کد مطلب: 130031
همزمان با فرارسيدن اربعين حسيني:
اعزام کاروان دانشجويي شهيد ابراهيم هادي دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري به کربلا
تاریخ انتشار : 1397/08/05 15:15:44
نمایش : 1085
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
همزمان با فرارسيدن اربعين سرور و سالار شهيدان حضرت اباعبدالله الحسين (ع)، دانشجويان دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري در قالب يک کاروان 40 نفره با نام شهيد ابراهيم هادي امروز از دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد به نجف اشرف و کربلاي معلي اعزام شدند.
مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري با اعلام اين خبر گفت: در آستانه اربعين سيد و سالار شهيدان هستيم ايامي که در طول تاريخ دشمنان اهل بيت از هر اقدام و تلاشي براي از بين بردن نام و ياد و خاطره ابي عبدالله و نهضت بي نظيرش دريغ نکردند.
حجت الاسلام رضا قاسمي نژاد افزود: وقتي به تاريخ نگاه کنيم متوجه مي شويم که حرم امام حسين (ع) 20 مرتبه تخريب شده و در زمان متوکل عباسي چهار مرتبه اين اتفاق افتاده حتي حرم امام را به آب بستند اما به اذن پروردگار آب وارد حرم نشد دشمنان اسلام به اين هم بسنده نکردند اعلام کردند هرکس به زيارت ابي عبدالله برود دستانش قطع مي شود و کشته خواهد شد که در اين راه هم تعداد زيادي از شيعيان و دوستداران امام حسين (ع) به شهادت رسيدند.
وي اظهار داشت: در قرن 12 وهابيت اين غده سرطاني که بوسيله استکبار بوجود آمده است 500 نفر از شيعيان را در حرم مطهر امام حسين (ع) به شهادت رساندند و صدام ملعون هم در سال هاي آخر عمرش شيعياني که با پاي پياده به زيارت ابي عبدالله مي رفتند به توپ و تانک بست و تعداد زيادي را به شهادت رساند.
مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري تصريح کرد: جاذبه مغناطيسي امام حسين (ع) نه تنها فراموش نشد بلکه الان به حدي رسيده است که از مرزهاي اسلامي فراتر رفته و تبديل به يک جامعه جهاني و يک اجتماع عظيم جهاني تبديل شده که شيعه و سني، مسلمان و غير مسلمان در اين اجتماع حضور گسترده دارند.
حجت الاسلام قاسمي نژاد در ادامه خاطرنشان کرد: امروز در دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد به لطف الهي و توجهات حضرت ولي عصر (عج) و همت مسئولين دانشگاه، سيل مشتاقان امام حسين (ع) در قالب يک کاروان خودجوش راهي نجف اشرف و کربلاي معلي خواهد شد.
وي گفت: اين دانشجويان متشکل از دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري هستند که قرار است ان شاالله با پاي پياده بعد از زيارت قبر مطهر علي بن ابيطالب (ع) به زيارت ابي عبدالله و حضرت ابوالفضل العباس مشرف شوند.
حجت الاسلام قاسمي نژاد افزود: کارواني که از دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد راهي کربلاست بنام شهيد والامقام شهيد ابراهيم هادي نامگذاري شده است. شهيد هادي يکي از شهدايي است که نويد اربعين و اين واقعه عظيم الهي را حدود سال 1362 داده بود که زماني خواهد آمد که از مرزهاي ايران مردم دسته دسته به زيارت ابي عبدالله خواهند رفت.
اضافه مي شود: هنگام بدرقه دانشجويان به سفر زيارتي، دکتر مظاهر نيکخواه رييس دانشگاه آزاد اسلامي استان، دکتر فرهاد خاکسار حقاني معاون توسعه واحد شهرکرد، دکتر موسي مولوي معاون فرهنگي و دانشجويي واحد شهرکرد و ديگر مسئولين دانشگاه حضور داشتند.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن