کد مطلب: 130061
قديري‌ابيانه:
دانشجو با شناخت واقعيت‌ها نياز مردم را فراهم کند
تاریخ انتشار : 1397/09/19
نمایش : 1929
عضوشوراي بين‌الملل پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي گفت:دانشجو بايد واقع‌بين و آرمان‌گرا باشد و با شناخت واقعيت‌ها، آينده کاري، نيازهاي مردم و زندگي را فراهم کند.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
عضو شوراي بين‌الملل پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي ظهر امروز در مراسم گراميداشت روز دانشجو که در تالار امام خميني(ره) دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد برگزار شد گفت: دانشجو و هر ايراني بايد واقع‌بين و آرمان‌گرا باشد؛ به اين معني که واقعيت‌ها را بشناسد و با شناخت واقعيت‌ها، آينده کاري، نيازهاي مردم و زندگي را فراهم کند.
دکتر محمدحسن قديري‌ابيانه افزود: دانشجويي که درس را فقط براي پاس کردن بخواند هيچ مهارت و توانايي کسب نمي‌کند و هنگامي که فارغ‌التحصيل شد و مدرک تحصيلي خود را گرفت، نبايد انتظار کار و شغل مناسبي داشته باشد.
وي اظهار کرد: يک مشکلي که در آموزش‌وپرورش و دانشگاه‌هاي ما وجود دارد، حفظ‌محوري بودن دانشگاه‌ها است. بايد جدول مندليف را حفظ کنيد. اين حفظيات چه کمکي براي دانشجو و جامعه بوده و چه دردي را دوا مي‌کند؟ ما بايد طوري تحصيل و  رشد کنيم تا بتوانيم دست ديگران را نيز بگيريم.
حجت الاسلام والمسلمين رضا قاسمي نژاد مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه‌ آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري نيز در اين مراسم گفت: روز 16 آذر يادآور ياد و خاطره حماسه‌آفريني دانشجوياني است که با دارا بودن شاخصه‌هاي انقلابي‌گري، مطالبه‌گري، استکبارستيزي و دشمن‌شناسي در تاريخ اين سرزمين اسلامي واقعه‌اي را رقم زدند که تا ابد نقش تأثيرگذاري بر جامعه و دانشجويان خواهد گذاشت.
معاون فرهنگي، دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد نيز در آيين گراميداشت روز دانشجو گفت: در اين مراسم از 23 دانشجوي منتخب بسيج دانشجويي، تشکل‌هاي سياسي، کانون‌هاي فرهنگي، اجتماعي و قرآني و هيأت‌هاي مذهبي با اهداي لوح سپاس تجليل شد.
دکترموسي مولوي افزود: انجمن اسلامي دانشجويان مستقل با دبيري سجاد درويشي به‌عنوان تشکل دانشجويي برتر انتخاب و تجليل شد.
اضافه مي شود: هم خواني سرود اي ايران، اجراي مسابقه دانشجويي و موسيقي سنتي از ديگر برنامه هاي روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد بود.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن