کد مطلب: 130068
تجليل از پژوهشگران برتر دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد
تاریخ انتشار : 1397/09/27 16:12:53
نمایش : 2726
همزمان با هفته پژوهش و فناوري از ۱4 پژوهشگر برتر در بخش استادان و دانشجويان با حضور مسئولان دانشگاهي صبح امروز در تالار امام خميني (ره) دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد تجليل شد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
رييس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري و واحد شهرکرد در اين مراسم گفت: گراميداشت پژوهش و تحقيق، کاري بس ارزنده و فرصتي براي بررسي و ارزيابي دست آوردهاي پژوهشي و موانع ميسر پژوهشي است.
دکتر مظاهر نيکخواه افزود: پژوهش و تحقيق يکي از مهمترين وظايف انسان مومن است که از حقيقت پاسداري مي کند و همه انسانها را به حق و حقيقت دعوت مي کند و يک محقق زماني ارزش واقعي خود را نشان مي دهد که نيتي پاک و الهي داشته باشد وگرنه علمي که نفعي براي درک هدف خلقت بشر نداشته باشد بي گمان پژوهش در آن ارزشي نخواهد داشت.
وي اظهار داشت: هفته پژوهش نماد راهي روشن براي دستيابي به حق و حقيقت است تا محقق از چشمه ي گواراي علم و دانش کوير تشنه ي حقيقت جوي جامعه را سيراب کند و در اين راه پژوهشگر سرمايه عمر خود را که گرانبهاترين سرمايه است صرف مي کند و شايسته است که در چنين مراسم هايي تجليل شود.
رييس دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد در پايان با تبريک به برگزيدگان پژوهشي، بيان داشت: محبوب و معشوق همه محققان حقيقت حق است که ماجراي عاشق معشوقي بين خدا و بنده پاياني ندارد.
مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري هم در اين مراسم گفت: در باب پژوهش همين بس که خداوند انسان را فطرتا موجودي جستجوگر و پژوهشگرآفريده است به طوريکه فرموده است مباني دين بايد بر اساس تحقيق و پژوهش باشد.
حجت الاسلام والمسلمين رضا قاسمي نژاد افزود: تحقيق در حوزه علوم انساني نيز از اهميت ويژه اي برخوردار است و يکي ازاهداف اصلي نظام آموزشي در هر جامعه پرورش پژوهشگر و محقق است و يکي از شاخصه هاي مهم براي ارزيابي ميزان موفقيت هر نظام آموزشي، تعداد پژوهشگراني است که تربيت کرده و در خدمت جامعه قرار مي دهد و به طور قطع مي توان گفت پيشرفت و ترقي مادي و معنوي جوامع انساني مديون پژوهش و تحقيق است.
وي اظهار داشت: پژوهش بايد جهت دار باشد و جهت آن هم به سوي کشف حقيقت و حيات طيبه و در راستاي خدمت به جامعه باشد و نبايد در جهت حق ستيزي، حق کشي و تخريب و نابودي حيات آدميان باشد.
معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد هم در اين گردهمايي گفت: «همزمان با گراميداشت هفته پژوهش و فناوري سال ۱۳۹7 از ۱4نفر از پژوهشگران، فعالان برتر حوزه پژوهش و فناوري در سطح دانشگاه‌ آزاد اسلامي واحد شهرکرد تجليل شد.»
دکتر بهزاد زماني افزود: در بخش استادان، دکتر امير شاکريان گروه دامپزشکي، دکتر مريم پيماني گروه علوم پايه، دکتر سجاد شفيعي گروه علوم انساني، دکتر محمد حجت الاسلامي گروه کشاورزي، دکتر پروين محمدي گروه علوم پزشکي، دکتر مهدي جهانگيري گروه فني، و دکتر الهام پورمهاباديان گروه معماري موفق شدند عنوان پژوهشگر برتر سال ۱۳97 را به خود اختصاص دهند. همچنين دکتر مهرداد عطايي با بيشترين تعداد طرح برون دانشگاهي و دکتر حيدرعلي رييسي و احسان اسعد به عنوان فناوران برتر نيز معرفي و تجليل شدند.
وي اظهار کرد: طبق بررسي فرم هاي تکميل شده در باشگاه پژوهشگران جوان اکبر عليدادي به عنوان دانشجوي برتر پژوهشي معرفي و تجليل شد.
معاون پژوهش و فناوري دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد با اعلام نفرات برتر پژوهشي در بخش انجمن هاي علمي دانشجويي گفت: فردين اژدري دبير انجمن علمي دامپزشکي رتبه اول، مينا زارع دبير انجمن علمي بهداشت و فرشيد احمدي دبير انجمن علمي روانشناسي به صورت مشترک رتبه دوم را به خود اختصاص دادند و با اهداي تنديس هفته پژوهش از آنها قدرداني شد.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن