کد مطلب: 130025
پيام دکتر طهرانچي به داوطلبان پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي:
تلاش کرديم حق هيچ داوطلبي ضايع نشود/ با خاطيان و مسببان احتمالي برخورد مي‌شود
تاریخ انتشار : 1397/07/23 11:00:04
نمایش : 2200

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاري آنا از روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي، دکتر محمدمهدي طهرانچي در پي مشکلات اخير بوجود آمده براي داوطلبان پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي با صدور پيامي بر صيانت از حقوق داوطلبان تأکيد کرد.

در ابتداي اين پيام آمده است: دانشگاه آزاد اسلامي يکي از ثمرات ارزشمند انقلاب اسلامي به‌عنوان بزرگترين دانشگاه حضوري جهان بر بنيان مرصوص اعتماد عمومي، قانون‌­گرايي، شفافيت و پاسخگويي شکل گرفته و امروز مسير تحولي خود را با عزمي راسخ و برنامه‌­هايي هدفمند و کارشناسي ­شده، حرکتي رو به جلو به­‌منظور تربيت قوه عاقله کشور، کيفي‌­سازي آموزش، ارتقاي رويکرد پژوهش‌محور در راستاي حل مسائل ملي و توسعه هوشمند منطقه‌­اي و بسترسازي براي اشتغال دانش‌بنيان در جامعه با استفاده از ظرفيت­‌هاي موجود آغاز کرده است.

در ادامه پيام طهرانچي آورده شده است: در اين چند روز و در فرآيند اعلام نتايج آزمون کنکور 97 رشته­‌هاي علوم پزشکي ناهماهنگي‌ها و اختلالات و به‌تبع آن ابهاماتي پيش آمد. در اين اختلال‌ها متأسفانه ظرفيت­‌هاي اعلام­ شده از سوي مرکز سنجش و پذيرش دانشگاه بسيار بيشتر از ظرفيت­‌هاي موجود دانشگاه بوده و همين امر باعث شد موجي از اميد و تقاضا و انتظار همراه با ابهام در بين داوطلبان عزيز و خانواده­‌هاي مکرم آنها به وجود آيد. اين در حالي است که ظرفيت رشته­‌هاي پزشکي در دانشگاه آزاد اسلامي محدود بوده و تابعي از امکانات موجود در دانشگاه اعم از آزمايشگاه، بيمارستان و کلاس‌­هاي تخصصي حسب ارزيابي­‌هاي دقيق کارشناسي و اعلام ظرفيت مجاز توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي است.

در بخش ديگري از اين پيام با اشاره به اقدامات صورت گرفته درخصوص پيگيري وضعيت داوطلبان پزشکي عنوان شده است: هفته گذشته در پي مطالبه به حق داوطلبان رشته­‌هاي پزشکي و ابهام‌هاي پيش‌­آمده در مورد نتايج اعلام­ شده و تخلفات صورت­ گرفته در بعضي از واحدها در ثبت‌­نام بيش از ظرفيت­‌هاي تخصيص‌­يافته بنا بر رسالت پاسخگويي دانشگاه به مردم مقرر گرديد تا کارشناسان خبره با نظارت مراجع عالي دانشگاه مجدداً به‌صورت شبانه­‌روزي نتايج را براساس تمام انتخاب­‌هاي داوطلبان مورد بررسي قرار داده و به‌منظور صيانت از حقوق داوطلبان عزيز مانع به‌وجود آمدن هرگونه بي‌­عدالتي و اجحاف شوند و با واکاوي نظام­‌مند حتي به‌صورت موردي در طراز و نمرات اخذشده در آزمون و رشته محل‌­هاي انتخاب شده توسط داوطلبان باعث شوند تا حقي از هيچ داوطلبي ضايع نشود. اکنون که نتايج آزمون اعلام شده است، داوطلبان با در اختيار داشتن کارنامه خود طي چند روز آينده مي‌توانند از هر حيث مطمئن شوند که حقوق آنها کاملاً رعايت شده است.

طهرانچي در ادامه پيام مي افزايد: در اينجا لازم مي‌دانم ضمن دلجويي از داوطلبان رشته­‌هاي پزشکي و خانواده­‌هاي بزرگوار آنها که به هر علت شايد نتوانيم ميزبان آنها در دانشگاه آزاد اسلامي باشيم، عذرخواهي نموده و اميدواريم سال آتي با توسعه رشته­‌هاي پزشکي و پيراپزشکي که يکي از سياست‌­هاي هيأت مؤسس و امناي دانشگاه است بتوانيم با همکاري وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي پذيراي تعداد بيشتري از پذيرفته‌­شدگان اين رشته­‌ها باشيم.

در پايان آمده است: از اين رو به مرکز بازرسي و رسيدگي به شکايت‌ها و مرکز حراست دانشگاه مأموريت مي­‌دهم با بررسي همه­‌جانبه و کارشناسانه، ابهام‌ها و ناهماهنگي­‌هاي به‌وجودآمده را به دقت بررسي نموده و با برخورد با خاطيان و مسببان احتمالي، در اسرع وقت زمينه اعتمادبخشي به آحاد جامعه اسلامي را فراهم کنند. همان‌طور که در جلسه رؤساي محترم واحدها متذکر شدم، بار ديگر به همکاران خود در سراسر کشور تأکيد مي­‌کنم احترام به مردم و پاسخگو بودن آنان به رعايت حق، عدل و انصاف در همه مراحل و ترجيح آن به منافع سازماني را بايد سرلوحه کار خويش در اين دوره قرار دهند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن