کد مطلب: 130034
رييس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري:
خون شهدا، پشتوانه اصلي انقلاب اسلامي ايران است
تاریخ انتشار : 1397/08/07
نمایش : 1006
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
 نخستين جلسه کميته دانشجويي ستاد اجرايي چهلمين سالگرد پيروز شکوهمند انقلاب اسلامي ايران با حضور رييس دانشگاه آزاد اسلامي استان، مسئولان نهاد رهبري در دانشگاه هاي آزاد اسلامي پيام نور و دولتي شهرکرد و معاونين و مديران فرهنگي دانشگاه هاي آزاد و دولتي استان چهارمحال و بختياري در دفتر جلسات ساختمان اداري دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد برگزار شد.
دکتر مظاهر نيکخواه در نشست کميته دانشجويي ستاد اجرايي چهلمين سالگرد پيروزي انقلاب گفت: امروز جمهوري اسلامي ايران داراي قدرت نظامي و امنيت بسيار بالا در منطقه و جهان است و اين اقتدار، امنيت، عظمت و سربلندي را مديون ايثار و فداکاري شهداي انقلاب و خانواده آن عزيزان است.
وي با اشاره به اينکه پاسداري از آرمان‌هاي رهبر کبير انقلاب و ارزش‌هاي ملي از اهداف شهيدان بود، افزود: علي رغم توطئه هاي مختلف از سوي معاندين نظام، کشور ايران روز به روز در حال پيشرفت است و همه اين افتخارات بخاطر جانفشاني شهداي انقلاب است و امسال برخلاف نقشه شوم دشمنان چهلمين سالگرد پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي ايران را پرشورتر از سال هاي گذشته جشن مي گيريم.
رييس دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد خاطرنشان کرد: شهدا، خانواده‌هاي آنان و ايثارگران از مقام والايي نزد خداوند متعال برخوردار هستند و خانواده‌هاي معظم شهيدان بودند که با هديه عزيزان خود در راه اسلام و انقلاب، تداوم نظام و امنيت را براي جامعه رقم زدند.
معاون فرهنگي، دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد هم در اين نشست گفت: روز 13 آبان که در تقويم نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران به عنوان روز مبارزه با استکبار جهاني نام‌گذاري شده يادآور سه واقعه مهم در تاريخ معاصر ايران در سال هاي 1343، 1357 و 1358 است که در سه دوره مختلف رخ داده و به همين دليل اين روز در تاريخ کشور به عنوان روزي به يادماندني به ثبت رسيده است.
دکتر موسي مولوي افزود: امسال به پاس چهلمين سالگرد پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي ايران، مراسم راهپيمايي 13 آبان با حضور پرشور دانشگاهيان اعم از استادان، کارکنان و دانشجويان همگام و هم صدا با ديگر اقشار مردم ايران در شهرکرد برگزار خواهد شد.
وي اظهار داشت: همچنين دانشگاهيان استان همزمان با فرارسيدن اربعين حسيني امروز ساعت 13 از مقابل دانشگاه پيام نور شهرکرد به سمت قبور مطهر شهداي گمنام شهرکرد راهپيمايي مي کنند و براي سرور و سالار شهيدان عزاداري مي کنند.
در اين نشست فرهنگي مسئولين فرهنگي دانشگاه هاي مختلف استان در خصوص دستاوردهاي چهل ساله انقلاب مطالبي را بيان کرده و اجراي برنامه هاي فرهنگي مختلفي را تا بهمن ماه سال جاري پيشنهاد دادند.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن