کد مطلب: 130030
رييس دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد در نشست عفاف و حجاب:
دانشجويان با حجاب برتر و پوشش اسلامي، مورد تشويق قرار گيرند.
تاریخ انتشار : 1397/07/30 15:49:32
نمایش : 1211
نخستين جلسه کارگروه آراستگي و شئون فرهنگي و رفتاري در دانشگاه آزاد اسلامي باحضور رييس، معاونان فرهنگي، دانشجويي و آموزشي، روساي دانشکده ها و مديران اجرايي عصر امروز در سالن جلسات ساختمان اداري دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
 رييس دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد در ابتداي اين نشست با اشاره به اينکه بحث ترويج و فرهنگسازي حجاب و عفاف در جامعه دانشگاهي از وظايف شرعي هر فرد و ازسياستهاي ابلاغي سازمان مرکزي دانشگاه آزاد اسلامي است و بايد در راستاي اشاعه آن اهتمام ورزيد،گفت: استادان دانشگاه بايد دانشجوياني که به پيروي از آيين حضرت زهرا (س) با پوشش کامل اسلامي در کلاس هاي درس حاضر مي شوند، تشويق کنند.
دکتر مظاهر نيکخواه افزود: حضرت زهراي اطهر(س) بانوي بزرگواري که مظهر کمالات الهي و برترين اسوه ي انسان ها به ويژه زنان هستند، از نظر عفاف و حجاب، الگوي بي نظيري هستند که با دقت در سيره و زندگاني آن حضرت به اوج عظمت ايشان مي توان پي برد.
مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري هم در اين نشست گفت: نقطه عطف دانشگاه آزاد اسلامي در دوره جديد در بخش فرهنگي و مذهبي، تهيه  و تنظيم و ابلاغ بخشنامه آراستگي و شئون فرهنگي و رفتاري است.
حجت الاسلام والمسلمين رضا قاسمي نژاد افزود: خلا نبود اين بخشنامه در دانشگاهي که داراي پسوند اسلامي است حقيقتا احساس مي شد که بحمدالله با تلاش هايي که در اين زمينه صورت گرفت بخشنامه اي جامع و قانوني و عقلاني با ظرافت و دقت کامل در اختيار دانشگاه آزاد اسلامي قرار گرفت که با اجرا شدن آن در دانشگاه هاي سراسر کشور شاهد رشد و ارتقاي فضاي مذهبي و اسلامي خواهيم بود و آنچه مهم به نظر مي رسد اين است که بايد با صبر و حوصله و نهايت دقت و نظر و توجه در اجراي آن کوشيد.
معاون فرهنگي و دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد هم در اين نشست گفت: دعوت از استادان مجرب براي ارائه مشاوره‌هاي مذهبي در خوابگاه‌ها و اردوهاي دانشجويي، برگزاري مسابقات متعدد کتابخواني و پيامکي با موضوع حجاب و عفاف براي کل دانشگاهيان، برگزاري نمايشگاه کتاب با تخفيف ويژه با موضوع حجاب، و عفاف ،اهداي هدايا به فعالان غرفه فرهنگ و حجاب، برگزاري نمايشگاه متعدد حجاب و عفاف در طول سال، از برنامه‌هاي ديگر دانشگاه هستند.
دکتر موسي مولوي در اين جلسه همچنين ابعاد و مولفه هاي دستوالعمل آراستگي و شئون فرهنگي و رفتاري در دانشگاه آزاد اسلامي را براي شرکت کنندگان بيان کرد و از تمامي مسئولين دانشگاه خواست در اين خصوص اهتمام ويژه داشته باشند.
در اين نشست، مقرر شد گزيده اي از دستورالعمل آراستگي که بيشتر بايد مورد توجه قرار گيرد به صورت بنر در ورودي هاي دانشگاه و دانشکده و همچنين به صورت پوستر در تابلوهاي اعلانات دانشکده‌ها به منظور اطلاع رساني و آکاهي بخشي به دانشگاهيان نصب شود.
همچنين مقرر شد توسط نهاد رهبري جلسات معرفتي به تناوب و در زمان مناسب ويژه اعضاي هيأت علمي،استادان مدعو و کارکنان دانشگاه برگزار شود و درباره ابعاد مختلف اين دستور العمل، آموزش هاي لازم داده شود.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن