقش بر آب و در نهايت به شکست منجر شد.
در اين نشست رييس حوزه علميه برادران شهرکرد هم ضمن گرامي داشت ياد و خاطرات شهيد مفتح گفت: حوزه هاي علميه بر اساس مباني ديني، مباني الهي و مباني تربيتي که پيامبر عظيم الشأن اسلام آخرين رسول الهي پايه گذاري کردند شکل گرفته و رشد کرده است.
حجت الاسلام و المسلمين سيد ابوالحسن فاطمي افزود: ايران اسلامي به عنوان يکي از کهن ترين تمدن هاي جهان همواره در طول تاريخ چند هزار ساله خودش مجامع علمي ارزشمندي را دارا بوده و با شکل سنتي، دانشمندان بزرگي را در دامان خودش پرورش داده است.
وي اظهار داشت: امروزه دانشگاه و برنامه هاي دانشگاهي تا حدودي در تشکيلات حوزوي راه پيدا کرده و از طرف حوزه استقبال خوبي شده است و دانشگاهيان نيز در کنار پژوهش و تحقيق نسبت به مقوله هاي ديني و ارزش هاي ديني و نسبت به يکي کردن مواضع در اين زمينه گام هاي بلندي برداشته اند.
در پايان اين نشست اکثر حاضرين در جلسه به ارائه ديدگاه هاي خود در خصوص وحدت حوزه و دانشگاه پرداخته و راهکارهايي را براي افزايش وحدت حوزيان و دانشگاهيان مطرح کردند.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن