کد مطلب: 130023
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري خبر داد:
پذيرش بيش از ۲ هزار دانشجوي جديد در دانشگاه آزاد اسلامي چهارمحال و بختياري
تاریخ انتشار : 1397/07/23 07:37:10
نمایش : 1252

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري گفت: تاکنون بيش از ۲ هزار دانشجوي جديد در مقاطع مختلف واحدها و مراکز اين دانشگاه پذيرش شده‌اند.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه:                                          
هجدهمين نشست شوراي دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري با حضور دبير هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان، مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي آزاد استان، رييس دبيرخانه هيأت امناي استان، روساي واحدهاي بروجن و فارسان، مراکز اردل و لردگان و ديگر مسئولين دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان در سالن جلسات ساختمان اداري دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد برگزار شد.
 
در اين نشست ابتدا رييس دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري ضمن خير مقدم به حاضرين گفت: بالا بردن کيفيت آموزشي، پژوهشي، دانشجويي و فرهنگي در دانشگاه از جمله سياست هاي کلان دانشگاه آزاد اسلامي است که اين امر در توسعه و ترقي دانشگاه و پيشرفت دانشجويان نقش به سزايي دارد.
مظاهر نيکخواه ضمن قدرداني از عوامل اجرايي ثبت نام دانشجويان جديد الورود افزود: امسال تا کنون بيش از 2000 دانشجوي جديد در مقاطع مختلف تحصيلي کارداني، کارشناسي، کارشناسي ارشد و دکتري حرفه اي و تخصصي با آزمون و بدون آزمون در واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري و واحد شهرکرد پذيرش شده اند که جذب اين تعداد دانشجوي جديد در واحدهاي استان و واحد شهرکرد به عنوان يک دانشگاه جامع، نشان دهنده اين است که دانشگاه پاسخ گوي نيازها و پتانسيل هاي موجود در جامعه و منطقه است.
مسئول نهاد رهبري در دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري هم در اين نشست گفت: اين روزها مصادف با وقوع حوادث کربلا است. در طول تاريخ محرم و حوادثي که در آن واقع شده هويت اسلامي و انساني بسياري از ملت ها و افراد را رقم زده اند. چطور مي‌شود در يک فضايي که همه مسلمان هستند و پيامبر (ص) را درک کرده اند در برابر فرزندش به جنگ با‌يستند. مهمترين عاملي که جبهه باطل را اين گونه تقويت کرده، دوري از ياد خداست. از اين رو شيطان در دل‌هاي آنان نفوذ کرده است.
حجت الاسلام رضا قاسمي نژاد افزود: هم اکنون نيز افرادي هستند که از ريل انقلاب خارج شده و تصميم به مقابله با انقلاب را دارند. ما بايد ايمان را در دل‌هاي خود تقويت کرده تا فريب ظواهر دنيا را نخوريم و از ياد خدا غافل نشويم.
وي اظهار داشت: اين دانشگاه به برکت خون شهدا و نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران نقش آفريني مي کند لذا بايد در راستاي عدالت آموزشي، اجتماعي، فرهنگي و رفتاري قدم برداريم. 
رييس دبيرخانه هيأت امناي دانشگاه آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري هم گفت: در اين نشست، تفاهم نامه هايي که دبير هيأت امناي استان با واحدها منعقد کرده مورد بررسي قرار گرفته و گزارش شش ماهه آن به دبيرخانه هيأت امناي استان ارسال شد.
محمد خسروي فارساني ضمن تقدير و تشکر از واحد شهرکرد در خصوص کسب درآمد از محل برگزاري کارگاه هاي آموزشي بيان داشت: ديگر واحدها و مراکز دانشگاهي استان نيز با انجام تبليغات در سطح شهرستان هاي مربوطه و ساير ارگان‌ها، نسبت به برگزاري کارگاه‌هاي آموزشي اقدام کرده و در اين زمينه درآمدزايي داشته باشند.
وي افزود: در هجدهمين جلسه شوراي استاني مقرر شد کارگروهي توسط معاونين آموزشي واحدها تشکيل و نسبت به پايش رشته ها اقدام کنند و رشته‌هايي که در يک واحد پذيرش ندارند به طور آزمايشي به واحد ديگر منتقل شوند.
رييس دبيرخانه هيأت امناي استان همچنين اظهار داشت: جهت برگزاري راهپيمايي 13 آبان کارگروه دانشجويي در سازمان تبليغات اسلامي تشکيل شده که مقرر شد واحدها و مراکز دانشگاهي ايده و نوآوري در اين زمينه را به اطلاع اين کارگروه رسانده و برنامه ريزي لازم در خصوص حضور حداکثري استادان، کارکنان و دانشجويان در راهپيمايي 13 آبان امسال صورت پذيرد.
در اين نشست مقرر شد با توجه به فرارسيدن هفته پژوهش در آذر ماه، لازم است اطلاع رساني لازم در اين زمينه در واحدها صورت گرفته و فرم‌هاي آن در بين دانشجويان و استادان توزيع شود. همچنين لازم است برنامه‌هايي از قبيل نشست‌ها، کرسي‌ها، همايش و نمايشگاه دستاوردهاي دانشگاهي در واحدها برگزار شود.
 
همچنين به اعزام دانشجويان داوطلب به زيارت عتبات عاليات در اربعين حسيني توسط نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان چهارمحال و بختياري و اعطاي وام يک ميليون توماني صندوق رفاه دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهرکرد تأکيد شد.
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن