کد مطلب: 130062
ديدار مسئولين و دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد با مادر شهيد مدافع حرم، شهيد محمد حسن قاسمي
تاریخ انتشار : 1397/09/20
نمایش : 1795
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
 به منظور گرامي داشت ياد و خاطره شهيدان والا مقام ولزوم آشنايي با سيره ايشان، جلسه ديدار با مادر شهيد سرافراز مدافع حرم استان چهارمحال و بختياري، شهيد محمد حسن قاسمي در سالن جلسات ساختمان فرهنگي دانشگاه برگزار شد.
 در اين ديدار و گفتگوي صميمانه ابتدا رييس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري و واحد شهرکرد ضمن قدرداني ويژه از مادر شهيد، خطاب به حضار گفت: شهيد نظر مي کند به وجه الله يعني اين که شهيد در جهت رضايت حق قدم برداشته و به همين دليل خدا هميشه به او نظر دارد وجايگاهش بهشت خواهد بود.
دکتر مظاهر نيکخواه افزود: ان شاء الله ما هم درکارهايي که مي کنيم رضايت حق تعالي را در نظر بگيريم و بدانيم خانواده شهدا با فدا کردن هستي شان به انقلاب کمک کردند ما هم  وظيفه داريم حافظ خون پاک شهدا باشيم.
خانم رئيسي دبيرستاد شاهد نيز ضمن عرض خيرمقدم به اين مادر بزرگوار ازحضور پرنور شان درجمع دانشجويان تشکرو قدرداني کرد.
 در ادامه مادر شهيد سرافراز با قرائت آيه ولاتحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتا بل احيا عند ربهم يرزقون، خاطرنشان کرد: شهدا زنده اند وحاضر و ناظر اعمال ما هستند. قطعا خداوند به واسطه شهدا حاجات مارا برآورده مي کند. مادر شهيد در جواب يکي از دانشجويان در خصوص انتظار شهيد از دانشجويان گفت: هر چيزي که خداوند سفارش کرده انجام دهيم و منکرات را کنار بگذاريم. شهيد محمد حسن به انجام واجبات و ترک محرمات بسيار مقيد بود و دراين باره الگوي خوبي براي هم سن سالانش بود.
اين مادر بزرگوار در انتهاي سخنانش و در فضايي معنوي و معطر به عطر شهيد خاطراتي از کار هاي خير شهيد و نحوه شهادتش بيان کرد.
دکتر کبري سپهري از اعضاي هيات علمي دانشگاه نيز ضمن خوش آمد گويي به مادر شهيد گفت: دليل اينکه سخنان اين مادر بزرگوار به دل نشست ، خلوص نيت وي است.
دکتر سپهري با تشکر از سخنان تاثير گذار مادر شهيد عنوان کرد: آن چه باعث تسلاي خاطر مادر شهيد است اين است که اين مادران در درگاه خداوند رو سفيد هستند که فرزندي صالح تربيت کردند.
وي افزود: حضور اين مادر بزرگوار در دانشگاه يقيناً در ايجاد فضاي معنوي دانشگاه موثر خواهد بود چرا که يادآوري خاطرات و بيان خصوصيات اخلاقي شهيد در الگو سازي براي جوانان موثر خواهد بود.
 در پايان اين ديدار معنوي و تاثير گذار، با اهداي سبد گل از اين مادر شهيد تجليل شد.
شهيد محمد حسن قاسمي از شهداي مدافع حرم سوار بر آمبولانس در حال حرکت از بيمارستان صحرايي به سمت شهر حلب بود که مورد حمله قرار مي گيرد و با تيرباران تکفيري ها در مرداد 1395به فيض شهادت ميرسد. پس از سه ماه از شهادتش پيکر مطهرش در روز سه شنبه 22 آبان 1395 به شهرکرد بازگشت و در جوار گلزار شهداي شهرکرد به خاک سپرده شد. روحش شاد، راهش پر رهرو و يادش گرامي
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن