کد مطلب: 130027
مدير مرکز رشد واحدهاي فناور دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد:
راه اندازي خط بسته بندي گياهان دارويي ارگانيک در دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد
تاریخ انتشار : 1397/07/24
نمایش : 1275
مدير مرکز رشد واحدهاي فناور دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد از راه‌اندازي خط بسته‌بندي گياهان دارويي ارگانيک در اين دانشگاه خبر داد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه:
 دوازدهمين جلسه شوراي مرکز رشد واحدهاي فناور اين واحد دانشگاهي صبح امروز با حضور اعضاي شوراي مرکز رشد در سالن جلسات رياست دانشگاه برگزار شد.
در ابتداي اين جلسه مدير مرکز رشد ضمن عرض خير مقدم به اعضاء، گزارشي از فعاليت­هاي صورت گرفته و پيگيري هاي انجام شده اين مرکز در 6 ماهه اول سال را ارائه داد.
مهدي جهانگيري با بيان اينکه مرکز رشد واحدهاي فناور به عنوان يک مرکز علمي، مي تواند نقش بسزايي در کمک به صاحبان ايده بمنظور تبديل ايده به محصول داشته باشد، گفت: با اهتمام مسئولين دانشگاه و واحد فناور اکسترادارو، بزودي خط بسته‌بندي گياهان ارگانيک درکارگاه­هاي دانشگاه راه اندازي خواهد شد.
 وي افزود:کليه­ي مجوزهاي مربوط به توليد اين محصول از سازمان­هاي مربوطه اخذ شده است و به زودي شاهد حضور اين محصول استراتژيک در بازارهاي داخلي و حتي خارجي به طور انبوه و صنعتي با قيمت رقابت­پذير خواهيم بود.
جهانگيري يکي از اهداف مرکز رشد را تشويق و ترغيب فعالان عرصه فناوري بالاخص استادان و دانشجويان دانشگاه تبديل علم به ثروت دانست و از همه صاحبان ايده دعوت کرد بمنظور آشنايي با تسهيلات ويژه مرکز رشد و همچنين آشنايي با آيين­نامه­ها و قوانين موجود اعم از امتيازات استقرار در مرکز رشد و تاسيس شرکت دانش بنيان، به اين مرکز مراجعه کنند.
مدير مرکز رشد واحدهاي فناور واحد شهرکرد با اشاره به اينکه برگزاري کارگاه‌‌هاي تخصصي با جامعه هدف استادان و دانشجويان و واحدهاي فناور نيز از ديگر اولويت‌هاي مرکز رشد است، اظهار داشت: در 6 ماه اول سال بيش از 5 کارگاه آموزشي با همکاري مراکز تحقيقاتي اين دانشگاه در مرکز رشد برگزار شد که استقبال خوبي از اين کارگاه­ها بعمل آمد.
جهانگيري افزود: اين مرکز آمادگي کامل در خصوص برگزاري دوره­هاي آموزشي مشترک با کليه استادان و مراکز تحقيقاتي را در زمينه گسترش علوم و فنون مختلف دارد.
وي تصريح کرد: در اين جلسه اعضاي شوراي مرکز با خروج موفق 2 هسته فناور "ايده پردازان امنيت" با ايده ساخت دستگاه کنترل تغييرات شبکه و "تجهيزسازان زاگرس" با ايده ساخت شبيه­ساز سلول خورشيدي موافقت کردند.
گفتني است اين دو هسته فناور در حال حاضر، اقدامات لازم بمنظور ثبت شرکت دانش بنيان نوپا را در دستور کار دارند.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن