کد مطلب: 130054
تجليل از 115 برگزيده سومين جشنواره سراسري نشريات دانشجويي
تاریخ انتشار : 1397/09/07
نمایش : 1266

۱۱۵ برگزيده سومين جشنواره نشريات دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي در مراسم اختتاميه اين جشنواره در دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد معرفي و تجليل شدند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
مراسم اختتاميه سومين جشنواره نشريات دانشجويي کشور با حضور معاون فرهنگي و دانشجويي و مدير کل فرهنگي و اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي، مسئولين دانشگاهي و استاني و دانشجويان برگزيده در تالار امام خميني (ره) دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد برگزار شد.
در اين مراسم رييس دانشگاه آزاد اسلامي از طريق ويدئو کنفرانس با شرکت کنندگان در مراسم اختتاميه سومين جشنواره نشريات دانشجويي گفتگو کرد.
دکتر محمد مهدي طهرانچي ضمن تبريک اعياد ميلاد و تبريک به دانشجويان برگزيده گفت: تربيت نيروي انساني، توليد دانش و حل مسأله سه رکن اصلي دانشگاه آزاد اسلامي است که در کنار اين سه رکن رکن چهارمي هم به نام تعالي فردي و اجتماعي وجود دارد.
وي اظهار داشت: نماد تعالي فردي و اجتماعي در نشريات دانشجويي تبلور خاصي دارد و جايي که دانشجو دست به قلم مي شود از يک طرف مهارت و دانش اجتماعي خود را به منصه ظهور مي نشاند و از يک طرف براي محيط دانشگاه اثر سازنده اي را دارد.
رييس دانشگاه آزاد اسلامي افزود: حرکت نشريات دانشجويي يک حرکت اصيل در کار فرهنگي است و بسيار بايد جدي گرفته شود.دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان يک دانشگاه اجتماعي با رسالت هاي فراوان اجتماعي لازم دارد در عرصه توليد انديشه و مباحثي که در متن و حاشيه نشريات دانشجويي مطرح مي شود بتواند اثرات اجتماعي خاصي را داشته باشد.
وي خاطرنشان کرد: نشرياتي که در زمينه هاي مختلف نظرات دانشجويان را گردآوري مي کند بايد در فضاي دانشگاه بتواند سازندگي و اثرات خاصي را داشته باشد.نشريات مي توانند به عنوان معلمان و استادان دانش اجتماعي در دانشگاه فعال شوند و از اين منظر بسيار حائز اهميت است.
دکتر طهرانچي در اين ويدئو کنفرانس خطاب به شرکت کنندگان در جشنواره نشريات دانشجويي گفت: اگر در کشور ما رسانه هاي مکتوب چندان رونقي ندارد نسبت به برخي از کشورها ضعف در حوزه آموزش و حوزه عمل است. اگر ما در دانشگاه به نشريات دانشگاهي خوب بپردازيم تضمين مي کند که در سال هاي بعد در کشور نشريات مکتوب قوي داشته باشيم و هرگاه در دانشگاه نسبت به اين مهم اهميت لازم را ندهيم در سال هاي بعد موجب خسارت مي شويم.
وي بيان داشت: تا ديروز نشريه رکن اصلي خبر بود امروز نشريه رکن اصلي تحليل است خبر را فضاي اجتماعي به راحتي فراهم آورده است و آن چيزي که در نشريات مکتوب جايش بسيار خالي است و مي توان در جشنواره ها به آن بيشتر پرداخت قدرت تحليل، اثرگذاري و جريان آفريني است.
رييس دانشگاه در پايان به دانشجويان توصيه کرد: بايد در کنار قدرت تحليل به اخلاق حرفه اي نشريات هم توجه خاصي داشته باشند.
در ادامه اين جشنواره دانشجويي معاون فرهنگي، دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي هم ضمن تبريک اعياد ميلاد و گرامي داشت هفته بسيج به برادران و خواهران بسيجي گفت: دانشجويان برگزيده سومين جشنواره نشريات دانشجويي در اين مقطع تاريخي به رسالت خود عمل کردند و دست به قلم شدند.
دکتر ابراهيم کلانتري افزود: يک زماني هيچ خبري از نشريه دانشجويي در کشورمان نبوده و افراد بسياري براي اين انقلاب به خاطر يک دست نوشته زير شکنجه به شهادت رسيدند و امروز که چهل سال از پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي ايران مي گذرد به برکت انقلاب هزاران نشريه گوناگون در دانشگاه ها منتشر مي شود.
وي اظهار داشت: يکي از مشوقين و مروجين اصلي شکل گيري نشريات دانشجويي در دانشگاه ها مقام معظم رهبري بود به همين منظور در اولين جشنواره نشريات دانشجويي همه شرکت کنندگان در جشنواره به ديدار رهبر معظم انقلاب رفتند و به رهنمودهاي سازنده و زيباي ايشان گوش دادند.
معاون فرهنگي، دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي در ادامه افزود: توليد نشريه باعث مي شود دانشجوي ما براي يک عرصه وسيع اجتماعي تمرين کند و آماده شود و نويسندگي و تقويت اين روحيه به بالارفتن کارآمدي اجتماعي و معاشرت هاي فردي دانشجويان کمک مي کند.
وي در پايان خطاب به مسئولين دانشگاه و دانشجويان بيان داشت: در حوزه نشريات دانشجويي از تشريفات کم کنيد و به محتوا و عمق مسائل بپردازيد. نشريه هاي ساده و کم هزينه با محتواي هدايتگر و پيام آور اثرگذاري بسيار زيادي دارند.
در اين مراسم حجت الاسلام والمسلمين محمدعلي نکونام نماينده ولي فقيه در استان چهارمحال و بختياري و امام جمعه شهرکرد هم ضمن تبريک اعياد ميلاد و هفته بسيج و خير مقدم به شرکت کنندگان در جشنواره گفت: نشريات بايد داراي محتواي عاقلانه و انديشمندانه باشند تا نتايج پرثمر در جامعه ببار آورند.
وي از دانشجويان خواست با درايت و تدبير قلم بزنند تا بتوانند اثري ماندگار و موثر از خود برجاي گذارند.
دکتر رضا نصيري مديرکل فرهنگي و اجتماعي دانشگاه آزاد اسلامي هم با ارائه گزارشي جامع از رزومه داوران نشريات دانشجويي گفت: براي اينکه نشريات دانشجويي موفق شوند بايد حرفي براي گفتن داشته باشند.
در ابتداي اختتاميه سومين جشنواره دانشجويي کشور رييس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري و واحد شهرکرد ضمن خير مقدم به شرکت کنندگان در خصوص ارزش و اهميت قلم و نوشتن گفت: خداوند متعال در قرآن کريم به قلم قسم خورده است و اين نشان از اهميت خاص نوشتن و نويسندگي است که بايد مراقب قلم خود باشيم که از آن چه چيز تراوش مي کند و چه مسئوليتي در قبال خدا و جامعه داريم و در آخر به اين بيت استناد کرد:
داني چرا در سير خود بر خويش مي لرزد قلم                  ترسد که حکمي را زند در حق مظلومي رقم
دکتر مظاهر نيکخواه با اشاره به ارسال 2100 اثر به دبيرخانه جشنواره افزود: در مراسم اختتاميه جشنواره 115 نفر برگزيده در 39 کد رشته  از استان هاي اصفهان، چهارمحال و بختياري، آذربايجان شرقي و غربي، هرمزگان، تهران، قزوين، همدان، ايلام، يزد، زنجان، قم، فارس، مازندران، کردستان و خراسان رضوي در سه بخش آثار، نشريات برتر و مقالات ويژه، رتبه هاي اول تا سوم را به خود اختصاص دادند و تعدادي هم شايسته تقدير شدند.
وي در پايان بيان داشت: در سومين دوره نشريات دانشجويي، آثار ارسالي به دبيرخانه جشنواره حدود 50 ساعت توسط 11 داور برجسته از حوزه رسانه و استاد دانشگاه قضاوت شدند.
اداي احترام و گلباران قبور مطهر پنج شهيد گمنام دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد، ديدار با نماينده ولي فقيه در استان چهارمحال و بختياري و امام جمعه شهرکرد، تجليل از دانشجوي دکتري جانباز 70 درصد دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد، اهداي پرچم چهارمين دوره نشريات دانشجويي کشور به رييس واحد خوراسگان، تجليل از معاونين برتر فرهنگي و رابطين نشريات، تجليل از برگزيدگان سومين جشنواره نشريات دانشجويي کشور، اجراي تواشيح و برپايي نمايشگاه آثار برگزيدگان از ديگر برنامه هاي اين مراسم بود.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن